Изтрито, вече не се предлага.

И преди да бъда ударен с нови "факти", ще ви контрирам, и ще отговоря, понеже усещам какво ще бъде насочено към мен.

"Шо тогава не одиш на Русията, си харчиш там рубличките бе?"

1. Не ме кефи Русия за живот. Ако не си удобен, ще те гръмнат като куче. В САЩ, Англия и Германия ще те опандизят, в Русия директно ще те "цъфнат" на улицата, показно.

2. Дори да исках, не мога да взема виза за Русия, понеже нямам корени оттам. Също доколкото знам, те карат да се откажеш от гражданството си, което няма да направя никога.

3. Ако бях на мястото на един от тези руснаци, които имаха много евро, и за които споменах, щях да си обърна еврото в рубли в Русия, и след като като си прибера рублите, щях да отида и със същите тея 13 милиона рубли да накупя активи, които няма как да се повлияят от състоянието на европейските пазари към рублата! Щях да си накупя движимо имущество! И да го изнеса извън страната, да го продам в Европа, и да посоча средния на RF! Става със скъпи автомобили. Мога да накупя няколко БМВ-та, Мерцедеса, от по-новите, и да си ги докарам тука. Или да ги прехвърля на приятел на пълномощно, той да ми ги продаде, и да си стегна куфарите. И злато, благородни метали. Не знам криптото как върви към рубла, но ако там няма срив — и това е вариант! Има начини да спечелиш, без да се затвориш в Русия и там да харчиш.

Пак казвам, ако аз бях по-възрастен тогава, по-умен и по-досетлив, досега щях да съм милионер. Просто обикновено се сещам прекалено късно, което и ме отличава от наистина умните хора т.нар. гении!

Със здраве!
 
Здравейте,

Около есента на 2008-ма година, с пет (5) милиона рубли — можехте да си купите плюс-минус 146,000 евро.

(1 рубла се търгуваше за 0.02933 евро)

Повечето руснаци дойдоха и си накупиха имоти в България. Повечето от имотите, които бяха купени не бяха за по трошици, а за поне 100 хиляди евро. Много от тях за по 200 хиляди и нагоре ... евро!

В момента, през 2018-та година, 10 години по-късно, след всичките санкции към Русия, целящи да я осакатят и „сложат на колена“ ... със същите тези 146,000 евро, които руснаците бяха обърнали от рубла за да купят жилище тук в България — те продадоха имотите си, и този имот и тези 146,000 евро — в момента, в днешен ден, струват точно почти 11 милиона рубли. Камчия до Варна е опразнена по същата причина. Хората са вече богати!

Февруари 2016-та година, същите тези 146,000 евро струваха 13 милиона рубли.

Не двойно, ами даже над двойно увеличение на активите за около 10 години. Дебилен ход на „умните“ Европейци, които реално направиха неприятеля си богат.

Замислите се само, щом частните лица и средна класа спечелиха толкова, как са се отразили „тежките санкции“ на Олигарсите.

За тези, които още не схващат, повечето руснаци, които имаха къщи и апартаменти си ги продадоха, еврото си обърнаха в рубли, и се оказа, че ако 2008-ма са имали 1 милион евро, сега имат 2 милиона евро (еквивалент в рубли). В Русия си накупиха по 2-3 жилища отгоре, а други пък си отвориха доходоносни бизнеси, вкараха парите в тяхната икономика.

Кой спечели, и кой загуби от цялата работа? Кой е БАЛЪКА, това аз питам?

За неверующите: https://www.ecb.europa.eu/stats/pol...change_rates/html/eurofxref-graph-rub.en.html

Боя се, че контктува с доста руснаци и съвсем не са на това мнение. Санкциите дават своето отражения, а богати са само олигарсите в Русия. В момента все повече хора от т.нар. средна класа там, до колкото я има въобще, се опитват да си продадат имотите и да емигрират. Някой са успели, други още не, но цените им са спаднали над 5 пъти. Не, руснаците не са станали по обогати от санкциите, освен разбира се руските контрабандисти.
 
