Имаме онлайн магазин и нужда от помощ

Nancy

New Member
Здравейте, имаме онлайн магазин. Моля, да ми дадете някакви съвети .
Благодаря ви.
 
Последно редактирано:
Работете в това да направите сайта по-приятен за посетителя. Не може да влезеш и първото нещо, което да видиш като основен банер е, че обработвате поръчките постъпили до 15:00

Трябва да си вдигните играта откъм дизайн на началната страница, също и основното меню да си оправите - трябва да е съставено от продуктови категории, основните страници може другаде да се поместят.

Разгледайте конкуренцията, копирайте от тях, подобрете.

Отделно освен платен трафик на който над 90% от магазините залагат, съществува и безплатен такъв от Гугъл. Много е трудно в тази ниша да се докопаш до първите места в Гугъл, но ако имате средства (поне 10 - 20к за начало вероятно) консултирайте се с някоя стабилна SEO агенция да ви помогне.

Това са основните неща.

Наливайте сериозни пари в платена реклама също или рекламирайте с инфлуенсъри, но сайта трябва да се оправи да стане по-приятен за посетителя за да има добра конвертируемост.

Нишата е трудна и се искат инвестиции.

Отделно, сега има три кризи наведнъж, навсякъде има спад в продажбите, освен при нещата от първа необходимост. Така, че и това спира растежа в момента.
 
Като гледам си поредният търговец без опит, нали така? Пазара се променя бързо, дневно за реклама трябва да вкараваш най-малко 50 - 100 лв на канал, ти най-вероятно ползваш само единствено facebook, пускаш си сам рекламите и чакаш да дойдат поръчките като типичен Българин, ако е така значи не си разбрал идеята на онлайн търговията, доста често срещам бизнеси чакат да им дойдат поръчките само от един канал, това значи, че собственика е мързелив и грам време не е отделил да прочете статия или да плати на одитор за онлайн търговия.

Ето няколко стъпки за добър онлайн магазина:
- Система за лоялни клиенти;
- Най-малко 4 канала за реклама: Facebook, google, affiliates сайтове и платформи;
- SEO на магазина и добро съдържание към магазина, продуктите не влизат в това;
- Автоматизирана система за затваряне на кръга от клиенти: Нови, купили, забравили нещо, седмични промоции;
- На всяко 15-то число голяма кампания с лендинг страница;
- Upsell и Cross sell, други методи за провокиране на клиента.

Това са базови неща написани по-горе, конкуренцията става голяма всяка година, нещата не са както преди, всички промени последните две години вдигнаха цената на всичко и усилието, според мен това е правилно, защото доста мързеливци очакват, че като направиш квартален магазин или дюнерджийница, парите ще започнат да валят, без да си дадеш зора и да се напънеш, това няма да стане.

Успех с магазина, изглежда добре стоката и самият магазин, но трябват много фактори и пари, надявам се, да разбираш това, просто е хубаво да знаеш кое къде куца, защото ще загубиш време и нерви.

Поздрави,
Станимир И
 
Здравейте, имаме онлайн магазин - www.bubolino.bg, но нещо някъде явно грешим. Моля, да ми дадете някакви съвети как да го развием в по-добра насока за по-добри резултати. Какво да направим?

Имаме продажби, в началото добре тръгна, но някак нещо се случи и тръгнахме надолу, вместо нагоре. Пускаме реклама във фейсбук . Имаме и страничка във фб Bubolino.bg

Благодаря ви за съветите.
Здравейте, имам само един въпрос към вас, а той е: Защо и как избрахте името на сайта (домейнът) буболино? Каква е идеята зад него?
 
Вие също като типичен българин имате неизпълнима мечта, а именно: CATALOG . COM да бъде продаден за $750,000 USD

Приятел, имаш доста сериозни психически проблеми, лекувай се, този домейн вече е продаден още същият ден, аз не съм собственик вече от месеци, твоите психически проблеми трябва да ги лекуваш, знам, че живееш при вашите в мазето но трябва да излезеш от там и да ползваш психиатър. :)
 
@Nancy две неща си мисля - едното е, че ако искам набързо да поръчам без да се регистрирам и да попълвам 3 пъти едно и също, нямам как да го направя.
Второ, някакви периодични мейлчета с отстъпки, промоции и тн. пращате ли на тези, които вече са купували?
 
@Nancy съвет и от мен. Предполагам нямате 10 000 за SEO (дори да имахте, не бих ви посъветвал да ги инвестирате там), нямате и 6 000 - 8000лв за редизайн и UX. Сайтът изглежда доста нефункционален, като основни неща не са спазени.

За да конвертира сайта най-добре е да се инвестират 2 000 - 3 000лв в 1 opencart/woocommerce/shopify и да се избере готов дизайн. Както колегата @Станимир И спомена - Upsell и Cross sell за да се покачи средната стойност на поръчката. От опита ми с магазини за детски играчки, маржът е 25 - 30%, което позволява и за вторичен платен канал - Google.
 
