Имам нужда от тълкувание на този анализ

lqllqlq

Well-Known Member
Здравейте,
Не знам до колко може да се вярва на подобни безплатни туулчета, но определено казват различни от уебмастерса неща.
Може ли да им се вярва?
Ако да, то трябва ми малко помощ с превода на по-нормален език какво пропускам, какво бъркам и към какво да се насоча за подобрение на ситуацията. С други думи - помощ, анализ, критика и най-важното съвети и насоки.
Screenshot_2013-01-03-00-19-18.png
 
От: Имам нужда от тълкувание на този анализ

Може да им се вярва или поне дават сигнали за подобряване на определени неща.

Трябва да се стремиш към увеличаване на Authority rank. Провери как се класират задрасканите
и ще видиш, че има значение.

Линковете ти вероятно не ти ги е индексирал напълно и статистика не е точна. Но все пак изглеждат подозрително малко.

За подобряване за всичко е писано многократно тук.

Има на места доооооооста дълги адреси. Доста дълги описания в метатаговете и упорито повтаряне на ключови думи в адресите.

Трудно е, но трябва да се придържаш към уникални заглавия и описания на всеки продукт.

Иначе се получава нещо такова. А има не малко подобни дубли при теб.

Идентификация. Реален адрес, телефон, карта...да има телефон на изображение, но бота трудно ще го прочете ;).

Леко, като пиратски сайт изглежда.

Никакви социални връзки, профили...еми сори, но тонове мастило се изписаха за това.

На прима виста това. Колегите ще добавят и други неща.
 
От: Имам нужда от тълкувание на този анализ

Линковете са потресаващо малко и точно това имах предвид - в уебмастърс туулс отчита 2300 от 100+ домейна, и има още, които не са хванати...
Магазина е относително нов, но го сравнявам с топ 3 за да направя изводи на къде да се движа, разбира се не забравям, че това значи да догонвам 5-6-7 годишни домейни, което не става от днес за утре.
Това с имената е наистина сложно, особено когато имаш 20-30 продукта, които просто така се наричат. Единственото, което остава е да сменяш словореда, но пък става смешно.
Малко не разбрах забележката за реалният адрес и карта - как да ги сложа, като няма физически магазин, а онлайн? Единственият физически адрес, и той е посочен, е адреса на регистрация на фирмата.
Относно социалните връзки - така е, в момента това е от следващите неща, които планирано ще се случат паралелно с цялостното обновяване на визията.
Благодаря за критиките и съветите ти!
 
От: Имам нужда от тълкувание на този анализ

Понеже оптимизирам сайт именно в нишата на видеонаблюдението, мога да ти каже че сайта който е на 1ва позиция е с такъв брой връзки, че това според мен определя и цялостното възприемане на Google алгоритъма към думата. Да се катериш е доста трудно ползвайки white hat техники. Black Hat-а е решението за успеха в момента, но се надявам това да се промени.
 
От: Имам нужда от тълкувание на този анализ

Подобен подход не е решение на ситуацията, поне според мен. Ако беше прав, може би си, но търсачката рано или късно ги бастисва, нали? А в топ 3 няма промени от поне 12 месеца, а минаха много животни. Значи не е точно така.
Разбира се, няма как да знам среден престой и преглед на страници от посетител, но като си гледам моите статистики не мисля, че е зле. В крайна сметка хората влизат за да видят и цените, а по този критерии съм с по 10-20% под тези на 3 от сайтовете в топ 5 - значи и това отпада.
Остава възраст на домейн и какво?
 
От: Имам нужда от тълкувание на този анализ

В крайна сметка хората влизат за да видят и цените, а по този критерии съм с по 10-20% под тези на 3 от сайтовете в топ 5 - значи и това отпада.
Остава възраст на домейн и какво?
Само с цени е доста трудно да бориш когото и да е. Ширещото се мнение, че само евтиното се продава, важи донякъде за масови продукти. Неща за тълпата.
Имаш ли участие и име във форуми, където се обсъждат такива неща?

Вадил съм клиенти от форуми, на които тематиката няма нищо общо с градини и зеленчуци.
 
От: От: Имам нужда от тълкувание на този анализ

Само с цени е доста трудно да бориш когото и да е. Ширещото се мнение, че само евтиното се продава, важи донякъде за масови продукти. Неща за тълпата.
Имаш ли участие и име във форуми, където се обсъждат такива неща?

Вадил съм клиенти от форуми, на които тематиката няма нищо общо с градини и зеленчуци.

Цените ги споменах не толкова като средство за продажба, защото и аз съм на мнение, че не винаги ниската цена продава, а по-скоро като цел на посещение на потребител и време за престой.
Вдигнах темата с цел да събера мнения до колко може да се вярва на подобни анализи, тъй като 2 различни туул-а да ползвам ще ми покажат 2 различни неща. Ползвах Seo Spyglass за проверка на баклинкове - ми те 99% излязоха, че са от някакви безумни блогове пълни със спам от всякакъв вид. Под "всякакъв вид" визирам блогове на всякакви безумни тематики и езици като руски (малък процент), турски, унгарски и тн. Какво да разбирам? Подобни линкове имат повече тежест от читави?
 

Горе