Изтрито, вече не се предлага.

UxUIGJD.jpg
 
Санкциите нямат за цел да ощетят икономически редовия руснак. Тяхната цел е да засегнат руското правителство (дали обаче имат желания ефект?).
 
NERO, здрасти !
В пълна заблуда живееш, но това си е твое право !
Имам преки наблюдения върху продажбите на българска парфюмерия и козметика там. Нещата с рефовите руснаци са много, много зле. Знаеш колко евтини са нашите продукти и за тях са скъпи. Говоря за физически пазар камо ли за онлайн.
 
Не се занимавайте с тоя, поредния трол, който се е регнал и гледа да трупа мнения :D язък, че се вързах да му отговарям в 1-2 мнения...
 
Не се занимавайте с тоя, поредния трол, който се е регнал и гледа да трупа мнения :D язък, че се вързах да му отговарям в 1-2 мнения...
Стилистиката е същата, както на един преди време който пускаше теми за “великите” руски постижения. Според мен раздел “политика” няма място във форума.
 
Санкциите нямат за цел да ощетят икономически редовия руснак. Тяхната цел е да засегнат руското правителство (дали обаче имат желания ефект?).
Няма как да твърдиш това освен ако нямаш вътрешна информация или работиш в Брюксел.

NERO, здрасти !
В пълна заблуда живееш, но това си е твое право !
Имам преки наблюдения върху продажбите на българска парфюмерия и козметика там. Нещата с рефовите руснаци са много, много зле. Знаеш колко евтини са нашите продукти и за тях са скъпи. Говоря за физически пазар камо ли за онлайн.
Привет! Благодаря! Като цяло зависи. Повечето от руското население е изсипано по големите Мегаполиси като Москва и Санкт Петербург, Новосибирск, Владивосток.

Останалата част от населението живее в абсолютна бедност и мизерия, но много подобно на Германия, където има невероятно огромна разлика между стандартите в Мюнхен, Берлин, Щутгарт, и например Цвикау или Лайпциг. В Манхайм който е бил ще знае, че не си косят тревата и там има битаци и сергии навсякъде по центъра. Всеки си паркира по тротоарите, и африканците са повече от белите.

Или София и Монтана, или Варна и Видин също нямат сравнение, мисля. Ако някой е посещавал Южна Италия, и същият този някой е посещавал Рим, Милано, и северните части около Ломбардия и Пиемонт и Лигурия, ще знае, че това го има навсякъде, без изключение. Сигурно изключение прави Монако или Емирствата, не знам! Когато посетих Москва преди няколко години, по улицата се движеха само нови коли, особено много Поршета. Не съм руски фен, но това не ми пречи да се възхитя колко чисто, подредено и модерно беше. Заведенията им са много по-скъпи от нашите, само горивото им е по-евтино, но пак не компенсира цените за наеми и др. услуги в Москва. Мога да изкарам бедни райони от всяка една държава, без проблем.
 
Последно редактирано:
И като послепис искам да добавя, че не съм сляп руски фен и много ми е ясно какво се случва в Русия. Запознат съм и какво се случи с ВКонтакте, как принудително го взеха от ръцете на основателя му Павел Дуров.

За който не знае, Дуров е основателят на ВКонтакте и на програмата Телеграм (програмата с най-добър енкрипшън, доколкото се говори), и него неотдавна го натиснаха за програмата Телеграм по същия начин. Да почне да „снася“ на правителството си, особено около протестите с Евромайдана в Украйна, да снася, че да не му се случи „нещо“.

Не се сещам точно къде живееше в момента той, но май отиде някъде из островите. Конспирации има навсякъде, но аз повече коментирах нормалните граждани. Правителството им ... не ме интересува. Нито военният им капацитет.
 
Последно редактирано:
Санкциите са просто начин да се даде сигнал на дадено правителство, че не се одобрява неговата политика и трябва да вземе мерки. Не ми е нужна никаква вътрешна информация за да твърдя такова нещо. А иначе Марк Зукурбърг дали не снася за неговото правителство? Дали не е тяхна разработка?
 
Санкциите са просто начин да се даде сигнал на дадено правителство, че не се одобрява неговата политика и трябва да вземе мерки.

Това не важи за суверенни държави, а само за такива който са зависими като нашата. Примера е Китай, САЩ им налага санкции и тия от Пекин толко се уплашиха че само си го преместиха в другия крачол.
 
Санкциите са просто начин да се даде сигнал на дадено правителство, че не се одобрява неговата политика и трябва да вземе мерки. Не ми е нужна никаква вътрешна информация за да твърдя такова нещо. А иначе Марк Зукурбърг дали не снася за неговото правителство? Дали не е тяхна разработка?

За Цукето работата е ясна, но за Русия не особено. Не се знае защо ги натискат, и причината не е Украйна. Ясно е че има провокация. Може и Русия да играе игра със САЩ и Англия и просто да ни правят на балъци. Не е изключено Русия да дойде и да грабне Европа като "спасител" още веднъж. И не се сещам някой да е натиснал САЩ със санкции след като нападнаха Ирак, Афганистан, и последните им жертви бяха Либия и Сирия, плюс Украйна. Дъблинската разпоредба като допусна 10 милиона млади мъже от Изтока и Африка тук в Европа, някой да наложи санкции на Брюксел, Лондон или Дъблин?