И преди да бъда ударен с нови "факти", ще ви контрирам, и ще отговоря, понеже усещам какво ще бъде насочено към мен.

"Шо тогава не одиш на Русията, си харчиш там рубличките бе?"

1. Не ме кефи Русия за живот. Ако не си удобен, ще те гръмнат като куче. В САЩ, Англия и Германия ще те опандизят, в Русия директно ще те "цъфнат" на улицата, показно.

2. Дори да исках, не мога да взема виза за Русия, понеже нямам корени оттам. Също доколкото знам, те карат да се откажеш от гражданството си, което няма да направя никога.

3. Ако бях на мястото на един от тези руснаци, които имаха много евро, и за които споменах, щях да си обърна еврото в рубли в Русия, и след като като си прибера рублите, щях да отида и със същите тея 13 милиона рубли да накупя активи, които няма как да се повлияят от състоянието на европейските пазари към рублата! Щях да си накупя движимо имущество! И да го изнеса извън страната, да го продам в Европа, и да посоча средния на RF! Става със скъпи автомобили. Мога да накупя няколко БМВ-та, Мерцедеса, от по-новите, и да си ги докарам тука. Или да ги прехвърля на приятел на пълномощно, той да ми ги продаде, и да си стегна куфарите. И злато, благородни метали. Не знам криптото как върви към рубла, но ако там няма срив — и това е вариант! Има начини да спечелиш, без да се затвориш в Русия и там да харчиш.

Пак казвам, ако аз бях по-възрастен тогава, по-умен и по-досетлив, досега щях да съм милионер. Просто обикновено се сещам прекалено късно, което и ме отличава от наистина умните хора т.нар. гении!

Със здраве!
Иначе наистина е логично някой да се обърне към теб с призива да отидеш да живееш в Русия, Брат :) Просто, пчелата никога не бага от мед, както и осата, мравката и т.н. Ако наистина ставаха по добре, няма как посоката на емиграция или дори туристичския поток да не са в посока Русия, а не в обратаната. Не ме разбирай погрешно, не мразя обикновените руснаци. Напротив. Просто толкова години тоталитаризъм, особено от сталинския тип, няма как да се отрази добре. Бизнеса им не е бизнес, управлението им е тотално смазващо интелекта. От това си страдат най-много те, но не виждам причина да не го казваме и да не се пазим от това.
 
Иначе наистина е логично някой да се обърне към теб с призива да отидеш да живееш в Русия, Брат :) Просто, пчелата никога не бага от мед, както и осата, мравката и т.н. Ако наистина ставаха по добре, няма как посоката на емиграция или дори туристичския поток да не са в посока Русия, а не в обратаната. Не ме разбирай погрешно, не мразя обикновените руснаци. Напротив. Просто толкова години тоталитаризъм, особено от сталинския тип, няма как да се отрази добре. Бизнеса им не е бизнес, управлението им е тотално смазващо интелекта. От това си страдат най-много те, но не виждам причина да не го казваме и да не се пазим от това.
Честно казано, това пак е вид "мекото на хляба". Руснаците гледат да завъртят някоя далаверка, досущ като нас, да минат метърче, и да забогатеят лесно.

Темата я споделих като идея, за в бъдеще, на някой може да му хрумне нещо подобно, и да следи за подобни трендове. Въобще не ме топлят руснаците като нация, като икономика, или като к'вото и да е. Просто не са световен фактор, и който твърди че са, да отиде в темата Америка vs Русия.

Хода с рублите беше добър. Който се е сетил — сетил. И още по-добре за нас. Трябва да се радваме, че се разкараха! И то се разкараха безплатно, и вкупом. На големите талаши. Да ходят да се пекат на Сочи.
 
