Изпълнител за няколко WP проекта

Todor Goleminov

Active Member
Рейтинг - 100%
8   0   0
Здравейте колеги,

търся изпълнител за следните проекти:

1.Новинарски мулти сайт. С категории, които се отварят като нов сайт на поддомейн. Да има всички възможни функционалности на съвременните новинарски сайтове, за да не изброявам в детайли. Тип Блиц.бг, Новини.бг, Актуално.ком. Разбира се не да се пишат от 0, а да се изиграят на УърдПрес.

2.Сайт съчетаващ игри, хороскопи, рецепти, съновник, вицове, календари със събития, празници и др. + плъгин за ротация на послените новини от сайта за новини

3.Сайт за времето (даливали.бг, синоптик) + плъгин за монтиране на времето от този сайт по други сайтове.

Очаквам предложения с WP теми и цени за изпълнение.

Моля за сериозни предложения.

Поздрави
 
От: Изпълнител за няколко WP проекта

По точка проект от точка 1 - цена 4000 лева
По точка 2 - цена 4500 лева (ако игрите трябва да записват точките цената се увеличава с 1500 лева, ако трябва календара е индивидуален за всеки потребител цената се увеличава пак с 1500 лева)
По точка 3 - цена 6000 лева, като цената може да варива в зависимост от това от къде се черпи инфромацията.

Изграждане на подобен тип сайтове с WP е смешно и ако решиш да ползваш услугите ми ще трябва да се съобразиш с моите виждания за CMS или по скоро за къстъм.

Цените са базови, но определено сайтове като дали вали или синоптик са повече от 6000 лева.

Дистанционно обучение не практикувам. В цената ще бъде включено 10 часово обучение разделено на 5 лекции по 2 часа. Обучението включва използването и администрирането на изработените от мен сайтове от А до Я

За съпорт на тези сайтове ще ти струва от порядъка на 1000 лева месечно на сайт, като в зависимост от съпорта и поддръжката може цената да скочи драстично.

Такива проекти бих започнал само при подписване на договор за поддръжка на сайтовете в период от минимум 1 година.
 
От: Изпълнител за няколко WP проекта

Действително, защо непременно WP? Все едно е някаква панацея...
 
От: Изпълнител за няколко WP проекта

Не 2-пъти, може и 10 пъти по-евтино да му излезе като гледам първото предложение от 15 хиляди + минимум 3 хиляди на месец за поддръжка .. ;P Че и можело да скочи драстично ...до колко ? до 10 хиляди за месец ли :shock:

Това при условие, че изрично е упоменато да се ползва WordPress
 
От: Изпълнител за няколко WP проекта

hahovec - относно 1 ва точка, за wordpress сайт който да се насочат само категориите да са със URL - събдомейн и да се добавят различни дизайни за всяка страница ( като не броя изработка на картинки и други подобни по дизайна) не мисля че струва 4000, а по скоро темата 60 - 80 лева ако е платена на която да се направи преработка, ако има по специфични плъгини, които са платени - 200 лева (максимум, изобщо ако се дават). От там нататък, смяташ труда си, като не мисля че за такъв сайт, труда ти ще е много голям, казвам ти по моя преценка, всеки си знае как и колко бързо работи ( под бързо, мнямам предвид, че няма да е качествено ) . Като това става дума за сайта без картинките за отделните категории както и лого, та цената от 4000 лева, мисля че в минимален вариант на нещата, лично за мен би била 800 - 900 лева + разходите за тема и модул. Не давам оферта, просто изказвам мнение, защото според мен това е един пресилен вариант на сумата от твоя страна. Също поддръжка на сайта от 1000 лева месечно за този сайт специално, не виждам какво изискване трябва да има клиента за да изработиш тези 1000 лева месечно.
 
От: От: Изпълнител за няколко WP проекта

Не 2-пъти, може и 10 пъти по-евтино да му излезе като гледам първото предложение от 15 хиляди + минимум 3 хиляди на месец за поддръжка .. ;P Че и можело да скочи драстично ...до колко ? до 10 хиляди за месец ли :shock:

Това при условие, че изрично е упоменато да се ползва WordPress


Ако си навит да ми направиш за 600 лева сайт за времето, като горе споменатите, моментално те наемам, но искам наистина заданието да е като синоптик и даливали. Ако си навит пиши тук пред всичко, за колко време ще изпълниш проекта. Нямам проблем да е с WP но качеството трябва да е налице!

