че във форума всеки гледа някакво сео все едно това е ключа към успешния бизнес
Това е, щото не ходиш по градинарски сборища. :D
Одеве се дърляхме за един домат, дето му изгоряли листата от слънцето, щото му боднали модерното и мързеливо капково напояване. Почвата около него суха като пясъците на Сахара, а увяхнало-тъжно-измъчено-спаружено-зеленото на листата му може да докара до инфаркт всеки, който се занимава с цветове.
Народеца масово иска максимум приход за минимум труд. И така и не може да схване, че големите приходи са плод на големо бачкане и големи знания.
 
сигурно, ама за фирмен сайт сео-то няма никакво значение. Това казвам.
И си в дълбока грешка. Но няма да ти обяснявам, щото явно си много наясно с нещата :)
 
И си в дълбока грешка. Но няма да ти обяснявам, щото явно си много наясно с нещата :)
ето един от фирмените ми сайтове http://siriussoftware.bg - никакво сео, освен h1 и тва е. Не мисля, че на някой му пука за сеото в тоя случай, има с кой работим, предостатъчно е дори да не се занимавам да правя повече от 1 страница, не ми трябват и случайни клиенти, щото правим специализиран бизнес софтуер. На sap или vmware трябва ли им сео?
Сеото е само за магазини, имаме два, които са на първа страница на първо място по почти всички ключови думи, които искаме. Доказах ли моята теза сега?

тъй кат гледам на vmware сайта дори няма h1
и имат дори
<meta name="keywords" content="vmware virtualization,server virtualization,desktop virtualization,public cloud,hybrid cloud,virtual machine,vmware,vm ware" />
сигурно vmware са някакви балъци и не разбират, за разлика от незнайните шано сайтчета на спецовете със супер сео-то :D
 
Последно редактирано:
Никой не търси такава услуга в гугъл, всичко става с препоръки от познати или колеги.
 
ето един от фирмените ми сайтове http://siriussoftware.bg - никакво сео, освен h1 и тва е. Не мисля, че на някой му пука за сеото в тоя случай, има с кой работим, предостатъчно е дори да не се занимавам да правя повече от 1 страница, не ми трябват и случайни клиенти, щото правим специализиран бизнес софтуер. На sap или vmware трябва ли им сео?
Сеото е само за магазини, имаме два, които са на първа страница на първо място по почти всички ключови думи, които искаме. Доказах ли моята теза сега?

тъй кат гледам на vmware сайта дори няма h1
и имат дори
<meta name="keywords" content="vmware virtualization,server virtualization,desktop virtualization,public cloud,hybrid cloud,virtual machine,vmware,vm ware" />
сигурно vmware са някакви балъци и не разбират, за разлика от незнайните шано сайтчета на спецовете със супер сео-то :D
само потвърждаваш това, което казах :) фундаментално неразбиране на онлайн маркетнига като цяло.

да ти дам един жокер - мета датата в keywords няма нищо общо с SEO. ама НИЩО. идеята ми с цитата на кода беше да покажа, че този въпосен дизайнер хабер няма от сео и какви глупости си е сложил в метата. което означава, че хабер няма от бизнеса си и услугата, която предлага, а не оптимизацята за сърч.

втори жокер - сео не означава само оптимизация за гугъл. амазон е търсеща машина, която за продукти се ползва много повече и гугъл там губят. пинтерест е търсеща машина. тъмблър е търсеща машина. апп сторовете са търсещи машини. виртуалната реалност има своите фенове, което пък е конкретно различна търсеща среда. ама няма смисъл да продължавам да си хабя клавиатурата. както казах по-горе, фундаментално неразбиране на онлайн маркетинга.

та, вместо да си губите времето с неща, които не разбирате, по-добре коментирайте в теми, където имате експертиза. така ще сте по-полезни на форума и на себе си.
 
Да беше започнал с това, че направо да те игнорна.....
http://imgur.com/a/Phzma
Phzma
 
да ти дам един жокер - мета датата в keywords няма нищо общо с SEO. ама НИЩО.