Темата е дълга и широка и няма смисъл да я обръщаме на спор отново. Според мен ще е по-продуктивно да наблюдаваме какво правят, да си вземаме изводи, и да намерим начин да извлечем полза от всичко това и от политическите и финансовите им игри!

Другото което стоя и си мисля е че изглежда прекалено добре да е истина. Какво ако всичко това наистина е планирано? Да се вкарат санкции, да се вдигне стойността на рублата спрямо еврото, и да си приберат гражданите в Русия, поради някаква причина, която не ни е ясна. Може пък Европа да иска те да си приберат гражданите. Не знам.

Мен ме интересува България и бъдещето на България и на българите.
 
Нас не ни интересува защо ги натискат - техните дипломати знаят много добре защо! Въпроса е, че натискат руското правителство, а не руснаците като цяло. Богатите руснаци са си богати и са добре дошли инвеститори навсякъде по света. Никой не бяга от заможни инвеститори и не ги гони. Мислите ли, че санкциите на ЕС са насочени конкретно към дядо Иван от якутското село Оймякон, например? Санкциите са наложени конкретно към режима на Путин и целят единствено да му дадат ясни сигнали на къде да насочва политиката си. Санкциите са просто дупломатически инструмент и нямат пряка връзка с руските граждани.
 
Това не важи за суверенни държави, а само за такива който са зависими като нашата. Примера е Китай, САЩ им налага санкции и тия от Пекин толко се уплашиха че само си го преместиха в другия крачол.
Санкциите са просто дипломатически инструмент - нищо повече...
 
Нас не ни интересува защо ги натискат - техните дипломати знаят много добре защо! Въпроса е, че натискат руското правителство, а не руснаците като цяло. Богатите руснаци са си богати и са добре дошли инвеститори навсякъде по света. Никой не бяга от заможни инвеститори и не ги гони. Мислите ли, че санкциите на ЕС са насочени конкретно към дядо Иван от якутското село Оймякон, например? Санкциите са наложени конкретно към режима на Путин и целят единствено да му дадат ясни сигнали на къде да насочва политиката си. Санкциите са просто дупломатически инструмент и нямат пряка връзка с руските граждани.
Няма как да накривят на Путин фуражката. Единственият начин санкциите да проработят е да ударят гражданите. Гражданите да изроптаят и да поискат отговор от правителството.
 
Как ще удариш гражданите, като налагаш санкции на държавно предприятие произвеждащо части за космически кораби? Същите тия руски космически кораби, с които американските (и не само) космонавти се качват и слизат от международната космическа станция...
 
Как ще удариш гражданите, като налагаш санкции на държавно предприятие произвеждащо части за космически кораби? Същите тия руски космически кораби, с които американските (и не само) космонавти се качват и слизат от международната космическа станция...

За първи път от анексирането на Крим насам санкциите на Вашингтон предизвикват огромен срив на руските борси и капиталовите пазари. По информация на руски медии, санкциите срещу 24-ма руски олигарси, висши държавни служители и 15 компании само за няколко часа са довели до срив на курсовете в понеделник (9.4), измерващ се с двуцифрено число в милиарди. Спадът продължи и във вторник, а краят му така и не се вижда.

А от наложените дотук санкции и бездруго страдат не само лицата и фирмите, изброени в наказателните списъци - потърпевши са и много други кампании и банки.

В самата Русия в момента се говори, че обезценяването на рублата ще представлява проблем най-вече за онези руснаци, които планират да прекарат отпуската си в чужбина. През последните години обаче броят на руските туристи в чужбина намалява постоянно. Много руснаци навярно ще усетят последиците от обезценяването на рублата още при следващото си посещение в магазините за електроника - по данни на икономическото издание "Ведомости" може да се очаква, че смартфоните и лаптопите ще поскъпнат с 5 до 10 процента.
 
Точно пъй китайската електроника няма как да поскъпне за руснаците... вероятно може да скочи цената на айфоните :D
 
2008г. 146К евро=5,000,000 рубли
2016г. 146К евро=13,000,000 рубли
Рублата се е обезценила 2,5 пъти към еврото.
Що бъркаш инфлацията със забогатяване....По твойта тъпа логика при Виденовата хиперинфлация щяхме да цъфтим.
 
Точно пъй китайската електроника няма как да поскъпне за руснаците... вероятно може да скочи цената на айфоните :D

Хуавея — не, ама малкото дете на САЩ — Самсунг, или пък Епъл, със сигурност ще скокнат.

2008г. 146К евро=5,000,000 рубли
2016г. 146К евро=13,000,000 рубли
Рублата се е обезценила 2,5 пъти към еврото.
Що бъркаш инфлацията със забогатяване....По твойта тъпа логика при Виденовата хиперинфлация щяхме да цъфтим.

@Пеко Таков, който е имал евро и го обърне е щял да има повече. Курсът е двустранен, сещаш ли се. Ако с рубла не можеш да купиш много евро, то с евро ще можеш да купиш много рубла. И не виждам как сравняваш това с хиперинфлацията. В Русия цените са горе-долу същите като преди 10 год. Поне в тяхната държава, не съм чул или видял да им е намаляла покупателната способност!

Ако някъде ще се получава хиперинфлация, това ще е САЩ. Доларът очаквам да не струва 5 гроша до няколко години. И да заформят поредната война, да си понапълнят хазната, че там резерв отдавна няма, камо ли пък да обезпечават със злато, Америкосите.
 
Последно редактирано:

Горе