Изработване на сайт?

Малко различен отговор - без изгъзиците на клиента около 300 лева, с тях около 800.

Едит: Под изгъзици да се чете - ненужни корекции, които ще съсипят сайта, но "клиента винаги е прав". Също така и допълнителни "функционалности", които не са изобщо функционалности :)
 
От: Изработване на сайт?

за без пари в блогър за минути
 
От: Изработване на сайт?

Човека не ви попита: Бе за колко време мога да си направя сайт?

Въпроса беше колко ще струва. Ама сте предприемачи и вие :D

(И страшно ме кефи как ги правите сайтовете за час. После се сърдите, че е зле платен труда ви.)
 
От: Изработване на сайт?

Познавам човек, който се занимава с изработка на всякакви сайтове. Това точно каквото ми каза той.

"към 500 мисля

от 500 до 800

зависи от това какво иска да има вътре + скоростта с която да се зарежда

Кажи му да се свърже с мен и да обсъдим детайлите и ще обсъдим всичко"
 
От: Изработване на сайт?

Благодаря на всички! Взех предложението на @uphero и както каза той ще включа няколко плъгина и ще видим какво ще стане! :)
 
От: Изработване на сайт?

Човека не ви попита: Бе за колко време мога да си направя сайт?

Въпроса беше колко ще струва. Ама сте предприемачи и вие :D

(И страшно ме кефи как ги правите сайтовете за час. После се сърдите, че е зле платен труда ви.)

Взе ми думите ... ако идеш на майстор да ти оправи колата, дали ще почне ти обяснява как да си я поправиш (дори да има един болт за завиване) или ще ти завие болта и ще ти вземе парите.

Ценете си знанията и уменията и започвайте да мислите предприемчиво, ако някой иска съвет тогава давайте. :)
 
От: Изработване на сайт?

И страшно ме кефи как ги правите сайтовете за час.

Това което е показал че иска се прави за по малко от час.
А струва толкова колкото е готов той да даде.
Оферти бол но за която си плати толкова струва.
От друга страна когато 1 работа се върши за 1 час защо трябва да му казвам 8 или повече часове и да му взимам 8-10 пъти повече ?
Това ли ме прави "предприемач" ?
За това е и отговора ми по горе. Ако си отдели той време да почете и сам ще си го направи.
И не само, че не му излиза без пари ами и ще научи нещо.
А тук във форума ще помага кой с каквото може.
 
От: Изработване на сайт?

Това което е показал че иска се прави за по малко от час.
А струва толкова колкото е готов той да даде.
Оферти бол но за която си плати толкова струва.
От друга страна когато 1 работа се върши за 1 час защо трябва да му казвам 8 или повече часове и да му взимам 8-10 пъти повече ?
Това ли ме прави "предприемач" ?
За това е и отговора ми по горе. Ако си отдели той време да почете и сам ще си го направи.
И не само, че не му излиза без пари ами и ще научи нещо.
А тук във форума ще помага кой с каквото може.

Абе Kohorta, тука половината се чудите как да изкарате 5 евро на месец от тъпия адсенс и когато ви казвам, че се държите като всичко друго, но не като предприемачи ми подскачате и ми обяснявате как се правят сайтове за 1 час.
Айде като правиш сайтове за 1 час, ще ми направиш ли 8 сайта за 8 часа. Ама не само голи умрели инсталации на wp. Искам настройки и инсталации и редакции на плъгини и да стане както аз ти кажа. С редакция на темплейта и т.н. Ти твоите сайтова така за 1 час ли ги правиш?

Като те пита човек колко му струва, кажи му цена.
Щял да отделя време и да си прави сайт. Ми ако не може? Ако няма време? Или пък да се бори месеци с материя, която не познава.

Без да ми се сърдиш, ама вместо да вникнеш в думите ми, ти взе да ме оборваш и да ме убеждаваш.
Той ktomov ви избъзика с "Малко различен отговор", ма вие барем да се усетите какво имаше човека предвид.

