Имам нужда от помощ с ето този JS проблем

V.Andreev

Well-Known Member
Здравейте,

Имам сайт в които съм събрал прилежно всички JS файлове в един общ. Този файл се зарежда в header-a на сайта и всичко е цветя и рози. Обаче поради оптимизация и благото на сайта искам да се зарежда в footer-a. Взимам кода от header и го слагам в footer и записвам. За голямо мое разочарование обаче едно jquery.jqzoom не иска да работи когато файла е в footer-a. Въпроса е как да направим така, че всичко да си е цветя и рози и .jqzoom да си работи. Лично пробвах много неща но просто не съм толкова добър и явно не мога да се справя сам.

Благодаря за вниманието и помоща!!!
 
От: Имам нужда от помощ с ето този JS проблем

Зарежджаш ли jQuery преди файла с всички скиптове?

Коя версия на jQuery ползваш? До колкото видях това приложение е на 3 години и ако ползваш по нова версия от 1.5 е възможно да не работи.

Опция е да го замениш с друг плъгин ;)
 
От: Имам нужда от помощ с ето този JS проблем

Здрасти,

предполагам, че използваш функции на тази библиотека jqzoom някъде по-нагоре в кода и когато преместиш js файловете във футъра се получава, че искаш да използваш функции, които още не са заредени.
 
От: Имам нужда от помощ с ето този JS проблем

Благодаря за коментара

Зарежджаш ли jQuery преди файла с всички скиптове? - Да - Пак не става

Коя версия на jQuery ползваш? 1.4.4 До колкото видях това приложение е на 3 години и ако ползваш по нова версия от 1.5 е възможно да не работи.

Опция е да го замениш с друг плъгин - За сега не искам да го махам.
 
От: Имам нужда от помощ с ето този JS проблем

Здрасти,

предполагам, че използваш функции на тази библиотека jqzoom някъде по-нагоре в кода и когато преместиш js файловете във футъра се получава, че искаш да използваш функции, които още не са заредени.

Точно това и аз го мислих, заради това сложих първо да зарежда то преди тях.. ама пак се чупи и не иска да работи. Нещо друго не е наред ама какво.. Как може като са горе да бачка, като са долу не... странна работа ( 6 часа лично аз се пъна да го реша + няколко съвета от познати програмисти )

Разбира се ако се откажа от този zoom - всичко е наред - но това не е вариант.
 
От: Имам нужда от помощ с ето този JS проблем

А в конзолата дава ли някаква грешка?

Даваше, че нещо не е намерен - точно което ти викаш... а уж точно това тествах няколко пъти - може би от умора нещо бъркам.. утре ще го видя пак на свежа глава - Мерси!
 

Горе