Честно казано, това пак е вид "мекото на хляба". Руснаците гледат да завъртят някоя далаверка, досущ като нас, да минат метърче, и да забогатеят лесно.

Темата я споделих като идея, за в бъдеще, на някой може да му хрумне нещо подобно, и да следи за подобни трендове. Въобще не ме топлят руснаците като нация, като икономика, или като к'вото и да е. Просто не са световен фактор, и който твърди че са, да отиде в темата Америка vs Русия.

Хода с рублите беше добър. Който се е сетил — сетил. И още по-добре за нас. Трябва да се радваме, че се разкараха! И то се разкараха безплатно, и вкупом. На големите талаши. Да ходят да се пекат на Сочи.
Лошият полицай и добрият полицай, яко си го измислил:)
 
Лошият полицай и добрият полицай, яко си го измислил:)
Честно казано гледам да съм неутрален доколкото мога. Когато нещо ме касае пряко, дори тогава.
 
NERO, знаеш ли в какво бъркаш. Не включваш разходите по поддръжка. Замислял ли си се колко струват годишните разходи по едно жилище на морето. Месечната поддръжка на един малък апартамент в поддържан комплекс е около 100 евро. Големите апартаменти в хубав поддържан комплекс имат такси от по няколкостотин евро. Който не върти апартамента си да го дава под наем, просто духа супата, като тегли чертата на края на годината. Имам познат в бизнеса от страната на тези, които управляват чужди имоти. Казва, че ако някой си дава много зор да си търси клиенти и почти не живее през активния сезон в апартамента си, може да излезе на 0-та като се сметне разликата приходи от туристи минус месечни разходи. На печалба почти нямало, защото жилищата и имуществото в тях се амортизират ускорено, при такова ползване.
 
Големите апартаменти в хубав поддържан комплекс имат такси от по няколкостотин евро. Който не върти апартамента си да го дава под наем, просто духа супата, като тегли чертата на края на годината.

Не споря, и не се заяждам, но просто ми е интересно -- какво ще стане ако аз имам имот в такъв затворен комплекс, и реша да не плащам. Примерно изпадна в несъстоятелност, или просто съм задник, или просто не смятам, че е справедливо да плащам абсурдни суми. Какво ще стане? Ще ме изгонят от собствения ми имот, няма да ме допуснат ли? Или ще ме накарат да се изнеса ли? Това е частна собственост и няма закон, който да ме накара да плащам за градинар, секюрити, басейн, асансьор или тем подобни тъпотии.

Какво мислиш по въпроса?
 
Ти ме накара да се усмихна. Законите са два - ЗЗД и и ЗУЕС. Още при продажбата от строителя купувачът подписва, че ще плаща таксите. Част от стойността на жилището в комплекс е и това, че край него всичко е наредно, чисто и т.н. Никой не ги плаща с кой знае какво удоволствие, но срещу тези пари все пак стоят някакви услуги. И не забравяй, че ако ти си задник, задници могат да бъдат и те, но те са постоянно до (и дори във) апартамента ти. Тоест не е много подходящо да се тръгва по тази линия на поведение. Предвидени са разни извънредни случаи, но договорите са изпипани перфектно. Както ако не си плащаш към мобилните оператори, почват да ти натякват по всякакви досадни начини че трябва да платиш, така и тук, само че имат предимството, че могат да ти спрат куп услуги към жилището включително тока и водата, и тогава вече бързо човек преосмисля дали да плати или не! Който смята таксите за излишни и надути (аз ги смятам за надути, но не за излишни) просто да си купи апартамент в блок в града и таксите ще му спаднат с 80-90%. Само не разбирам защо асансьора да е тъпотия, в крайна сметка човек отива на море да си почине и е логично да иска да има някакви удобства, същото в по-малка степен важи и за другите неща.
 
