Изходящ линк към тръстед сайт

waldes

Well-Known Member
Тук се ровичкам из нета за отговор и нищо..
Според вас къде е по-добре да се сложи изходящ линк към тръстед сайт (вики, еду, гоу....) - в изображението или в самия текст с подходящ анкор
 
От: Изходящ линк към тръстед сайт

Аз ги слагам в текста, с подобен анкор
 
От: Изходящ линк към тръстед сайт

Аз ги слагам в текста, с подобен анкор
Сега като се замисля, може би най-добрия вариант е някакъв микс - повечето да са в текста, а някое и друго изображение да линква към тръстед-а.
Snux, ти във всяка статия ли слагаш такъв линк?
 
От: Изходящ линк към тръстед сайт

Зависи от изображението. Трябва добре да се помисли.

Скриншот на сайт и текст, който обяснява нещо свързано с сайта. Слагам линк в изображението, защото изображението подготвя потребителите за визията на сайта. Прочете, виждаш как изглежда, сега отиди за да видиш/разбереш повече.

Линк в текста поставям, когато посочвам нещо съвсем конкретно от сайта и това конкретно нещо е обяснено достатъчно добре в текста. Прочете, ако искаш да продължиш /да извършиш конкретно действие, отиди точно тук за да го направиш - текст анкор.

При добра релевантност между изображение, описание на изображение, линк в изображение, текст и линкнатия сайт резултатите са положителни. Същото е и за текст линковете. Под положителни резултати разбирам по-добър SERP и PR Rank. Стига да не се прекалява. Все пак това са резултати от ерата на Пандата.
Пингвиниризирането поне за момента не дава видими поражения.
 
От: Изходящ линк към тръстед сайт

Сега като се замисля, може би най-добрия вариант е някакъв микс - повечето да са в текста, а някое и друго изображение да линква към тръстед-а.
Snux, ти във всяка статия ли слагаш такъв линк?

Не, за МНС слагам само на хоума и тук таме в някой пост ако е по-тегава думата и трябва да се сложат повече от 2 поста
 
От: Изходящ линк към тръстед сайт

И аз съм на мнение, че е най-добре в самия артикъл да направиш едно изходящо линкче към high authority сайт, ще ти помогне доста!!! ;)
 

Горе