Изчезнаха ми линкове в Webmaster Tools

PSP

New Member
Отварям днес Webmaster Tools на един сайт и гледам, че голяма част от линковете ги няма. От около 30-40 домейна са останали 7. Странното е, че са останали само социални мрежи.

Прегледах линковете от другите домейни и повечето са си там, някои домейни са заминали (не функционират вече), но останалите са си ок. Линковете, които са изчезнали, са от доста време, някои повече от година.

На някой случвало ли се е подобно нещо?

По принцип този сайт е оставен и не се поддържа. Понякога добавям някой друг линк, но рядко. Назад е в позициите в СЕРП и като цяло няма някаква драстична промяна в класирането.
 
От: Изчезнаха ми линкове в Webmaster Tools

и при мен има проблем. изчезнали са ми всички връзки към заглавната страница, останали са само към вътрешните. според мен става въпрес за моментен проблем с отчитането, защото връзките си ги има, просто не ги отчита
 
От: Изчезнаха ми линкове в Webmaster Tools

Потвърждавам.
И аз имам липса на (много) връзки в няколко проекта
 
От: Изчезнаха ми линкове в Webmaster Tools

не мисля, че има повод за паника. тече ПР ъпдейт от известно време, постоянно бутат некви неща, позициите в serp-a яко денсят, скоро нещата трябва да се стабилизират, вкл. отчитането на линковете в wmt.
 
От: Изчезнаха ми линкове в Webmaster Tools

да успокоя всички, които имат проблем с липсващи линкове в Webamster Tools:

Ето го официалното становище на Google от 07.02:

Some Webmaster Tools users have reported missing data in the "Links to your site" section. We are aware of this issue and are looking into it; you do not need to take any action. We hope to have the normal data shown again in the near future. The data shown there is informational and does not affect your site's crawling, indexing or ranking.
линкче
 
От: Изчезнаха ми линкове в Webmaster Tools

Webmaster Tools никога не ми е показвал всичките налични линкове и затова на секцията "Links to your site" не й обръщам особено внимание.
Иначе и при мен има значителен спад на линковете.
 
От: Изчезнаха ми линкове в Webmaster Tools

Сутринта, като гледах липсваха към 2000 връзки :). И така вече от седмица. Само се увеличават липсите. Дано да спре, че скоро ще ударя дъното.

P.S. Проверих и много от връзките се показват отново. Но липсват все още някои.
 
Последно редактирано:
От: Изчезнаха ми линкове в Webmaster Tools

еее не се спряха, от няколко дни направо се гаврят. Не стига, че супер бавно отчитат нови линкове, ами и старите ги крият.
 
От: Изчезнаха ми линкове в Webmaster Tools

При мен от около 680 линка няма 380. Гледах в Webmaster Tools-а и вече втора седмица - нищо. Потърсих някаква закономерност и намерих. Бях много "щастлив" като видях, че линковете към категории, подкатегории и статии си ги има, а само към началната страница няма нито един линк. :)
 
Последно редактирано:
От: Изчезнаха ми линкове в Webmaster Tools

На мен в един от сайтовете ми изчезнаха всички. В началото се притесних, защото липсват и напълно натурални ликове и то голямо количество. Нито 1 линк няма останал. Дори и вътрешните линкове към статии са махнали. Седят само връзки към архива и 1 статия може би. Сигурно пак покрай PR ъпдейта е тази истерия.
 

Горе