Последно редактирано:
Ти ме накара да се усмихна. Законите са два - ЗЗД и и ЗУЕС. Още при продажбата от строителя купувачът подписва, че ще плаща таксите. Част от стойността на жилището в комплекс е и това, че край него всичко е наредно, чисто и т.н. Никой не ги плаща с кой знае какво удоволствие, но срещу тези пари все пак стоят някакви услуги. И не забравяй, че ако ти си задник, задници могат да бъдат и те, но те са постоянно до (и дори във) апартамента ти. Тоест не е много подходящо да се тръгва по тази линия на поведение. Предвидени са разни извънредни случаи, но договорите са изпипани перфектно. Както ако не си плащаш към мобилните оператори, почват да ти натякват по всякакви досадни начини че трябва да платиш, така и тук, само че имат предимството, че могат да ти спрат куп услуги към жилището включително тока и водата, и тогава вече бързо човек преосмисля дали да плати или не! Който смята таксите за излишни и надути (аз ги смятам за надути, но не за излишни) просто да си купи апартамент в блок в града и таксите ще му спаднат с 80-90%. Само не разбирам защо асансьора да е тъпотия, в крайна сметка човек отива на море да си почине и е логично да иска да има някакви удобства, същото в по-малка степен важи и за другите неща.

И ти ме накара да се усмихна, двойно.

  1. Ако живея на първия етаж, защо да плащам асансьор? Доколкото знам, дори в панелките си "задължен" да кихаш лев.
  2. Как ще ми спрат тока и водата като съм ги платил? Това нов български-балкански-каубойски закон ли е? Конкретно говорех какво ще стане ако не си платя за чистене, секюрити, басейн, озеленяване и останалите тъпотии. Със сигурност не могат да ми вземат жилището или да ме изгонят. И какво остава? Да ме порицаят публично? Нема проблеми.
 
Добре се усмихваш, но по ЗУЕС има процедура, по която могат да те лишат от жилището ти, ако не плащаш. Личи си, че не я познаваш. Призовките бързо вразумяват, ако човек не вдява дори от тях - следва изпълнителен лист. Не виждам как би се противопоставил на изпълнителен лист. Хората от поддръжката са видяли 2 и 200, имали са много случаи с неплащане и много добре са се научили от грешките си, а ти ще играеш за първи път тази игра. Питаш как точно ще те изгонят? Много просто - има хиляда вида номера от много културни до много мутренски. Един от културните - спират ти чипа, който отваря куп полезни врати и всички други минават през тях, само ти седиш и чакаш някой да дойде за да минеш с него - като някакъв просяк. Един от мутренските - двама с размерите на гардероб застават на входната врата на блока и не те пускат. Ако искаш влизай през терасата. Тока и водата може да спрат при профилактика/ремонт на инсталациите и може да се окаже че започва тъкмо когато ти си там. Общо взето, да въртиш цигански номера на изпечени тарикати е като да продаваш краставици на краставичар. И, не забравяй, това са пари за общи части, всички ги плащат. Ако ти не плащаш, моментално с си спечелваш неодобрението на останалите деветдесет и няколко процента хора, които чинно си плащат.
Да, в панелките също кихаш за асансьор. Това е част от сградата в която живееш, има някакви изисквания за поддържането и в някакъв ако не красив, поне безопасен и хигиеничен вид. Купуваш жилище в сграда с асансьор - плащаш нещо за асансьора. Това че не го ползваш може да ти намали частично парите за асансьора, но те няма да станат 0. Утре по същия начин тези от първия етаж може да поискат да не плащат за ремонт на покрива, щото от техния покрив не тече. Или тези от последния етаж да искат да не плащат осветлението на стълбището понеже те ползват само асансьор. Сори - тези цигански номера не работят когато споделяте общ ресурс. Като искаш да не плащаш грам - взимаш една къща и ще си сигурен че от всяка платена стотинка ще си платил само твоето. Показателен е факта, че най-добре изглеждащите панелки (и най-скъпи) са тези, в които хората масово си плащат асансьора, а не тези, в които всеки гледа да прее@е другите.
 