Аз не казвам че има нещо, от сео не разбирам и не ми е работа, ама сайта на vmware няма никаква оптимизация, а със сигурност са по-големи риби от теб, нали? Значи сеото не е нужно за някой бизнес, което е и моята теза. Та, за да правиш сайтове като бизнес не ти е нужно да имаш оптимизиран сайт, а да правиш добър продукт. Ти ми обясняваш някакви глупости кой разбирал и кой не, ми не разбирам щото не ми е работа - плащам си да ми го правят там където смятам, че има смисъл, като онлайн магазини на които разчитам на случайни клиенти. Ти явно не разбираш от сериозния бизнес, където случайните клиенти са нежелани и ненужни. Тоест още по-добре ако не те намират от интернет, което е смисъла от сеото.

едит: но съм съгласен, че сайта от първия пост е шит. За да продаваш нещо трябва да продадеш първо опаковката, което е сайта. Тука съм съгласен, така че със или без оптимизация на тоя сайт няма да се продаде нищо.
 
Последно редактирано:
Аз не казвам че има нещо, от сео не разбирам и не ми е работа, ама сайта на vmware няма никаква оптимизация, а със сигурност са по-големи риби от теб, нали? Значи сеото не е нужно за някой бизнес, което е и моята теза. Та, за да правиш сайтове като бизнес не ти е нужно да имаш оптимизиран сайт, а да правиш добър продукт. Ти ми обясняваш някакви глупости кой разбирал и кой не, ми не разбирам щото не ми е работа - плащам си да ми го правят там където смятам, че има смисъл, като онлайн магазини на които разчитам на случайни клиенти. Ти явно не разбираш от сериозния бизнес, където случайните клиенти са нежелани и ненужни. Тоест още по-добре ако не те намират от интернет, което е смисъла от сеото.
и това също не е вярно. елементарен пример с кораборемонтен завод с който работя. Бяха на твоята теза, че дори сайт не им е нужен, камо ли оптимизация, щото тоя бизнес се вършел по имейл и със познати (малко като при вас социалистите).

та се договорихме да им направя сайта и оптимизацията безплатно, а ако има резулати да ми платят сумата Х плюс еди колко си за следващите 10 години. Само за 1 година след като почнаха да си излизат на ключовите думи, от сайта получиха 4 поръчки, което не звучи много за 1 година. но като го обърнеш в цифри, сумата е $ $$$ $$$. Та, ако за теб е несериозен бизнес това... не знам кво си губиш времето да пишеш по форуми :)
 
апропо, примера ти с vmware изобщо не е удачен. точно щото не разбираш сео-то, като сам каза, по добре да не го коментираш. Те си излизат на какво им трябва и без H1, поради ред други причини. тва е малко като да ми кажеш, че на фейсбук не им трябва сео. еми... да, не им трябва. и на бай пенчо от силистра дето им прай оградите не му трябва сео. щото и на него му е такъв бизнес модела. Тва не значи, че трябва онлайн маркетинга да се затрие и всички да ходят да копат в белене.... щото аджеба на някой не му трябвало сео...
 
апропо, примера ти с vmware изобщо не е удачен. точно щото не разбираш сео-то, като сам каза, по добре да не го коментираш. Те си излизат на какво им трябва и без H1, поради ред други причини. тва е малко като да ми кажеш, че на фейсбук не им трябва сео. еми... да, не им трябва. и на бай пенчо от силистра дето им прай оградите не му трябва сео. щото и на него му е такъв бизнес модела. Тва не значи, че трябва онлайн маркетинга да се затрие и всички да ходят да копат в белене.... щото аджеба на някой не му трябвало сео...
Добре, съгласен съм този път. Ще призная, че не съм прав.
 
Не знам що се хванахте с това SEO?
Темата е за производство на нещо.
Антитезата на темата е, че като изходен пример за това производство е представено нещо, произведено абсолютно некадърно и с липса на знания. Поне е видна липсата на правилни знания.
Аз съм строител и правя къщи. Вижте колко як майстор съм - балкона и стените може да са паднали, но покрива стои:

660_88425dd0e9fe2fe3dbe219e714d37478.jpg
 
Здравейте! Предлагаме изработка на сайтове, всякакви онлайн приложения и онлайн магазини. Сайтовете се изработват индивидуално за всеки клиент, без да се използва готова CMS платформа. Всеки един сайт се прави респонсивен, личен админ панел. Работим качествено, бързо и на добри цени!
За повече информация, разгледайте сайта ни: http://www.median-plus.com/
open
Обикновен, елементарен сайт за запознанства, с минимални функции и прост дизайн - можете ли да направите ?
 

Горе