Имам онлайн магазин, но нямам фирма

Rationality

New Member
проблем ли е?
продавам едни работи които взимам с 30 процента отстъпка и ги продавам с 20 процента отстъпка за крайните клиенти.

откъм СЕО имам въпрос - проблем ли е че имам 4 различни онлайн магазина на субдомейните на главния ми домейн, не него пък няма нищо?
 
От: Имам онлайн магазин, но нямам фирма

проблем ли е?
продавам едни работи които взимам с 30 процента отстъпка и ги продавам с 20 процента отстъпка за крайните клиенти.
Трябва да имаш фирма за да извършваш търговска дейност. Един съвет обаче, не споменавай никъде името на домейна за да не направят връзка с теб и по възможност използвай чужд хостинг, но имай предвид че има търговци дето плащат данъци и не е редно спрямо тях.

откъм СЕО имам въпрос - проблем ли е че имам 4 различни онлайн магазина на субдомейните на главния ми домейн, не него пък няма нищо?
Аз имах един форум, който беше на субдомейн, а главни домен беше с реклами на Google. Нямаше разлика в индексирането поне при мен.
 
От: От: Имам онлайн магазин, но нямам фирма

Трябва да имаш фирма за да извършваш търговска дейност. Един съвет обаче, не споменавай никъде името на домейна за да не направят връзка с теб и по възможност използвай чужд хостинг, но имай предвид че има търговци дето плащат данъци и не е редно спрямо тях.

Ами ако домейна е регистриран на негово име?
 
От: От: Имам онлайн магазин, но нямам фирма

Ами ако домейна е регистриран на негово име?
Имаш предвид Whois записите? Ако искаш да ги скриеш плащаш няколко долара за private domain и си готов. Обаче трябва да се има предвид, че това не гарантира 100% защита.
 
От: От: Имам онлайн магазин, но нямам фирма

Имаш предвид Whois записите? Ако искаш да ги скриеш плащаш няколко долара за private domain и си готов. Обаче трябва да се има предвид, че това не гарантира 100% защита.

Това нещо може ли да се купи за вече регистриран домейн и веднъж ли се плаща или всяка година?
 
От: Имам онлайн магазин, но нямам фирма

Ако имаш реални продажби, по-добре да си регистрираш фирма. Няма и 200лв за да си регистрираш сам ЕООД, един печат и той е около 20лв . Счетоводство най-евтиното което съм срещал досега е 60лв.

Ще спиш спокойно, не се занимавай да се чудиш как да измамиш! Не че държавата сега заслужава нещо друго... но.

Ако си решил да не регистрираш фирма:

Хост и домейнн от македония или албания, а може и другаде сменяш информацията в домейна.
Отиваш и се регистрираш в еконт с различно име и ЕГН, не забравяй и телефона! За името досега в еконт никога не са ми искали лична карта за проверка, ако ходиш само при един офис.

Но не ти препречвам да се занимаваш с глупости регни си фирма
 
От: Имам онлайн магазин, но нямам фирма

Има още няколко малки подробности - осигуровки ~ 120 лв на месец, касов апарат ~ 350лв + абонамент към фирма, събирателна банкова сметка за първоначалния капитал ~ 10лв на месец (ако не я закриеш)...
100% пропускам още

NB. Христос възкресе
 
От: Имам онлайн магазин, но нямам фирма

Нали като плащат с наложен платеж ще трябва да си взимаш парите от куриера. Как ще ти ги дадат, ако не им покажеш лична карта?

Сам да ходиш да носиш поръчките пак не става. При една контролна покупка ще те спипат, че полагаш труд като куриер нелегално (без да плащаш осигуровки).
 
От: Имам онлайн магазин, но нямам фирма

Осигуровките са повече към 300, тъй като си ще си управител. Ако моежеш намери някой познат с фирма и се разберете нещо. Така можеш да минеш тънко откъм осигуровките, ще са 120 както писа Тео.
 
От: Имам онлайн магазин, но нямам фирма

Нали като плащат с наложен платеж ще трябва да си взимаш парите от куриера. Как ще ти ги дадат, ако не им покажеш лична карта?