Amigo0o: Да! Това имам предвид. После се чудете що умря пазара във форума.
 
От: Изработване на сайт?

Шма извинявате ама, тея цени дет ги изплющяхте са безбожни
 
От: Изработване на сайт?

Абе Kohorta, тука половината се чудите как да изкарате 5 евро на месец от тъпия адсенс
И представа си нямаш колко и от какво печеля за ме слагаш под някакъв общ знаменател.
Айде като правиш сайтове за 1 час, ще ми направиш ли 8 сайта за 8 часа. Ама не само голи умрели инсталации на wp. Искам настройки и инсталации и редакции на плъгини и да стане както аз ти кажа. С редакция на темплейта и т.н. Ти твоите сайтова така за 1 час ли ги правиш?
Баш на теб ли трябва да обяснявам че има сайтове които се правят за час а има сайтове които се правят и за месец че и повече.
Като те пита човек колко му струва, кажи му цена.
Щял да отделя време и да си прави сайт. Ми ако не може? Ако няма време? Или пък да се бори месеци с материя, която не познава.
Да може би тук ми е грешката, че вместо директно да му искам пари първо му предлагам да опита сам с помоща на форума.
Предполагам вече не е форум а бизнес център.
Без да ми се сърдиш, ама вместо да вникнеш в думите ми, ти взе да ме оборваш и да ме убеждаваш.
А ти защо се опитваш да ме убедиш в нещо друго.
Нито оферта си предложил нито нещо друго.

Отделно че въпроса е зададен крайно постно и без никаква информация.
Здравейте,
искам да попитам г/д колко ще струва изработването на един сайт, подобен на този/ ?

При така поставен въпроса най логичния отговор е:
горе-долу: 100-1100лв
подобен, подобен колко да е подобен ?


Благодаря на всички! Взех предложението на @uphero и както каза той ще включа няколко плъгина и ще видим какво ще стане!
Човека си е намерил оферта която го устройва. Колкото е сделката значи толкова струва. Просто е.

Считам темата за приключена, че и без това я нацапахме.
Ако решиш, че има за какво да продължим да говорим по темата можеш да ми пишеш на лично.
Нямам нищо против и не тая лоши чувства заради спора.
Нямам и против да обсъдим възгледите си.
Поздрави.
 
От: Изработване на сайт?

Пуснете после линк на сайта тук, да видим какви сте ги сътворили :)
 
От: Изработване на сайт?

И представа си нямаш колко и от какво печеля за ме слагаш под някакъв общ знаменател.

Баш на теб ли трябва да обяснявам че има сайтове които се правят за час а има сайтове които се правят и за месец че и повече.


Без лоши чувства повдигнах темата и аз. Ок не ме разбрахте... здраве да е :)
Не те познавам и не разбирам за какви общи знаменатели ми говориш.
Съвсем сериозното ми мнение, е че сайт не можеш да направиш за 1 час. Работещ сайт. Другото е една инсталация на цмс. И изключително несериозно е да казваш със самочувствието на професионалист, че е работа за 1 бира. Толкова е несериозно, че чак звучи смешно. Спирам по темата, защото най-малкото не искам да създавам излишно напрежение във форума.

п.с. Аз моите сайтове си ги правя в продължение на седмици преди да ги пусна онлайн. Планирам, доизкусурявам, променям многократно и оптимизирам доколкото мога. Досега не съм успял да направя на клиент сайт за 1 час. Или пък да му дам цена без да сме обсъдили до колкото е възможно повече детайли.
Спирам по темата защото говорим на различни езици и накрая ще има обидени. А цена не мога да предложа тук в темата, след като вече 5 човека обяснихте, че работата на уебмастера е кат да забиеш 3 пирона - за 1 час работа, докат си пием биричката :) Всъщност вече и все по-рядко се хващам да правя на клиенти сайтове, щото и те са чули, че става за 1 час и искат да им правя сайтове за 50-100 лв. Хайде със здраве.

Извинявам се на автора на темата, че му я оспамих.
 
От: Re: Изработване на сайт?

