Имам ли право да хоствам такъв тип сайт ?

mymall

New Member
Здравей,
получих някой запитвания относно дали на български хостинг може да се хоства подобен сайт 18+ http://www.kompanionki.bg/ ? Някой по компетентен в тази област може ли да изкаже мнение ? Може ли държавата да ме санкционира ?

Благодаря!
 
От: Имам ли право да хоствам такъв тип сайт ?

направи го все едно са обяви и ти нямаш нищо общо с момичетата
иначе.... за обяви за компаньонки няма да имаш проблеми ни с хостинг ни с органи и членове :)

между другото тея снимки са фейк... от чужди сайтитове... не че ме вълнува особенно :)
 
  • Like
Реакции: adi
От: Имам ли право да хоствам такъв тип сайт ?

И данните към тях са фейк...
 
От: Имам ли право да хоствам такъв тип сайт ?

Благодаря за информацията. Ще го направя на принципа на обявите.

Колкото до това дали снимките са реални, общо взето и мен не ме интересува :)))

Още веднъж благодаря за информацията :)

п.с И за какво беше дадена тази червена точка ?
 
В българия проституцията не легализирана, но не е и незаконнна - няма нито един закон, който да я забранява или ограничава по някакъв начин. По тази причина труженичките ги съдят за "безделничество" или подобни простотии, когато някой орган реши да отчита дейност.

А дали могат да те санкционират е друг въпрос. Ако решат, ще го направят. Тук всичко е възможно и по-скоро правилото е "виновен до доказване на противното". Могат да си измислят други причини или просто могат да спрат сайта, да ти вземат оборудването и да ти сложат една глоба. А ти върви после доказвай, че не си нарушил закон.
 
От: Имам ли право да хоствам такъв тип сайт ?

Относно безделничеството бях писал в тази тема.

Ако си собственик на сайта могат да те обвинят в "свождане" към проституция, получаване на нетрудови доходи по неморален начин и т.н. Според българския съд проституцията е неморална дейност (въпреки, че няма закон, според който това да е така).

Най-добре го хоствай в чужбина и някой друг да плати домейна и хостинга за да не проследят парите до теб.
 
От: Имам ли право да хоствам такъв тип сайт ?

До колкото съм запознат в Холандия няма такива проблеми и мога да прибегна към хостване на сайта там ?
А тук идва и въпросът, знаете ли някоя холандска хостинг фирма ?
 
От: Имам ли право да хоствам такъв тип сайт ?

...
п.с И за какво беше дадена тази червена точка ?
Аз ти я треснах понеже ме издразни това "получих запитване" понеже ми замяза на плитко увъртане, а и станах с гъза нагоре..

Сори, малко прекалено беше от моя страна.
Ще разгледам наоколо да дам нацъкам зелени точки и ще я неутрализирам.

ПС: оф сега пък ме кара да чакам 24 часа преди да дам пак... Голямо ограничение, вече не можем да стреляме на автоматична :(
 
Последно редактирано:
От: Имам ли право да хоствам такъв тип сайт ?

Аз ти я треснах понеже ме издразни това "получих запитване" понеже ми замяза на плитко увъртане, а и станах с гъза нагоре..

Сори, малко прекалено беше от моя страна.
Ще разгледам наоколо да дам нацъкам зелени точки и ще я неутрализирам.


Не в същност не е никакво увъртане. В същност ако трябва да сме точни, познат ми зададе този въпрос, а аз му казах, че не мога да му отговоря, а трябва да се допитам до някой, който е по-навътре с нещата. Колкото до червената точка, твоя си работа.

@ bobsona Благодаря :)
 
От: Имам ли право да хоствам такъв тип сайт ?

Абе някой с повечко зелен реп може ли да цъкне на юзъра че тва червеното ми тежи на съвестта?
 
От: Re: Имам ли право да хоствам такъв тип сайт ?

Явно аз ще съм спасителя днес ;)
А, идеално!
Тенкс :wink:
 
Re: От: Имам ли право да хоствам такъв тип сайт ?

До колкото съм запознат в Холандия няма такива проблеми и мога да прибегна към хостване на сайта там ?
А тук идва и въпросът, знаете ли някоя холандска хостинг фирма ?

Преди няколко дни се прихвърлих при ей тея пичове - http://www.infinitetech.eu/ServerVirtualization/VirtualServers/ и съм страшно доволен, поне за момента. Сървърите им явно се намират в датацентъра на leaseweb (или са закупили дедикейтед и са го нацепили на виртуални такива). Единствения проблем който имах до сега бе, че второто IP не бе добавено автоматично, а трябваше да пиша на съпорт отдела им с молба да бъде добавен, както и да напиша кратко обяснение защо точно ми трябва (явно спазват оказанията на RIPE). Е отне малко повече време да стане това, но пък и пуснах тикета в 8 вечерта българско време, а сутринта в 6 имах отговор (явно нямат 24/7) съпорт.
Ако мислиш, че ще се справиш сам с администрацията и няма да ти се налага, често да им пишеш тикети - взимай без да се чудиш, 40 лева са нищо за предлаганата услуга.

Абе някой с повечко зелен реп може ли да цъкне на юзъра че тва червеното ми тежи на съвестта?

И аз се отбелязах за всеки случай :)
 
От: Имам ли право да хоствам такъв тип сайт ?

xaxa ...у другият форум ценцурираха линка и изхвърлиха темата у кофата
 
Re: От: Имам ли право да хоствам такъв тип сайт ?

xaxa ...у другият форум ценцурираха линка и изхвърлиха темата у кофата
Мда, забелязах. Явно дори приказките на подобна тематика са забранени.
 
Re: От: Имам ли право да хоствам такъв тип сайт ?

xaxa ...у другият форум ценцурираха линка и изхвърлиха темата у кофата

там тия теми са забранени ...
 
От: Имам ли право да хоствам такъв тип сайт ?

Може да са свенливи по душа:)
 
От: Re: От: Имам ли право да хоствам такъв тип сайт ?

Мда, забелязах. Явно дори приказките на подобна тематика са забранени.

Ми за какво оправяш репове тогава:)

Може да са свенливи по душа:)

Всъщност компаньонка си е официална професия и фигурира в НКПД-2011 просто никой не се стреми да се развива в тази област:)

п.п. темата е за офтопик секцията още от самото начало
 
Последно редактирано:

Горе