hahovec - относно 1 ва точка, за wordpress сайт който да се насочат само категориите да са със URL - събдомейн и да се добавят различни дизайни за всяка страница ( като не броя изработка на картинки и други подобни по дизайна) не мисля че струва 4000, а по скоро темата 60 - 80 лева ако е платена на която да се направи преработка, ако има по специфични плъгини, които са платени - 200 лева (максимум, изобщо ако се дават). От там нататък, смяташ труда си, като не мисля че за такъв сайт, труда ти ще е много голям, казвам ти по моя преценка, всеки си знае как и колко бързо работи ( под бързо, мнямам предвид, че няма да е качествено ) . Като това става дума за сайта без картинките за отделните категории както и лого, та цената от 4000 лева, мисля че в минимален вариант на нещата, лично за мен би била 800 - 900 лева + разходите за тема и модул. Не давам оферта, просто изказвам мнение, защото според мен това е един пресилен вариант на сумата от твоя страна. Също поддръжка на сайта от 1000 лева месечно за този сайт специално, не виждам какво изискване трябва да има клиента за да изработиш тези 1000 лева месечно.

Какви глупости дрънкате бре, направо ме е яд, че въобще пиша с в този форум. Най - вероятно това е сред последните ми постове! Къде видя платена тема в изброените сайтове. Рядко ползвам платени плъгини, защото преработката ми отнема повече време от колкото да ги напиша от нула. Правенето на сайтове да не е инсталиране на WP, слагане на готова тема, добавяне на няколко плъгина и после малко редакция в css-а и готово? Гръмнете се, нали трябва да има съдържание този сайт, нали ще трябва да се разпространи този сайт, нали ще трябва да се администрира този сайт и тем подобни. Обикновено заплатата на всеки един от публицистите в тези сайтове е по 1000 лева и отделно има девелопъри, програмисти, администратори и технически ръководители, това като заплати е много над 1000 лева, аз за първата година, докато сайта успее да си ги позволи всичките тези предлагам собствен екип, който да върши тази работа!

Вие въобще имате ли 50 работещи сайта, че говорите като някаква гуру-та? Аз имам над хиляда работещи в момента! Чета Ви мненията, как се изказвате за Стефан Чобанов и Огнян Лахчев, все едно сте над тях, а не можете да си стигнете и срещу вас да бягат! Изказвайте и си вярвайте :lol:
 
Последно редактирано:
От: Изпълнител за няколко WP проекта

Моля само да не се сопкаш и да говориш неща като не знаеш какъв е човека за който говориш, изказах мнение че по моя преценка, цената която си дал за това което иска човека е надвишена и показах защо е така, извинявам се че съм обидил твоите над 1000 сайта които имаш от които по твоя преценка на проекти 1000 * 4000 - минималната ти цена ти излизаш най-печелившия девелъпър. Коментирам по това което пишеш а не те съдя по това какво аз си мисля за теб . Така че моля и ти не го прави, защото пак казвам, не познаваш ли човека, недей дава неадекватно мнение, щом ти обичаш да пишеш нещата от 0 лата няма лошо, но мисля че човека изрично е написал че иска да не е от 0-лата. И само още нещо имаш плъгин от 1милион реда - образно казано, това което се иска от теб е да го приложиш в уордпрес - ще напишеш нов защото е по бързо или ще го инсталираш само. Недей спами темата излишно, човека предлага работа, аз давам адекватно мнение, твоето в случая е излишно.
 
От: Изпълнител за няколко WP проекта

Да направиш сайта на blitz за под 1000 лв :lol: Това ще мие е интересно да го видя. Имам наблюдение, върху новинарски сайт, който започна на база WP, но доработката му излезе над 2000. Сега сайта се конкурира с blitz и другите изредени и вече не е на WP...
 
От: Изпълнител за няколко WP проекта

Според мен също с WP, теми и плъгини, нещата няма да са много гладки, тъй като WordPress-a се ъпдейтва често, а и плъгините и темите, и така като си го нагласил за момента никой не ти дава никаква гаранция след ъпдейта, на който и да е компонент какво става със сайта ти.
Докато когато си ти от 0 до 100, е ясно, че всичко си е по местата и нищо няма да се промени неочаквано и да ти разбие изгледа или функционалността.
Евала за предложението на човека, според мен си е прав да си търси цената за офертата, която предлага, а останалите вместо да пуснете ваша оферта, вие плюете неговата..
 
От: От: Изпълнител за няколко WP проекта

Моля само да не се сопкаш и да говориш неща като не знаеш какъв е човека за който говориш, изказах мнение че по моя преценка, цената която си дал за това което иска човека е надвишена и показах защо е така, извинявам се че съм обидил твоите над 1000 сайта които имаш от които по твоя преценка на проекти 1000 * 4000 - минималната ти цена ти излизаш най-печелившия девелъпър. Коментирам по това което пишеш а не те съдя по това какво аз си мисля за теб . Така че моля и ти не го прави, защото пак казвам, не познаваш ли човека, недей дава неадекватно мнение, щом ти обичаш да пишеш нещата от 0 лата няма лошо, но мисля че човека изрично е написал че иска да не е от 0-лата. И само още нещо имаш плъгин от 1милион реда - образно казано, това което се иска от теб е да го приложиш в уордпрес - ще напишеш нов защото е по бързо или ще го инсталираш само. Недей спами темата излишно, човека предлага работа, аз давам адекватно мнение, твоето в случая е излишно.

