Има ли Търновци в Предпремач

От: Има ли Търновци в Предпремач

Ми сега ако всеки пусне тема Има ли 'Варненци, Бургазлии, Пловдивчани и т.н.' в Предприемач, к'во правим?
Не приемай мнението ми на вътре, но не говоря празни приказки.
 
От: Има ли Търновци в Предпремач

Ако тази тема се развие така както стана практика, ще се закличи. Аз само да кажа. ;) А за срещата, може в бъдеще да се организира нещо. Но винаги е имало много желаещи и в един момент ставаме само определени хора, които си се виждаме. ;) Ако срещата ще е специализирана и в момента я правите....нека да дават мнения, хората.
 
От: Има ли Търновци в Предпремач

Срещите на живо освен положителни емоции носят и някои негативи, особено за администратори и модератори. Не може цяла нощ да си се крепил на рамото на некой и да си му разказвал за "нещата от живота", а на сутринта да го баннеш, щото е нарушил форумни правила, не върви някакси. А ако го направиш - ще има циврене, два реда сълзи и сополи, тупане в гърдите тип ти мен уважаваш ли ме, градски (брато, пич, слънце на моите очи и т.н.) и подобни стандартни ситуации. Ходи обяснявай после, че едното си е познанство, а другото си е работа.
Пък и обобщено, създават се социални групички по интереси или по характер и после, поради илюзията за гръб, почват да си слагат столове върху главите. Трябва да се внимава.
 
От: От: Има ли Търновци в Предпремач

Не може цяла нощ да си се крепил на рамото на некой и да си му разказвал за "нещата от живота", а на сутринта да го баннеш, щото е нарушил форумни правила, не върви някакси.

Може и още как. Аз съм го правил това няколко пъти. Който се е хванал на админското хоро, трябва да го играе докрая. Когато трябва да се раздава справедливост няма наши и ваши. Един път направиш ли компромис, после ще го използват срещу теб години наред.
 
От: Има ли Търновци в Предпремач

Абсолютно си прав, това е правилният подход, но при по-слаба психика не се издържа, повечето модератори по българските форуми (тук присъстващите правят изключение, както си му е реда :) ) не са професионалисти все пак. И личните взаимоотношения влияят в "нация от братовчеди".
Грешка като цяло е и създаването на социални групи към форум. Когато се създаде избрана общност, то неминуемо се поражда и конфликт. Общността се капсулира и почва да обсъжда необезпокоявано форумните участници в капсулата, а това създава стаден инстинкт.
 
От: Има ли Търновци в Предпремач

Какво ви стана в един момент на всички, до оня ден си чета темички това как се прави онова как не трябва да се прави, тука от няколко дена едните правят нов форум, другите говорят за стадни инстинтки. Какво се случи нямате работа ли ?
 
От: Има ли Търновци в Предпремач

По-кротко, момче, гледай си bet-ингите засега, ако не разбираш от темата.

Тук се обсъждат модераторски практики, до момента абсолютно позитивно като развитие. Поне като чета останалите, имат какво да кажат по въпроса, разбират материала със сигурност. А от подобни неадекватни намеси се стига до "а ты, гусыня, молчи, когда два дворянина разговаривают."
Което, несъмнено, влияе на положителната атмосфера.
 
Re: От: Има ли Търновци в Предпремач

Какво ви стана в един момент на всички, до оня ден си чета темички това как се прави онова как не трябва да се прави, тука от няколко дена едните правят нов форум, другите говорят за стадни инстинтки. Какво се случи нямате работа ли ?

А аз бих помолил само 4 линка в под:evil:писа (просто ме кефи смаилито какво прави не че ми е таков настроението:lol:)
 
От: Има ли Търновци в Предпремач

Срещите на живо освен положителни емоции носят и някои негативи, особено за администратори и модератори. Не може цяла нощ да си се крепил на рамото на некой и да си му разказвал за "нещата от живота", а на сутринта да го баннеш, щото е нарушил форумни правила, не върви някакси. А ако го направиш - ще има циврене, два реда сълзи и сополи, тупане в гърдите тип ти мен уважаваш ли ме, градски (брато, пич, слънце на моите очи и т.н.) и подобни стандартни ситуации. Ходи обяснявай после, че едното си е познанство, а другото си е работа.
strana е прав за "нещата от живота ", адаптирани за форумите , но тъкмо тогава може да се разбере кой кого наистина уважава.Най- ценните ми приятели и познати са тези които са искренни и ми казват нещата в очите ..само че трябва да намерят подходящия начин и момент:)Традиция си е то това при нас да месим нещата ,нали знаете , на работа да говорим за маса и обратното .
 
Последно редактирано:

Горе