Изчезнах от статистиката на Alexa

telepathic

New Member
Здравейте.
Сайта ми, epharm.bg постепенно изчезна от ранга на Alexa.
Като казвам, изчезна, имам в предвид за около 30 дни се преместих от 3 000 000 позиция и със около 4 000 000 нарастваше всяка седмица.
Някой може ли поне да даде предположение за причината?
Ще бъда благодарен на всякакви съвети.

Сайта е с около 200 - 300 уникални посещения дневно и около 1500 разгледани страници.
 
От: Изчезнах от статистиката на Alexa

Някой може ли поне да даде предположение за причината?

Да, сайта ти е лош.
 
От: Изчезнах от статистиката на Alexa

Може ли да конкретизираш.
Ще ти бъда безкрайно благодарен.
 
От: Изчезнах от статистиката на Alexa

Какво ти пука за Алекса-та като няма никакъв смисъл от нея
 
От: Изчезнах от статистиката на Alexa

Какъв ти е проблема, че го няма в ALEXA
Нали имаш посещения, това е по -важното в случая
 
От: Изчезнах от статистиката на Alexa

Като казвам, изчезна, имам в предвид за около 30 дни се преместих от 3 000 000 позиция и със около 4 000 000 нарастваше всяка седмица.

Това нещо не го разбирам, но що си под 1 000 000, не очаквай алекса да те отрази. Това е за по-големите и посещавани сайтове, а и не отчита точно :)
 
От: Изчезнах от статистиката на Alexa

До 18 000 000 го отчиташе. След това спря.
 
От: Изчезнах от статистиката на Alexa

До 18 000 000 го отчиташе. След това спря.

Както споменах - имаш лош сайт. Приеми това и се заеми да го направиш добър.
 
От: Изчезнах от статистиката на Alexa

Как изведнъж, след 10 месеца стана лош?!
 
От: Изчезнах от статистиката на Alexa

Зашо толкова те е заинтересувала Алекса ?
Никой не търси глюкомери с Алекса

Като първи недостатък, който ми извади очите е фона.
Много агресивна смяна на черно и бяло трудно се понася.

Ако това беше някой сайт за тинейджъри щяха да се кефят , но за хора с високо кръвно и захар е мъчение.

Същото се отнася и за хоризонталното барче "начало | любопитно ....." - Мощно крещящо черно на фона на чисто бяло е пак мъчение за очите.


Моето предложение сложи един мек, нежен, успокояващ равен фон например: d4fcfd или e7f4d9
А барчето може да е малко по-цветно но меко и пастелно например цветове които ще се вържат с цвета на фона са :
барче 606c53 с фон e7f4d9 - това е по-добре защото ще се върже с цвета на логото ,
но може и това:
барче 296769 с фон d4fcfd

Това е само предложение понеже ти попита,
и само за цветовете, които се набиват преди още да си разгледал дизайна и много преди да си пробвал навигацията и функционалността.

Успех!
 
Последно редактирано:
От: Изчезнах от статистиката на Alexa

Значи въпроса ми Защо си се загрижил толкова за Алекса, не е само риторичен
Ако знаеш някакви позитиви, за които си заслужава да си в първите 3 000 000 отколкото след 4 000 000-нна позиция, ще е интересно да коментираме?
 
От: Изчезнах от статистиката на Alexa

Значи въпроса ми Защо си се загрижил толкова за Алекса, не е само риторичен

Аз мога да ти отговоря "Защо?", но отговора ще е мой, а не негов. Моят отговор е, че има разни хора, които се правят на големи разбирачи, много отворени, и искат да рекламират в сайтове, които са с нисък Алекса ранг. Контактувал съм с такива хора, а съм срещал такива образи и сред членовете в този форум. Разбира се, това е идиотско, ама иди му обяснявай това... .
 
От: Изчезнах от статистиката на Alexa

Не мисля, че трябва да се тревожиш за "алексата". И при мен има сайтове, които рязко вдигнаха "ранга си" с милиони, без да има промяна по посещенията. И те може да са пуснали някой ъпдейт.
Само за пример, единият ми сайт винаги е бил около 500-600 000 и изведнъж за няколко дена отиде на 6 000 000.
 
