Имате ли спомен за първия си сайт, който сте публикували в интернет

nikolov42

Active Member
Хей приятели, имате ли спомен кога за първи път сте изградили сайт в морето от информация наречено интернет?
А ще имате ли смелостта да покажете действащ /функциониращ/сайт създаден с най-стара дата.

Вероятно мнозина ще се смеят на дизайн, код, функционалност, но за времето си такива са били стандартите.

Ето какво открих аз в архивните си записки, като не съм и предполагал, че е възможно да съществува.
Mой неангажиращ сайт на безплатен хостинг, без никаква поддръжка, плащане и др. толкова време.

Ето едно мое творение от далечната 2005 г.

Един ден до Мазалат

Безсмислена тема е това, но ми стана едно такова носталгично, та реших да споделя.
А що се отнася до това кога съм започнал да сглобявам сайтове-спомена ми е от далечната 199 и някоя.
Помня, че първия си компютър го купих 1996 г. по спомен за 1950 лв с монитора
 
Последно редактирано:
стана едно такова носталгично, та реших да споделя.
Това ме подсети, когато за първи път варих ракия, като малък. Ех спомениии.... :p
Да не съм абсолютно оффтопик, един фирмен си правих преди 20 год на Web Page Maker и все още ми харесва тази програма. :)
 
Това ме подсети, когато за първи път варих ракия, като малък. Ех спомениии.... :p
Да не съм абсолютно оффтопик, един фирмен си правих преди 20 год на Web Page Maker и все още ми харесва тази програма. :)
Е покажи го де. Идеята ми бе да се покаже работещ-действащ сайт към момента.
Да си припомним добрите стари времена и да се позабавляваме, като ги разгледаме.
То и аз почнах 199X и някоя да сглобявам сайтове, но едва тзои намирам действащ от 2005 г.
Другите по-ранните ги няма-не са активни.
 
Браво, много ме кефят такива стари сайтове. Николов, екстра е.. на такави инфо сайтове най-важното е полезността, която носят, дизайна е ПОСЛЕДНА грижа :) Добре, че не си го зарязал, защото има цифра сайтове, които принципно са били полезни, но поради една или друга причина са били зарязани.. :( Искаш ли да пробвам да го го позасиля/припомня на енжина?

Спиракс, хит.бг ти ли си го правил??? А защо се зареза, каква е точната причина.

Иначе идеята да се пускат публично теквиз неща наистина не е добра :) Не защото е зле да се показват славните архиви, а защото тук има една торба злобари, които им е приоритет да се покажат, като с тва си деяние просто не се усещат, че осират тотално нещата..Е, Виктор един вид си го призна :)
Няма да ги споменавам, те се знаят :p

Така че "ЗА БОГА БРАТЯ, НЕ СИ ГО ПОКАЗВАЙТЕ!!!!!"

А и тук честно да си кажа, не е уебдев място. Едно време си мислех, че е това мястото, но доста бързо разбрах, че не е така (да ме извинява Блинки). Може би е на последно място по дев, изобщо от всички АйТи форуми в бг. И там основният им проблем са комплексираните тролове (девбг, вебтурист), но тук е просто приказка :D Но пък за сметка на това, тук има къде къде по-интересни икони, които всъщност наистина правят мястото малко по-посещавано от подобните, и това разбира също се се знае :)

Да внимава следващият трол, който ще опита да ме омаже, защото днес хич, ама хич няма да го бавя
 
Браво, много ме кефят такива стари сайтове. Николов, екстра е.. на такави инфо сайтове най-важното е полезността, която носят, дизайна е ПОСЛЕДНА грижа :) Добре, че не си го зарязал, защото има цифра сайтове, които принципно са били полезни, но поради една или друга причина са били зарязани.. :( Искаш ли да пробвам да го го позасиля/припомня на енжина?

Спиракс, хит.бг ти ли си го правил??? А защо се зареза, каква е точната причина.

Иначе идеята да се пускат публично теквиз неща наистина не е добра :) Не защото е зле да се показват славните архиви, а защото тук има една торба злобари, които им е приоритет да се покажат, като с тва си деяние просто не се усещат, че осират тотално нещата..Е, Виктор един вид си го призна :)
Няма да ги споменавам, те се знаят :p

Така че "ЗА БОГА БРАТЯ, НЕ СИ ГО ПОКАЗВАЙТЕ!!!!!"

А и тук честно да си кажа, не е уебдев място. Едно време си мислех, че е това мястото, но доста бързо разбрах, че не е така (да ме извинява Блинки). Може би е на последно място по дев, изобщо от всички АйТи форуми в бг. И там основният им проблем са комплексираните тролове (девбг, вебтурист), но тук е просто приказка :D Но пък за сметка на това, тук има къде къде по-интересни икони, които всъщност наистина правят мястото малко по-посещавано от подобните, и това разбира също се се знае :)

Да внимава следващият трол, който ще опита да ме омаже, защото днес хич, ама хич няма да го бавя
Не, не съм го правил, просто там хостнах първият си хтмл сайт от уеб пейдж мейкър, хах. Затова го споменах, защото се ползваше тогава.
 
Оппааа, изкочи още един от 2005 г. http://lastovica.bizhat.com
За мен по странното е че тези сайтове все още са видими в интернет пространството, а съм ги хостнал на безплатен сървър.
17 години тия хора търпят на сървърите си моите невзрачни сайтчета напълно безплатно.
Дето има една дума: Аз съм ги забравил а те не са.
Задочно им благодаря. Готини хора са.
 