На 1 художник сайта му стана за 1 час - то какво да има 1,2 инфо странички и 1 галерия, други системи съм ги писал.... ми не по скоро ги пиша вече 3,4 година (и това доста сериозно всеки ден ) така, че какъв е смисъла да се спори за колко време може да се направи 1 сайт... човек ако си разбира от работата може да го направи максимално бързо но това не значи час или седмица или години....
Всичко зависи от заданието.

п.с.
Малко различен отговор - без изгъзиците на клиента около 300 лева, с тях около 800.

Едит: Под изгъзици да се чете - ненужни корекции, които ще съсипят сайта, но "клиента винаги е прав". Също така и допълнителни "функционалности", които не са изобщо функционалности :)

Подобни изказвания като - "Изгъзици" ми звучат доста не професионално... без да убиждам разбира се но все пак това, че клиента си го иска си е негова работа и не мисля, че програмиста може да прецени дали е нужно или не.... Неговата работа е да го направи да работи както се иска. Като се плаща си е работа а не "Изгъзица".
 
От: Изработване на сайт?

На 1 художник сайта му стана за 1 час - то какво да има 1,2 инфо странички и 1 галерия, други системи съм ги писал.... ми не по скоро ги пиша вече 3,4 година (и това доста сериозно всеки ден ) така, че какъв е смисъла да се спори за колко време може да се направи 1 сайт... човек ако си разбира от работата може да го направи максимално бързо но това не значи час или седмица или години....
Всичко зависи от заданието.

Ти изобщо прочете ли какво съм написал? Или си разтягаме локуми?
Това тук е пазар: http://www.predpriemach.com/forumdisplay.php?f=17
Разгледай го добре! Отдавна умря поради много причини. Една от тях е "специалистите" в този форум, които правят сайтове за 1 бира време.
Принципно избягвам да водя спорове по форуми, заради празнодумието и празнословието на повечето хора.

Значи виж сега, ти може да си гуро в областта на правене на сайтове, но освен чрез инсталация на цмс или някаква предварително написана система (пхп, хтмл, цсс темплейт) ти НЕ МОЖЕШ ДА НАПРАВИШ РАБОТЕЩ САЙТ за 1 час.

На 1 художник сайта му стана за 1 час - то какво да има 1,2 инфо странички
- А викаш на ktomov, че се отнася непрофесионално.
КАК, ЧЕ КВО ИМА? Тоя сайт не е за красота, а да служи за представяне на художника, а и да му носи нови клиенти. Можеш ли да го претупаш за 1 час?

Ако дойдеш и ми кажеш, че ще ми направиш сайт за 1 час ще ти платя на час само да ти видя сеира. Как ще направиш на някой сайт за 1 час, като в моята практика дни наред обсъждаме детайли и доизкусуряваме. Това да не ти е бутилка олио да му продадеш. Запечатана с етикет.

Ще ви дам още един пример: След като сте се събрали "специалисти от магазин за 1 час" (да не се бърка с 1 лев)... я да ви сметна аз надника и да видим какво ще излезе.

Приемам, че взимате надник от около 100 лева на ден. Това по 22 работни дни се получава една приятна сума от 2200 лв на месец. (Да ме извиняват тези, които съм ги подценил)
Вие ще ми направите сайт за 1 час. Аз ще ви кажа какво да съдържа, как да са разположени елементите в него и как да изглежда темплейта. Съответно какви функции да има сайта. Така-а-а значи за 1 час надника ви е 100 лв делено на 8 работни часа = 12.50 лв.
Мисля, че е честно заплащане. Очаквам оферти от вас колко сайта може да поемете на ден, като условието ми е да ги изработвате за 1 час и по зададени от мен параметри. Аз ще ви намеря купища клиенти. Освен ако не сте празнословци и само си чешете езиците във форума. И моля не ми обяснявайте, че сте имали предвид сайт от 3 странички.

Моля за конкретни отговори. Мисля си, че може да се получи интересна дискусия, а и да се раздвижи тук пазара за изработване на сайтове.
 

Горе