Работете в това да направите сайта по-приятен за посетителя. Не може да влезеш и първото нещо, което да видиш като основен банер е, че обработвате поръчките постъпили до 15:00

Трябва да си вдигните играта откъм дизайн на началната страница, също и основното меню да си оправите - трябва да е съставено от продуктови категории, основните страници може другаде да се поместят.

Разгледайте конкуренцията, копирайте от тях, подобрете.

Отделно освен платен трафик на който над 90% от магазините залагат, съществува и безплатен такъв от Гугъл. Много е трудно в тази ниша да се докопаш до първите места в Гугъл, но ако имате средства (поне 10 - 20к за начало вероятно) консултирайте се с някоя стабилна SEO агенция да ви помогне.

Това са основните неща.

Наливайте сериозни пари в платена реклама също или рекламирайте с инфлуенсъри, но сайта трябва да се оправи да стане по-приятен за посетителя за да има добра конвертируемост.

Нишата е трудна и се искат инвестиции.

Отделно, сега има три кризи наведнъж, навсякъде има спад в продажбите, освен при нещата от първа необходимост. Така, че и това спира растежа в момента.
Благодаря ви за отговора и отделеното време.
 
@Nancy съвет и от мен. Предполагам нямате 10 000 за SEO (дори да имахте, не бих ви посъветвал да ги инвестирате там), нямате и 6 000 - 8000лв за редизайн и UX. Сайтът изглежда доста нефункционален, като основни неща не са спазени.

За да конвертира сайта най-добре е да се инвестират 2 000 - 3 000лв в 1 opencart/woocommerce/shopify и да се избере готов дизайн. Както колегата @Станимир И спомена - Upsell и Cross sell за да се покачи средната стойност на поръчката. От опита ми с магазини за детски играчки, маржът е 25 - 30%, което позволява и за вторичен платен канал - Google.
Здравейте, благодаря ви .
 
@Nancy две неща си мисля - едното е, че ако искам набързо да поръчам без да се регистрирам и да попълвам 3 пъти едно и също, нямам как да го направя.
Второ, някакви периодични мейлчета с отстъпки, промоции и тн. пращате ли на тези, които вече са купували?
Здравейте, ясно.
Ами не сме. Пускали сме ремаркетинг във фейсбук.
 
Здравейте, името го измислихме да е подходящо за детски стоки:).

Ние се спряхме на тази платформа.
Здравейте, като експерт от световно ниво, и опит 20+ години ще кажа само едно. Сменете домейнът си, това е лицето на целият ви труд. С други думи, това, което имате сега по никакъв начин няма да ви помогне да продавате повече.
 
@Nancy съвет и от мен. Предполагам нямате 10 000 за SEO (дори да имахте, не бих ви посъветвал да ги инвестирате там), нямате и 6 000 - 8000лв за редизайн и UX. Сайтът изглежда доста нефункционален, като основни неща не са спазени.

За да конвертира сайта най-добре е да се инвестират 2 000 - 3 000лв в 1 opencart/woocommerce/shopify и да се избере готов дизайн. Както колегата @Станимир И спомена - Upsell и Cross sell за да се покачи средната стойност на поръчката. От опита ми с магазини за детски играчки, маржът е 25 - 30%, което позволява и за вторичен платен канал - Google.
Това, което сте написал са пълни глупости!

Нанси не се нуждае от скритата ви реклама.
 
Нанси, отворете YouTube, и потърсете повече информация със същите въпроси зададени тук, но преведени на Ангийски език. Няма нужда да плащате на този или онзи.
 
Здравейте, като експерт от световно ниво, и опит 20+ години ще кажа само едно. Сменете домейнът си, това е лицето на целият ви труд. С други думи, това, което имате сега по никакъв начин няма да ви помогне да продавате повече.

Много бързо зачеркна домейна на хората. Какво му е? Обоснови се. Само им даваш притеснения, че не става.
На мен лично ми харесва, особено факта, че е в тази ниша е подходящ като име.
 
Нанси, отворете YouTube, и потърсете повече информация със същите въпроси зададени тук, но преведени на Ангийски език. Няма нужда да плащате на този или онзи.
Благодаря ви за съветите
 
Много бързо зачеркна домейна на хората. Какво му е? Обоснови се. Само им даваш притеснения, че не става.
На мен лично ми харесва, особено факта, че е в тази ниша е подходящ като име.

Добре де, защо е толкова трудно да мислите? Как този магазин, с този домейн един ден ще продава в ЕС? Как ще напусне пределите на страната и ще бъде разпознаваем и доминиращ? С .бг домейн това няма как да стане, и още повече с име (значение) буболино, което е трудно да бъде запомнено и търсено от чужденец.

Нанси, когато създавате нещо мислете с 10 години напред. Целта ви трябва да е цяла Европа, а не само България.
 
Здравей, Нанси. Платформата DreamShop ви позволява да активирате и следите потребителското поведение с помощта на Google Analytics. Тази опция работи ли при вас?
 

Горе