Имали начина да забраня nofollow връзките към сайта си

karlson

Active Member
На напоследък забелязвам, че много се събраха прекалено много връзки nofollow има ли начин да ги забраня. Т.е. да се открива 404 или въобще да не се открива съобщение, което да показва на потребителите, че са дошли от "скрънзав" сайт?
 
лошокачествените връзки се игнорират, така че все тая
Не е точно все тая. Защото ако потребителите видят, че споделените от тях линкове в фб не работят. И ако повечето сайтове са забранили nofollow, на ФБ и компания ще им стане тегаво.
 
...на ФБ и компания ще им стане тегаво.

Ама ти наистина ли мислиш да бориш Фейсбук? Излез от измисления свят в който живееш! Преди теб един друг беше почнал да води война с Гугъл - познай кой спечели!
 
Аз не мога да разбера идеята за този въпрос. Каква ти е ползата да чупиш сайта си за част от посетителите си? Като знак на протест срещу nofollow ли?
 
Аз не мога да разбера идеята за този въпрос. Каква ти е ползата да чупиш сайта си за част от посетителите си? Като знак на протест срещу nofollow ли?
Идеята е, получаване на реални връзки с тежест от сайтове, които цитират мен в текста си. Ясно е, че ако съм само аз ефект няма да има, но ако са 5000 сайта в бг. ще има раздвижване.
 
Идеята е, получаване на реални връзки с тежест от сайтове, които цитират мен в текста си. Ясно е, че ако съм само аз ефект няма да има, но ако са 5000 сайта в бг. ще има раздвижване.
Според мен nofollow нито е нещо толкова известно нито е нещо, за което на хората толкова им пука, че това, което казваш да бъде дори частично постижимо.

Иначе, как може да бъде направено, единствения начин, за който се сещам в момента би бил да се направи скрипт, който гледа рифъръра, посещава го, сканира html кода, намира връзката, гледа дали е nofollow и ако е, блокира достъпа. Но това е лудост да се сложи на сайт, защото ще бави сайта.
 
Последно редактирано:
Единственото, което ще постигнеш е да навредиш сериозно на сайта си ако счупваш умишлено връзките. Насила хубост не става, трудно ще принудиш някой да ти слага dofollow връзки. Ти се радвай че като те цитират ти слагат линк, щото повечето и това не правят, слагат само името на сайта ти без линк
 
Няма как да знаеш като идва някой от nofollow връзка или от dofollow. Както казаха повечето колеги - не прави нищо. Най-много да навредиш.
 

Горе