Имам идея... как да започна...

svetlin_vda

New Member
Здравейте на всички.....
Извинявам се ако несъм избрал точното място за тази тема.
Така, много мислех да се организирам в някоя насока относно направата на някои доходен сайт и ми проблясна една идейка тези дни, и мисля да се пробвам. Всъщност се хванах за нея защото днес след усърдно търсене не можах да намеря нито един сайт от рода които мисля...
Но проблема ми е че, не владея нищо освен HTML и CSS, и съм сигурен че няма да ми свършат работа. Накрая реших че можеби би ми свършила работа joomla защото неми се ръсят пари за уеб разработчици. Ще ви кажа за какви става въпрос... Т става дума за динамичен сайт които ще предлага на читателя информация за заобикалящия го свят и много съвети. Немога да кажа много защото и аз несъм го измислил като хората.... :-| ... но като цяло ми тряба някаква среда чрез която да имам лесен контрол над сайта, изображения.... и съм решил да включа СМС игра.... Но работата е там че незнам самата joomla дали ще ми го позволи...............
Ще съм благодарен ако ми дадете примерни сайтове на joomla че да преценя горе доло дали ме остроива.....
Мерси за търпението да изсчетете всичко и ще се радвам на отговори....... ;)
 
Последно редактирано:
От: Имам идея... как да започна...

и ако си оправиш и правописа хич няма да е зле :(
 
От: Имам идея... как да започна...

Мога само да ти кажа, че php е изключително опростен език, ако си съсредоточен можеш да схванеш основните функции (if, else, elseif и още няколко) и да научиш що е променлива за час-два. Предупреждавам те - прочети в някой сайт основните неща и от там нататък може да си изтеглиш някоя онлайн игра или тракер или друга елементарна система (да не е CMS или форум и т.н., защото са малко по-сложни). Прегледай им кодовете (с Notepad++, а не с текстовия редактор на Windows) и предполагам, ако знаеш английски горе-долу, ще схванеш основната им идея. Sql програмирането пък е още по лесно.
И нещо като извод :D - 100% няма да съжаляваш. Наученото позволява изключителна гъвкавост и най-важното - слагаш само неща, които ти трябват. Няма нищо излишно да товари сървъра, а и друго си е ти сам да си си направил сайта. Успех!
 
Последно редактирано:
От: Имам идея... как да започна...

Значи ме съветваш да понауча още неща преди да съм направил каквото и да е...
Един приятел ми спомена нещо че сайтове с joomla са много слабо защитени.... и е нямало смисал да се хващам за нещо сериозно...
 
1. дали урдпресс няма да ти съврши работа за целта освен като блог може да се ползва и като цмс бързи ъпдеити при бъг много плугини за всичко перфектно онпеидж сео за начинаещи може да му се прави

2. Джумла я пиоствам на втор място в списъка ми на цмсите (но наистина има проблеми със исгурноста от врме на време)

3. друпал

и деистваи ще се учиш в движение
 
От: Имам идея... как да започна...

И аз мисля, че WordPress е по-добрия вариант! Пробвай с него. А пък php желание да имаш ще го научиш. Не е измислен от извънземни, а от хора като мен и теб. Само желание да имаш и да си упорит и ще се справиш :)
Успех с идеята
 

Горе