Търся: Изработка на сайт

Рейтинг - 0%
0   1   0
Здравейте Предприемачи,
имам идея за сайт, но понеже нямам добри познания в тази област, ще се надявам да ми помогнете и след това да осъществя идеята си посредством някой от вас.
Та... имам идея за сайт, но искам да е и на български и на английски. Въпроса ми е удачно ли е това за потребителите ( давам пример да речем със сайт за рецепти ... искам да я има рецептата и на английски и на български ). Според вас по-добре да се направят два сайта или един с 2 версии откъм избор на език?
Надявам се да ми помогнете, и също така да съм се изразил достъпно за да ме разберете.
Благодаря предварително на всички, които ще ми дадат съвет!
 
Разбира се, че е по-добре да се направи 1 сайт и да се въвеждат отделно статиите/рецептите за 2та езика. Ще се спести доста работа от гледна точка на програмиста и този който ще го поддържа в бъдеще, в този случай си ти. Разбира се, трябва ти и добро СЕО и user frendly url-и, за да е логично всичко и да работи както трябва, но това е повече за програмиста, който ще го прави :)
 
Но не говорим за уордпрес? :)
 
Просто питам дали е възможно да е тема от уордпрес, защото тук един потребител каза че трябва да е писан сайта.
 
Няма значение. Щом ти ще си си го поддържаш, както ти е най-удбно, така ще се направи. Можеш да ми пишеш ЛС с малко по-подробно описание на проекта
 
Добре, ще пиша
 
Ами имам сайт, който е на уордпресс и на него съм свикнал ;)
 
Просто питам дали е възможно да е тема от уордпрес, защото тук един потребител каза че трябва да е писан сайта.

Разбира се, че може.
 
Ами супер, направи го на уърдпрес тогава.
Немога да го направя, просто този сайт който ползвам ми го направиха. Имах предвид, че съм запознат след като е готов :)
 
Немога да го направя, просто този сайт който ползвам ми го направиха. Имах предвид, че съм запознат след като е готов :)
Е да де ... не е задължително ти сам да си го направиш.
Имах предвид да е направен на WP, щом имаш представа от него.
 
Е да де ... не е задължително ти сам да си го направиш.
Имах предвид да е направен на WP, щом имаш представа от него.
да :)
 
Здравей,
най - добре един сайт с много езици. Като превода става супер лесно, ако е използван подходящ framework и от начало започне да се прави с идеята да е многоезичен. В една папска се правят файлове и се записват ключови думи и превода им например cat => 'Котка' е например в bg\animal\cat. След това ако преведеш cat => 'Katze' и го сложиш в de\animal\cat и се настрой системата да зарежда локализация DE в сайта излиза на немски, ако е BG излиза на български и спестява доста работа.
 
comics_lisa_orig_1340180077.jpg
 
Почти във всеки Cpanel има с един клик инсталиране на CMS. Избери Wordpress и го инсталирай. Сигурен съм, че ще се справиш и сам. или все ще намериш някой за 10 мин. После си сложи плъгина за мултиезичност, който ти се спомена и си готов да твориш. Виж всички плъгини, които ползваш на сегашния си сайт и ги инсталирай, лесно е. Да не ти пиша всички, които са ти задължителни, но общо взето Yoast SEO (или друг за СЕО) и Super cache са ти задължителни.
Като гледам мераклиите да помагат по-добре сам си го направи.
https://wpml.org/purchase/
или
https://bg.wordpress.org/plugins/polylang/
 

Горе