Имам проблем с хоста и хостването на pligg

yavkata

Active Member
Здравейте,
от 2 дни Icn.bg постоянно ми спират сайта защото много съм товарил хоста им сайта го рекламирах в фейсбук страници и като пусна реклама и има 800 онлайн и сървъра се натовари и ми изключат сайта. От Icn.bg ми казаха да си оправя оптимизацията на сайта зада не им товаря толкова много хоста.
Може ли някой който разбира да ми помогне и да даде съвет какво да правя, че почнаха да ме дразнят тия да го спират сайта по 2-3 пъти на ден.
 
За да може някой да ти даде компетентен съвет е хубаво да споделиш какъв хостинг ползваш ?
 
От: Имам проблем с хоста и хостването на pligg

Плиг е НЕ оправяем, ако имаш малко повечко трафик:

План А : Хардуер пауър - VPS / dedicated
План Б : Друга система

За по лошо написана система не съм чувал.
 
От: Имам проблем с хоста и хостването на pligg

Сменяй системата докато е време, не се чуди.
 
От: Имам проблем с хоста и хостването на pligg

ползвал съм две от тях phpfox и socialengine но не ми допадат взех си готин темплейт за pliggg и искам нея да развия, но незнам как да оправя тва с хоста да не товаря би трябвало да има начин неможе да няма
 
От: Имам проблем с хоста и хостването на pligg

Има начин VPS!

ПС. или като се замисля, я пробвай CloudFlare. И кажи как е.
 
От: Имам проблем с хоста и хостването на pligg

Проблема на pligg е структурата на базата данни и mysql заявките. CloudFlare няма да ти помогне много в случая. Всички ти дадоха много правилни съвети - или минавай на VPS с повечко RAM (разбирай над 512 MB, ако искаш да ползваш query cache и 1024 ако искаш да ползва И memcached) или сменяй системата. Social bookmarking сайтовете са лакоми откъм системни ресурси. С който и да е икономичен план си обречена кауза още преди да са го налазили autosubmit/ autobookmark ботовете.
 
От: Имам проблем с хоста и хостването на pligg

Еми то наистина не е сигурно дали ще има и минимален ефект с CloudFlare, но колегата си държи на Pligg. Но едва ли ще може да развива сайта на този икономичен пакет, просто е немислимо.
 
От: Имам проблем с хоста и хостването на pligg

Еми то наистина не е сигурно дали ще има и минимален ефект с CloudFlare, но колегата си държи на Pligg. Но едва ли ще може да развива сайта на този икономичен пакет, просто е немислимо.

Като си направи съпоставка на разходите за системни ресурси и разходите за нов темплейт за друга система и вероятно ще си промени решението. Последно време стана модерно по нискобюджетните споделени хостиниги да се ползва hotaru CMS. Но как се държи и дали има BG социалки мигрирали към нея не знам и не мога да споделя впечатления.
 
От: Имам проблем с хоста и хостването на pligg

hotaru не съм ползвал, но малко наподобява на wordpress.
 
От: Имам проблем с хоста и хостването на pligg

Е, няма как да се винят ICN :)) Може и да намериш някой фриленсър, вземе пък я пооптимизира малко.
 
От: От: Имам проблем с хоста и хостването на pligg

.... вземе пък я пооптимизира малко.
Загубена кауза.....
 
  • Like
Реакции: biks
От: Имам проблем с хоста и хостването на pligg

С какво да я оптимизира? Освен да изчисти цялата база данни, друг начин не виждам.
 
От: Имам проблем с хоста и хостването на pligg

Под оптимизация обикновено се разбират 2 неща:
1. Да се огледа структурата на базата данни и заявките към нея с цел да се забърза изпълнението на същите (добавяне на индекси, лимити и т.н.) или да се намали обема на самата база (изтриване на ненужните записи и спиране на модулите от сайта, които ги правят)
2. Да се оптимизира PHP кода - използване на кеш, намаляване на съдържанието,което се зарежда от външни източници, извеждането на някой части от интерфейса на сайта в JavaScript-ове към браузъра на потребителя...

Ако идеята ти за оптимизация на работата на един динамичен скрипт е само изтриване на съдържанието на базата данни, сериозно ти препоръчвам да огледаш раздела за performance в офиц. фору на pligg.
 
От: Имам проблем с хоста и хостването на pligg

Май не си ме разбрал, просто имах предвид че pligg си е такава система, и няма нужда от freelancer. Защото тромавото си е тромаво. Вярно че е възможно и някой да му я оптимизира, но какъв е смисъла? няма ли да е по добре да смени системата?
 
От: Имам проблем с хоста и хостването на pligg

Май не си ме разбрал, просто имах предвид че pligg си е такава система, и няма нужда от freelancer. Защото тромавото си е тромаво. Вярно че е възможно и някой да му я оптимизира, но какъв е смисъла? няма ли да е по добре да смени системата?

Подкрепям напълно, написаното от теб. Явно наистина съм чел между редовете.
 

Горе