Добре се усмихваш, но по ЗУЕС има процедура, по която могат да те лишат от жилището ти, ако не плащаш. Личи си, че не я познаваш. Призовките бързо вразумяват, ако човек не вдява дори от тях - следва изпълнителен лист. Не виждам как би се противопоставил на изпълнителен лист. Хората от поддръжката са видяли 2 и 200, имали са много случаи с неплащане и много добре са се научили от грешките си, а ти ще играеш за първи път тази игра. Питаш как точно ще те изгонят? Много просто - има хиляда вида номера от много културни до много мутренски. Един от културните - спират ти чипа, който отваря куп полезни врати и всички други минават през тях, само ти седиш и чакаш някой да дойде за да минеш с него - като някакъв просяк. Един от мутренските - двама с размерите на гардероб застават на входната врата на блока и не те пускат. Ако искаш влизай през терасата. Тока и водата може да спрат при профилактика/ремонт на инсталациите и може да се окаже че започва тъкмо когато ти си там. Общо взето, да въртиш цигански номера на изпечени тарикати е като да продаваш краставици на краставичар. И, не забравяй, това са пари за общи части, всички ги плащат. Ако ти не плащаш, моментално с си спечелваш неодобрението на останалите деветдесет и няколко процента хора, които чинно си плащат.
Да, в панелките също кихаш за асансьор. Това е част от сградата в която живееш, има някакви изисквания за поддържането и в някакъв ако не красив, поне безопасен и хигиеничен вид. Купуваш жилище в сграда с асансьор - плащаш нещо за асансьора. Това че не го ползваш може да ти намали частично парите за асансьора, но те няма да станат 0. Утре по същия начин тези от първия етаж може да поискат да не плащат за ремонт на покрива, щото от техния покрив не тече. Или тези от последния етаж да искат да не плащат осветлението на стълбището понеже те ползват само асансьор. Сори - тези цигански номера не работят когато споделяте общ ресурс. Като искаш да не плащаш грам - взимаш една къща и ще си сигурен че от всяка платена стотинка ще си платил само твоето. Показателен е факта, че най-добре изглеждащите панелки (и най-скъпи) са тези, в които хората масово си плащат асансьора, а не тези, в които всеки гледа да прее@е другите.

Така наречената "мутренска тактика" няма да я коментирам, излишно е, понеже няма как да сработи. Ако някой спре достъпа до жилището ми физически и и се опита да направи контакт с мен, един вид да ме докосне -- директно ще го гръмна в гърдите като самозащита. Жилището е на мое име и там имам мои вещи и няма как някой да ми спира достъпа до него. Както и няма да се стигне дотам, понеже няма кой да охранява входа 24/7.

Щом някой не иска да плаща пътя е един - съд, изпълнителен лист, после принудително събиране на средствата ... само дето аз никога не съм видял това някъде да е станало! Ама успех пожелавам, на желаещите да се пробват. И да добавя, че преди да тръгнат към съда тези ербап-съседи, трябва всички документи за Етажната Собственост да са изрядни. И чудно ми е кой съдия ще се занимава да гони 100 лв. На думи всеки знае да е Батмън, а реалността е съвсем друга. То и Митьо Очите щеше да лежи 30. Излезе след 2. А през тея две си ползваше лаптопа и телефона вътре. И движеше пари.

Ще си позволя да допълня и че това "неплащане" или "заобикаляне" на плащането за общите сметки се игнорира и от всички важни и високопоставени политици, на които други неща са им в главата повече, отколкото "дребни трошички"; те на едро се хвърлят, а не в решаването на проблемите.

Добре дошъл в България. Не си в Швейцария.

Поздрави.
 
