Изтегляне на пари от PayPal директно на дебитна карта

Здравейте. Имам следния проблем. Онзи ден пуснах да се изтеглят парите от ПейПал сметката ми директно на Дебитната Карта на ФиБанк. Пише че транзакцията била завършена (не чакаща), обаче в картата ми реално няма нищо.
И се замислих.
Картата е на ФиБанк в Лева.
Дали може да има проблем?
Като тегля парите от ПейПал директно ли посочвам Дебитната Карта на която се теглят (тоест възможно ли е без да има посочена банкова сметка, а само номер на дебитна карта) или трябва да въведа банковата сметка към която е вързана тази карта?
Другото дето ми идва на ум, картата че е в Лева, обаче банката би трябвало да прави превалутиране автоматично?
 
От: Изтегляне на пари от PayPal директно на дебитна карта

бааа, а сприс а де - баси разсъжденията, га щи отговарям на всичко

1. шдойдат след 3-5 дни
2. не не е проблем че картата е в лева
3. ти нали си потвърдил картата, там теглиха ти връщаха ти едни левчета, начи всичко е ток
4. естествено че ще го прави автоматично, кое те тревожи - дали има лелички дето да смятат твойте курсове по тва време на денонощието или по колко ща ожулят?
 
От: Изтегляне на пари от PayPal директно на дебитна карта

Мерси, тревожи ме, че досега каквото съм правил, винаги зареждам банкова сметка - IBAN и т.н.
Просто досега съм работил по схемата плащам с Дебитната карта, парите се дърпат от нея, отразяват се в Банковата сметка. Зареждам банковата сметка, плащам с дебитната карта.
Не ми се е случвало, да насочвам пари директно към Дебитната Карта, без да ползвам банковата сметка (IBAN).
 
От: Изтегляне на пари от PayPal директно на дебитна карта

пак ща попитам, тоя път по-бавно, че днес не та знам колко си спал - едни два долара мотаха ли се напред-назад из света? взеха ли ти ги от пиб и върнаха ли ти ги в пейпала (евровата сметка) -

ако да - начи всичко е ток и няма нужда да ма занимаваш повече.

ако не тогава думай кво си направил в пейпала че са типратили парите по неверифицирана карта
 
От: Изтегляне на пари от PayPal директно на дебитна карта

Разбрано. Мотаха се доларите.
Подкупих ги, като им обещах като дойдат със свръх багаж на летището, да си затворя очите за 5-10 кг :)
 
От: Изтегляне на пари от PayPal директно на дебитна карта

Разбрано. Мотаха се доларите.

начи чакаш още няколко дни
 
От: Изтегляне на пари от PayPal директно на дебитна карта

А Добре. А вчера така ми са спеше, че спах от 19 вечерта до 7 сутринта, яката работа.
Това след нощна мощна
У да щях да забравя, а и с моята забавна работа,
Отначало отиваш питаш, казват ти да не им събираш билетите, само ако дадат, почти накрая ти казват ама защо не им събра билетите, сега иди ги търси.
Единия път ти казват, за какво са ти тез звездички, трябва да ги настаняваш само там, следващия път ти казват звездичките са само препоръчително, защо ги настаняваш там.
Въобще...
 
Последно редактирано:
От: Изтегляне на пари от PayPal директно на дебитна карта

начи един съвет от мене - като бачкаш много си прави сметката кви пари вадиш на час и на ква цена.

начи ако ще бачкаш като вол на нива по 18 часа в денонощието просто си направи сметката че за осем часа кибучене в офис плащат къде 500 лв. ся раздели надник на час, добави си и вредните за неяденето, неспането, неебането и каквото там още пропускаш и си шибни една надценка дето да ти компенсира липсите.

ся пак си направи сметката струва ли с ине си ли струва и дали настина вадиш добри пари. кат ти казах, че ти е кофти организацията много добре знам кво говоря, щот си ми ясен, че си се сгънал от работа за няколкостотин долара дет ся се опитваш да ги изтеглиш. ако ги минеш тез пари през почасова ставка хич не са толкоз много - прави си сметката и си цени труда, щото друг няма да г онаправи вместо тебе
 
От: Изтегляне на пари от PayPal директно на дебитна карта

ся мое ми са махнеш от главата че още си ми крив от предния път
 
От: Изтегляне на пари от PayPal директно на дебитна карта

Абе виж ся, не че се оравдавам, ама за интернет работите доста от нещата са ми още нови и се налага да влагам повече време, с тенденция към оптимизация и организация.
На другата ми работа батчкам по 12 часа, за 1/3 над 500 лв, не че е много ама, все пак сме провинция кво да правиш.
 
От: Изтегляне на пари от PayPal директно на дебитна карта

Парите от PayPal в дебитната карта идват за 4-5 работни дни. Ще дойдат, трябва да изчакаш.
 
От: Изтегляне на пари от PayPal директно на дебитна карта

Чака се. В общите условия пише горе-долу колко. Зависи и от банката. Аз последно чаках близо 10 дни. Именно fibank беше банката.
 
От: Изтегляне на пари от PayPal директно на дебитна карта

направи си карта/сметка в долари да не се преебваш с курса
 
От: Изтегляне на пари от PayPal директно на дебитна карта

направи си карта/сметка в долари да не се преебваш с курса
Да попитам, понеже не разбрах идеята.
Примерно откривам си сметка в долари, парите постъпват в долари, да ама нали сме в държава от третия свят, да де България, като реша да си ползвам картата няма ли пак да ги превалутира в лева?
 
Естествено, че ще ги превалутира и ще те набута. Безплатен обяд няма.
Но пък може да отидеш в банката и да искаш да си изтеглиш доларите кеш - в долари. После какво ще ги правиш - не знам, то кореком вече няма :)
 
От: Изтегляне на пари от PayPal директно на дебитна карта

Преди почти месец получих писмо от ПайПал че мога да аплайвам за дебитна карта директно свързана към акаунта ми - Миналата седмица я получих и е перфектно решение не знам обаче дали всеки може да кандидатства или трябва те да ти пишат, щото се пробвах да пусна заявка и от друг мой акаунт обаче въобще не ми отваря страницата.
 
Не знам как така са ти дали ПейПал дебитна карта, по принцип е само за потребители от САЩ.
 
От: Изтегляне на пари от PayPal директно на дебитна карта

Явно вече и в УК го предлагат
 
От: Изтегляне на пари от PayPal директно на дебитна карта

За BG акаунти ще стане след „X“ години по-късно, след като бъде добавена възможността за добавяне на Bank acc. Надявам се скоро да НЕ е, че поне засега се изисква само CC или VCC за верификация на акаунта, докато за US/UK/DE/AU/AT/etc. - искат И bank acc. BG Bank acc може да се добави по всяко време, да, но BG VBA… отде и как…
 

Горе