Ти спамиш темата с некомпетентните си мнения. Да не би тези сайтове, който са изброени да са на WP, то си има и причина да не са. Къде си видял плъгин с един милион реда, искам и аз да го видя? Това, че някои е написал нещо с x броя редове, не означава, че аз не мога да го напиша с 10 пъти по малко редове. Ти имаш ли идея от къде се взимат данните за времето? Аз съм правил такива сайтове и искам да ти кажа, че е 100 пъти по - евтино някои да свърже къстъм система със системи на метеоролозите, от колкото да прави хакове за WP и да ги напасва при всяко обновяване на системата!!! Не ми трябва да познавам човека, поста сам говори за него. Ти ми говориш за готови теми и плъгини, което въобще не влиза в графата правене на сайтове. Би ли ми показал една готова тема за сайт за време? Би ли ми показал плъгин към някоя от сиситеми на метеоролозите? Не съм проверявал, но съм сигурен че няма читав плъгин за WP за флаш игри, който да записва резултатите! След като си толкова компетентен и тука всичките дето ми опонирате, защо не кажете вашите предложения, ами само коментирате и давате оценки на неща които са много ама много над вашите възможности?
 
От: Изпълнител за няколко WP проекта

Не мисля да коментирам нищо излишно, но само да ти опресня, че не съм говорил за сайта за времето, а за този на 1 вата ти точка.
 
От: Изпълнител за няколко WP проекта

Проект 1 - цената е 3600 лева, като време на изпълнение 32 работни дни.
Проект 2 и 3 е добре да се чуем и да ги обсъдим подробно за да мога да дам точна цена и време.

Поздрави
Атанас Филипов!
 
От: Изпълнител за няколко WP проекта

Хора благодаря и за коментарите и за ЛС.

Имам приблизителна ориентация за цени.

Относно сайтовете, които са примерни защото са най-големи и разпознаваеми.

Относно цените от 4000лв и 1000лв на месец не се съмнявам, че сигурно е по-добре.
Проблемите обаче са два:
-След като програмист ти направи сайта и замите за Щатите например (защото съм имал такъв случай) следващия ти казва, колко куцо е написан сайта и ти иска нови 4000 за да е както на него му е удобно да го поддържа.
-За цени в подобен порядък вероятно или ще наема топ3 от най-големите фирми в бранша или ще наема хора на трудов договор, които ще ги направят нещата за тези пари :)

Все пак получих добри цени и очаквам все още цени за сайт за време + плъгин и за сайт за свободно време, игри и хороскопи и събития + плъгини

Поздрави
 
От: Изпълнител за няколко WP проекта

Затова казах, че през първата година аз ще поема администрирането на сайтове! Казах и че ще те обуча. Също така казах и че ще обуча подбран от теб екип или ще ти предложа хора, който да продължат на трудов договор да работят. Няма как на WP да се направи сайт за игри или за време. Може да се направи някакво подобие на сайт за новини, но също ще бъде много тромаво. Ако някои ти каже, че сайт, който печели хиляди седмично е написах куцо, бягай от него, аз мога да издокарам сайтовете за една година, да започнат да се самоиздържат.
 
От: Изпълнител за няколко WP проекта

Проблемите обаче са два:
-След като програмист ти направи сайта и замите за Щатите например (защото съм имал такъв случай) следващия ти казва, колко куцо е написан сайта и ти иска нови 4000 за да е както на него му е удобно да го поддържа.

Само да вметна, че програмиста не е необходимо да ти е на компютъра в офиса за да ти поддържа сайта. При желание може без проблеми да си го поддържа и от щатите...

Между другото. Така написани обявите - като сайта на Близ, като сайта дали-вали - трудно ще получиш конкретна оферта, или ще получиш по надута цена защото всеки иска да се застрахова - много малко хора могат в детайли да кажат каква е функционалноста на Блиц примерно.
Затова най-добре седни, отвори един бял лист, прегледай сайтовете които ти харесват и искаш твоя да наподобява, и напиши точка по точка какво искаш да има...

Пример:
1. Responsive дизайн
2. Уникален дизайн
и т.н.

Така ще получиш конкретни оферти с конкретни цени...
 

Горе