Последно редактирано:
Намекнах ти че не познаваш добре законите. Това в Швейцария ли е?
http://www.justice-ruse.org/rcourt/2016/02/g/03634515/83511816.htm
Етажната собственост на комплексите е юридически перфектно изпипана. То няма и как иначе, когато събираш такива пари всеки месец от десетки и стотици хора таксите да са просто "на честна дума". Както споменах, хората знаят правилата на играта, ТИ тепърва ще ги откриваш.
Ще ми се да видя как гърмиш невъоръжен човек. Тук хубаво се представяш за голямата работа, искам на практика да видя как гърмиш лице от охраната на комплекса и как в съда как ще докажеш че е самозащита. Подразбира се, че всичките тези геройства ще извършиш заради няколкостотин евро.
 
Намекнах ти че не познаваш добре законите. Това в Швейцария ли е?
http://www.justice-ruse.org/rcourt/2016/02/g/03634515/83511816.htm
Етажната собственост на комплексите е юридически перфектно изпипана. То няма и как иначе, когато събираш такива пари всеки месец от десетки и стотици хора таксите да са просто "на честна дума". Както споменах, хората знаят правилата на играта, ТИ тепърва ще ги откриваш.
Ще ми се да видя как гърмиш невъоръжен човек. Тук хубаво се представяш за голямата работа, искам на практика да видя как гърмиш лице от охраната на комплекса и как в съда как ще докажеш че е самозащита. Подразбира се, че всичките тези геройства ще извършиш заради няколкостотин евро.
За това решение не знаеш как стоят нещата. Може съдията да е приятел на този, който е подал. Може да се събират петъците. Прекалено много неизвестни. И явно не си наясно, че юмруците също могат да се класират като оръжие. Юмруците на Майк Тайсън или друг обучен охранител или ММА файтър могат да убиват.
 
Виждам че не си го прочел и предполагаш че съдията е взел решение на приятелска основа. Ти как предполагаш, съдията твой приятел ли ще се падне, или приятел на местните мутри?
Последно ще го гърмиш ли или ще го пребиваш с юмруците на Майк Тайсън? Чувал съм че неговите услуги струват повече от няколко месечни такси за асансьора, така че смятай. Признавам, че ако го водиш с теб, може да те пуснат, ама тогава ще имате друг проблем - че навсякъде из комплекса ще ви следва тълпа от желаещи да се снимат.
 
Последно редактирано:
Виждам че не си го прочел и предполагаш че съдията е взел решение на приятелска основа. Ти как предполагаш, съдията твой приятел ли ще се падне, или приятел на местните мутри?
Последно ще го гърмиш ли или ще го пребиваш с юмруците на Майк Тайсън? Чувал съм че неговите услуги струват повече от няколко месечни такси за асансьора, така че смятай. Признавам, че ако го водиш с теб, може да те пуснат, ама тогава ще имате друг проблем - че навсякъде из комплекса ще ви следва тълпа от желаещи да се снимат.
Имах предвид, че ако някой като Тайсън ти посегне, съвсем спокойно можеш да си го опаткаш. Едно кроше от пич като Багата в главата ти нищо чудно да те докара до болница или по-лошо ... смърт. За справка — случаят Даниел Златков и как той размаза младеж.
 
Намекнах ти че не познаваш добре законите. Това в Швейцария ли е?
http://www.justice-ruse.org/rcourt/2016/02/g/03634515/83511816.htm
Етажната собственост на комплексите е юридически перфектно изпипана. То няма и как иначе, когато събираш такива пари всеки месец от десетки и стотици хора таксите да са просто "на честна дума". Както споменах, хората знаят правилата на играта, ТИ тепърва ще ги откриваш.
Ще ми се да видя как гърмиш невъоръжен човек. Тук хубаво се представяш за голямата работа, искам на практика да видя как гърмиш лице от охраната на комплекса и как в съда как ще докажеш че е самозащита. Подразбира се, че всичките тези геройства ще извършиш заради няколкостотин евро.
Добре казано, но аз ще те разочаровам. Никого няма да гръмне този :) Не му стиска дори това :)
 
