Икономисти Помогнете :)

Така моля да ми дадете идей или информация отностно темата Стимулиране на предсрочните плащания. Това ми е доклада по Финанси на фирмата . Благодаря ви предварително
smiley.gif
 
От: Икономисти Помогнете :)

5% discount при предсрочно плащане (до определена дата). Това се ползва в практиката.
 
От: Икономисти Помогнете :)

HostGator не си играят с такива малки процентчета - там ако си купиш хостинг на точната дата за три години напред ти дават отстъпка 75% + обичайната отстъпка.
 
От: Икономисти Помогнете :)

Стига с тези хостинги. Имах впредвид стоки и в частност услуги. Там процентите отстъпка не са така фрапиращи.
 
От: Икономисти Помогнете :)

Хостингите не са за пренебрегване.

Покрай златната треска производителите на кирки и лопати добре са печелели. В някои случаи повече от златотърсачите ;)

Съвременната златна треска е онлайн бизнесът (афилиейт маркетингът, дот ком балонът и т.н.). И покрай него печелят разни дизайнери, доставчици на хостинг, програмисти и т.н.
 
От: Икономисти Помогнете :)

Да ти кажа над този въпрос си блъскам главата доста отдавна, макар и в практиката а не на теория. Проблемът е, че като клиентът няма пари (каквато е ситуацията при повечето търговци в момента) както и да го стимулираш все тая. Горе долу като потентността е - ако я имаш няма нужда от много стимули, ама като я нямаш нищо не помага.
С 5 % не става. Вие да не би да си платихте данъците за колата като дават 5% отстъпка до края на март, защото аз не съм го платил?
Виж със 10% може и да стане. Строителните фирми как кандисаха на Бойко за 10% отбив при плащане веднага. Е все пак той е Бойко, ама и на друг може да вържат.
 
От: Икономисти Помогнете :)

С 5 % не става. Вие да не би да си платихте данъците за колата като дават 5% отстъпка до края на март, защото аз не съм го платил?

Кола нямам, но за данък сгради и такса смет, ползвах отстъпката.
 

Горе