А ффрее.бг беше къде къде по добър от хит-а
Какви мъки бяха с тоя web page maker не е истина.
Аз това го имам за първи сайт - http://eilo.free.bg/
 
Носталгична тема... първият ми хостнат сайт май беше БГ форум за пиратски сървъри на World of Warcraft. Това някъде 2007-2008. Не мога да го намеря в waybackmachine. А на @Spyrax аватара с д-р Хаус ми беше аватара в data.bg тогава :)
 
Оппааа, изкочи още един от 2005 г. http://lastovica.bizhat.com
За мен по странното е че тези сайтове все още са видими в интернет пространството, а съм ги хостнал на безплатен сървър.
17 години тия хора търпят на сървърите си моите невзрачни сайтчета напълно безплатно.
Дето има една дума: Аз съм ги забравил а те не са.
Задочно им благодаря. Готини хора са.
Не е лошо да им направиш един бекъп.
 
Оппааа, изкочи още един от 2005 г. http://lastovica.bizhat.com
За мен по странното е че тези сайтове все още са видими в интернет пространството, а съм ги хостнал на безплатен сървър.
17 години тия хора търпят на сървърите си моите невзрачни сайтчета напълно безплатно.
Дето има една дума: Аз съм ги забравил а те не са.
Задочно им благодаря. Готини хора са.

Браво бре! Респект! Виж как из редовните форумни простотии, може да изкочи и нещо читаво.

Виждат се в енжина, но главно по "точен тайтъл" дори са си на местата, но по юзер-кейс ги нема никви, тва има предвид "ако искаш" да ги понаизнасилиме малко :)

Не се натегам грам, аз съм си изчадие принципно ахаха, но съм Откровен фен на всичката полезнининща в бг-уеба, особено тази, която комерсиялните интереси направиха всичко по силите си да изчезне, или най-малкото да не е откроена на фона на комерсиалността ;)
 
Носталгична тема... първият ми хостнат сайт май беше БГ форум за пиратски сървъри на World of Warcraft. Това някъде 2007-2008. Не мога да го намеря в waybackmachine. А на @Spyrax аватара с д-р Хаус ми беше аватара в data.bg тогава :)
В датата не е имало никога по-активен пищенгяс от мен, НО когато се по-по-срещнах лично с разни хора, разни интереси, разбрах, че и тоз форум е поредната бг-пародия... хората явно са способни за "кутия цигари" да си продадът и задника :D
 
Не е лошо да им направиш един бекъп.
Взе ми мисълта от преди малко.
Тъкмо се чудех как ще им свалям цялата информация, че да си ги имам някъде.
За коректен бекъп няма да мога да им направя, че нямам паролите за вход.
Нито мога да ги редактирам, нито да изтрия. Нямам достп до хостинга или поне нямам спомен къде са ми паролите.
Но се сещам, че това са html сайтове и няма начин да нямам копията им някъде из стари дискове. Ама идва следващия проблем. Дори и да ги имам на диск, то диска я тръгне я не.
Ще се сваля цялата информация на ръка с копо пейст май.
 
Айдеее, още един излезе. Свалям мизата на 2004 г.
Ааа, запалих се по тая идея да ровя из архивите.

Но това тука ми разтупка сърцето: http://sevlievoinfo.atspace.com/us_1.htm

Като се замисля доста игра съм си играл да представя родния си град.
 
Айдеее, още един излезе. Свалям мизата на 2004 г.
Ааа, запалих се по тая идея да ровя из архивите.

Но това тука ми разтупка сърцето: http://sevlievoinfo.atspace.com/us_1.htm

Като се замисля доста игра съм си играл да представя родния си град.

Браво! Малко по-лесен за ориентиране е от сегашния. :)
 
Скрита лимонка си ти :)

Колко до "трабъла" с бекъпа, че тия сайтове се скрапват без грам грижа.. за кво ти е "официален" бекъп..?!!
НО щом са лайф, значи некой го е грижа да са такива..., т.е. не ти е нужен такъв ;)
 
97-ма се докопах до по-ранна версия на това.
Веднага направих сайт, който предлагаше за сваляне няколко популярни програми, вкл. mIRC, но всъщност бяха client-a на тоя примитивен RAT. Много забавно. Ако в ония години CD-тата ви са се отваряли и затваряли сами, има шанс да съм бил аз.
URL-а обаче не го помня.
После някъде 1999 или 2000г. направих на Flash 3 сайт за клана ни в Starcraft Broodwar в hit.bg. Уви, и него вече го няма. Беше абсурден, така или иначе.
Пак някъде там ставаше популярен Rafter, затова направих clubbingnet.tk . Общо взето пиратските мп3-ки от Рафтер, ама имаше и новини, и ревюта от сцената на електронната музика, и беше на английски. В един момент така потръгна, че чак с Рафтера се бяхме разбрали да се видиме на пазара в Люлин, да ми даде нови рилийзи на дискове без да се чува "rafter.data.bg" на тях и да си ги рипна във високо качество. Това не се случи, обаче пуснах един icecast сървър на сайта и сложих един банер, че се търсят диджеи, които да си имат собствени предвания, за да направим 24/7 онлайн радио. И това не се случи, но за известно време всеки ден имаше почти 12-часова програма от различни хора, и понякога събираше към едни 100-ина слушащи, където bandwidth-а свършваше, а аз пари нямах. Всички бяхме ентусиасти.
По спомен беше направен на е107, но няма бекъп и сайта го няма отдавна.
 
Последно редактирано:

Горе