Доста се отклонихме от първоначалната тема, но все пак ми се струва важно и "разклонението". Не претендирам, че имам кой знае колко наблюдения, но според мен нещата са двояки:

1. Масово в панелните гета не се плащат сметки за общите части (към касата на входа), краде се топлоенергия и вода (рядко и ток), като по този начин се натоварват съседите. Масово асансьорните фирми търсят пари на етаж, а не на платил или неплатил. Доставчиците на ток, вода и топлоенергия постъпват по същия начин. Така се сключва и договорът с етажната собственост. Масово в панелните гета изрядните платци не се разправят с некоректните си съседи по редица причини - страх, липса на инициативност, липса на заинтересованост, дебилизъм дори. Лично аз имам информация за една-единствена панелна етажна собственост в столичния квартал Левски-Г, която е осъдила съсед. Срещу всеки такъв пример има сигурно сто или двеста подобни, при които част от съседите поемат тежестта на другата част и това продължава много години. В редки случай, когато разделението е почти по равно, следва пълна разруха в етажната собственост. Асансьорът се спира най-напред, мазетата са наводнени, покривът продължава да тече, входната врата не се заключва или въобще я няма, общите части имат вид на квартал в Бейрут от годините на войната в Ливан.

2. Уверявам ви обаче, че в елитните жилищни сгради, особено тези, които са в комплекси от затворен тип, нещата не стоят така. Други са хората там!!! Много бързо съседите се организират и отделят средства за дело. Не ги е страх. Пари имат. Също така могат и да чакат, докато съдът се произнесе и смачка съседа им. В този тип сгради обикновено измервателните уреди са извън жилищата, в коридорите от общите части, и това затруднява неимоверно кражбата на консумативи. Обикновено договорите за поддръжка се сключват индивидуално (по площ на апартамента или къщата) и това става още с пускането на сградата. По този начин асансьорният техник може да ви погне лично, градинарят - също. Имах подобен случай в столичния квартал Редута, където собственикът на земята под блока живееше на първия етаж в малко жилище, получено като обезщетение от строителя. Нагоре има по два апартамента на етаж и един на последните два етажа. Човекът от първия етаж казал, че асансьор въобще не ползва и не иска да го плаща. Другите обаче мислят различно, в това число и живущите на втория етаж, където искат да ползват асансьор. Също така искат да садят някакви дървета в градинката около блока за... няколко бона. Напрежението ескалира, тъй като човекът от първия етаж няма доходи. Много бързо се пуска дело срещу него. Както някой по-горе беше споменал - идва призовката. Човекът решава да продава, но се оказва, че не може, тъй като не може да докаже пред нотариуса, избран от купувача, че е платил всичките сметки на имота до момента на продажбата, а трябва да се смени титулярът до месец. И става една...
 
Край морето е пълно с жилища от тип 1 и руснаците все такива купуват, не знаеш ли? Nero още не е купил де, но още от сега мисли как да спести от асансьор. Това е смешно, бре, човек. Да дадеш 100-200-300 бона за жилище и след това се циганиш за 10-20 лева такса за асансьора. Все едно да си купиш луксозна кола, ама да я миеш на автомивката на самообслужване за левче, щото не ти се плащат 20 лв където ти изчистват колата от-до.
 
Последно редактирано:
Край морето е пълно с жилища от тип 1 и руснаците все такива купуват, не знаеш ли? Nero още не е купил де, но още от сега мисли как да спести от асансьор. Това е смешно, бре, човек. Да дадеш 100-200-300 бона за жилище и след това се циганиш за 10-20 лева такса за асансьора. Все едно да си купиш луксозна кола, ама да я миеш на автомивката на самообслужване за левче, щото не ти се плащат 20 лв където ти изчистват колата от-до.
Цитирай моля къде съм написал, че не плащам. Забавни хора има в България. :rolleyes:
 

Горе