От: Изчезнах от статистиката на Alexa

Alexa-та няма как да бъде точна, след като отчита посещенията само на потребители с инсталиран Alexa Toolbar. Хайде сега се замисли, кои са те? Хората като нас, които се занимават с онлайн бизнес. Ето за това сайтове като moz.com са с Alexa 300. Защото такива сайтове привличат хора с инсталиран Toolbar. За какъв му е на обикновения потребител Alexa Toolbar, че те даже не са чували за Alexa.

Пример:
Сайт 1 - Уникални 5000 от които 50 с toolbar
Сайт 2 - Уникални 2000 от които 70 с toolbar

Alexa-та ще изкара сайт 2 по напред от сайт 1 въпреки, че е точно обратното.

Alexa-та се манипулира много лесно. Преди 2 години имах един БГ сайт, който правеше между 50-150, като макса е бил около 250 уникални на ден. Успях да му направя Alexa-та 600-700 за България. Ако не се лъжа в момента се отчитат между 25-30 хиляди български сайта. Според теб сайта ми заслужавал ли е да бъде толкова напред? Не! :)
 
От: Изчезнах от статистиката на Alexa

И аз забелязвам огромен спад, но това не се отразява на посещенията. За съжаление този анализатор се ползва широко, въпреки некоректността му. Също така е внедрен в редица други онлайн анализатори и реално влиянието му е достатъчно, за да се има предвид. Особено що се касае до изчисляване цената на даден сайт, ако ни предстои продажба, това може да е пагубно за сделката. Не виждам начин как да се обясни на даден клиент, че тези инструменти не стават или се манипулират, а повечето от тях са навързани и взимат данни един от друг.
 
От: Изчезнах от статистиката на Alexa

Много е интересен момента, в който, след като пуснах темата и ранка падна до 2 600 000. Мисля, че се е отразил факта, че много от съфорумците, които са отворили линка на сайта му ползват тул бара на алексата.
Интересна и много безполезна е тази Алекса. Жалко, че проблема при мен е точно този, който посочи Странникът. Отказаха ми рекламен банер, защото ранка ми не бил достатъчен нисък, но не смятам да се боря за този ранк.
 
От: Изчезнах от статистиката на Alexa

Много е интересен момента, в който, след като пуснах темата и ранка падна до 2 600 000. Мисля, че се е отразил факта, че много от съфорумците, които са отворили линка на сайта му ползват тул бара на алексата.

Може и това да е, но едва ли. Не всички от тук ползват тула на алексата, аз също не го ползвам. Има и други фактори за да се подобри положението на сайта.

Жалко, че проблема при мен е точно този, който посочи Странникът. Отказаха ми рекламен банер, защото ранка ми не бил достатъчен нисък, но не смятам да се боря за този ранк.

Идиотите нямат край, не можем ги спрем. Но ти разгледай сайта си и открий хубавите му страни и наблягай на тях, ще намериш рекламодатели и ще спечелиш повече, отколкото тия "разбирачи", дето са ти отказали банера.
 
От: Изчезнах от статистиката на Alexa

Възможно е и да не е това причината. Може и да е някакъв ъпдейте или промени в Алексата, но беше много интересна гледка да гледаш как от 3 000 000 постепенно отпадаш, а не след дълго си пак изведнъж на 2 600 000. :)
Смаханата работа.
 
От: Изчезнах от статистиката на Alexa

Пробвах се да ти пиша на лични но ми дава грешка, защото ти е пълна пощата?...

Алекса не е от значение, това е което имам да кажа относно темата.

Относно сайта ти първото нещо което ми направи впечатление беше H1 което е лого, на всички страници !
Това е нещото освен не-уникалното съдържание за което трябва да се притесняваш най-много на първо време и което трябва задължително да оправиш!

Поздрави
 
От: Изчезнах от статистиката на Alexa

Хич да не ви пука за тея неща, важен е и винаги е бил най-важен трафика....
Да не говорим, че тая алекса е пълен бълвоч, и за никъв ... не става. Пукай си и си работи майната и.
 

Горе