Сам да ходиш да носиш поръчките пак не става. При една контролна покупка ще те спипат, че полагаш труд като куриер нелегално (без да плащаш осигуровки).

На мен никога не са ми искали ЛК, а служителя на еконт дори не ми е познат нося му само бележките и дава. Заради това казах, че би могло, не съм сигурен. Но именно наложения платеж е много по-вероятно да те спипат данъчните от колкото заради домейна и собствеността!

Осигуровките са повече към 300, тъй като си ще си управител. Ако моежеш намери някой познат с фирма и се разберете нещо. Така можеш да минеш тънко откъм осигуровките, ще са 120 както писа Тео.
Осигуровките са 115лв. поне счетоводителя толкова ми взема и се водя като сам осигуряващо се лице, 123лв., ако искам да използвам болничен. Става въпрос за ЕООД за другите фирми нз. как е, но препоръчвам да се регистрира фирма!
 
От: От: Имам онлайн магазин, но нямам фирма

Това нещо може ли да се купи за вече регистриран домейн и веднъж ли се плаща или всяка година?
Плаща се за година заедно с домейна, но няма смисъл много за съществуващ домейн защото поне 6 месеца разните категории ще пазят логовете от стария запис.
Относно фирмата аз препоръчвам ET защото таксите са по-малки, и за малък бизнес е по добре от ООД и ЕООД.
 
От: Имам онлайн магазин, но нямам фирма

Кофтити е с получаването на наложения платеж. Доколкото знам имат бюджет да правят контролни поръчки точно от online мазагин и ако няма касова бележка:
1. Ако си физическо лице и нямаш фирма те гонят за това.
2. Ако си фирма те гонят за укриване на данъци.
П.С. И в двата случая ти сурвакат джоба и то много здраво.
 
От: Имам онлайн магазин, но нямам фирма

проблем ли е?
продавам едни работи които взимам с 30 процента отстъпка и ги продавам с 20 процента отстъпка за крайните клиенти.

откъм СЕО имам въпрос - проблем ли е че имам 4 различни онлайн магазина на субдомейните на главния ми домейн, не него пък няма нищо?

ако субдомейните са в Гугъл не е проблем
вземи си хостинг в ГоДедди
 
От: Имам онлайн магазин, но нямам фирма

как ЕТ е по-добре от ООД?
на оод данъка е само 10%, при ет май беше 15 и има един куп простотии като довнасяне на осигуровки и освен това отговаряш с имуществото си. с оод - само с капитала си
 
От: Имам онлайн магазин, но нямам фирма

Един човек ООД не прави. Данък печалба ако говориш той си е все 10% ЕТ мисля че се регистрира най-лесно... Преди дори за ООД трябваше поне 5000 лв. първоначален капитал. Това поне май сега отпадна но все пак по чиста работа от ЕТ аз не знам. Апък и няма да затъваш чак до там че да ти вземат къщата...
 
От: Имам онлайн магазин, но нямам фирма

Едноличните търговци плащат данък 15% + осигуровки, докато при ЕООД има възможност реалната данъчна тежест (заедно с осигуровките) да бъде под 15% (данъкът е 10% и процента на осигуровките зависи от размера на месечната заплата на собственика). Не знам дали има някаква друга възможност ЕТ да плаща данък 10%, мисля си че няма.

Получаването на заплата вместо дивидент е по-изгодно при достатъчно висока месечна заплата.

А това, че отговорността на ООД е ограничена не е съвсем така, защото управителят е отговорен неограничено (ако не искаш да си управител трябва да назначиш формално като управител някой бедняк, който няма какво да му вземат; тогава наистина отговорността ще бъде ограничена, но само ако не те вкарат в затвора за организиране на измама - назначаването формално на управител е точно това).
 
От: Имам онлайн магазин, но нямам фирма

Недей да правиш фирма държата не заслужава нищо да и плащаш.Тя с нищо не ти помага за да започнеш онлайн бизнеса си напротив само те спъва.Просто не си пиши телефона остави скайп или Е-майл за контакт.Качулките ли ще ти пратят :D
 

Горе