Има ли бунаци... или как не се прави форум

ReminD

Well-Known Member
Има ли бунаци.. или как не се прави форум

В такива моменти човек разбира каква свобода има тука :d
Случайно и аз непомня откъде намирам http://www.affiliatesbg .com ( не заслужават линк ) и си казвам, а маркетинг форум ,още едно приятно място , ЕВЕНТУАЛНО и с хубави теми вътре. Та, регистрирам си ник смело и разглеждам няколко теми от колеги от предприемача и останах приятно доволен. Пускам си невинно една тема "здравейте и от мен" защото все пак тоя форум е тръгнал от тук. Приятно.. отговаря ми познат човек от предприемач, в следващия момент се сещам за няколко неща, които мога да споделя в секция downloads и питам защо не направят, на което ми се отговаря с отрицателна репутация от единият собственик плюс коментар: " за да вземеш, трябва да дадеш" .... че умирам аз да взема от тях, ама това е друг въпрос =). Отговарям, му че така няма как да се "стартира" с форум и е грешна практика да се ограничават нещата ако форума е малък, а техния е от 10 души максимум. Та , в резултат на това, получавам бан + дел на акаунта + дел на последните 2 мнения :D :D :D

Та в такива моменти, определено се радвам, че тука има по-голяма свобода, нищо че от време на време има някакви кръчми и иво_пиф дето спамят, но определено по-добре от някакви бунаци дето те банват и трият акаунта, защото искаш да им пуснеш няколко софтуера за сваляне.
http://www.affiliatesbg. com/index.php?topic=147.0 - темата със селските пръчки


ПС: нека се радват, че им пускам рекламка, все някой ще клъвне да се регне, ако не му изтрият профила след 1-2 дни за неактивност



Та учете се, как не се прави форум, още повече "маркетинг", да не говорим за другите неща - как не се дават афилейт линкове към програми, ама администратора смело редиректва с .htaccess и /go/affilate-link адреси към афилейтите - на тва му се вика селски тарикатлък. Абе няма кво да говорим, нека се радват на рекламката, мен поне супер много ме ядосаха сичките там.
 
Последно редактирано:
Re: Има ли бунаци...

да не седят като полу мъртви линкчета затова кофа не за нещо иначе и в офтопика щях да я оставя

ще ги повишим темите за аф маркетинг щом трябва :)
 
Re: Има ли бунаци...

И на мен не ми хареса атмосферата там, няма как да се развие форума им с тия студени хора(с няколко изкючения)
 
От: Има ли бунаци...

Хайде аз да съм първият дето ще даде отговор. Форума е малък, защото още не сме решили да го промотираме. Никои от там няма за цел той да се превръща в 2-ри Предприемач или Уебмастър. Човека, който ни събра там смело мога да заявя, че е афилиейт на световно ниво. М, да. От повече от 3 години се издържа от онлайн бизнес. По-рано имаше и тук регистрация.

За бан: Все пак ти, аз или които и да е друг член там е негов гост. И на мен са ми смъквали кармата, но това ли е най-важното? Не е нужно всеки да се регистрира там, за да отива на готово да цоца от секцията за сваляне. Това го има по повечето други форуми, защо и този да се превръща в поредния такъв.

My 2 cents.
 
От: Има ли бунаци...

Страшен е... чак темата си изтриха, вчитай кви гиганти са =). И аз какво да направя, че е на световно ниво в интерес на истината? И блинки има http://whiskybeach.com няма да си хвалим админите сега :D а и блинки и куулис не са тръгнали да трият акаунти и да банват наред, нали така? Това, че е събрал няколко пича от предприемач и ги залъгал там нещо, дал е на 10 от 18 души модераторски права, не го прави велик сещаш ли се?

Я ми обясни тогава колко теми трябв да ви напиша от сорта на : "КАКВО Е СЕО" и "КАКВО Е ЛИНКБИЛДИНГ" и "КАКВО Е ЛИНК" , че да мога да видя свещения граал downloads на великият сеогуру "КГ" ?
 
От: Има ли бунаци...

Страшен е... чак темата си изтриха, вчитай кви гиганти са =). И аз какво да направя, че е на световно ниво в интерес на истината? И блинки има http://whiskybeach.com няма да си хвалим админите сега :D а и блинки и куулис не са тръгнали да трият акаунти и да банват наред, нали така? Това, че е събрал няколко пича от предприемач и ги залъгал там нещо, дал е на 10 от 18 души модераторски права, не го прави велик сещаш ли се?

Я ми обясни тогава колко теми трябв да ви напиша от сорта на : "КАКВО Е СЕО" и "КАКВО Е ЛИНКБИЛДИНГ" и "КАКВО Е ЛИНК" , че да мога да видя свещения граал downloads на великият сеогуру "КГ" ?

Защо да ни е залъгал? Инициативата за форум беше наша идея. По-добре така, от колкото да преглеждаш хронологията в скайп чата. Блинки и Кулис са доста по-либерални, но тук е съвсем различно. Не може да сравняваш едва прохождащо бебе и човек на 20 години например. Сещам се какво ми каза един много уважаван член тук за Уебмастър-а:" Там е доста по-уютно от Предприемач, стига веднъж да те приемат колегите". Ами и за "АфилейтсБГ" е така. Има по-строги правила.

Относно секцията за сваляне: Не трябва да напишеш определен брои, теми, мнения и т.н. за да получиш достъп до нея. Това пак е по усмотрение на администратора и модераторите. Там има неща, които някои от извадил пари от джоба си и ги е купил и след това ги е споделил. Има програми, курсове, книги и т.н.

Няма ли да е по приятно да видиш, че някои от България прави по хиляда и нагоре на месец от онлайн бизнес, от колкото да купуваш/ сваляш онея шитни от DP за 5 долара?
 
От: Има ли бунаци... или как не се прави форум

Добре, добре, разбрах сега какво било, събирате се 5 души и си споделяте неща от : blackhatworld.com и blackhatteam.com шернати безплатно в тяхната download секция.
 
От: Има ли бунаци... или как не се прави форум

Добре, добре, разбрах сега какво било, събирате се 5 души и си споделяте неща от : blackhatworld.com и blackhatteam.com шернати безплатно в тяхната download секция.

Или като в Трезора. Но не това е основната идея на форума. Ама нека не ти прекъсвам "Героите" точно сега. Пък и аз едно sales copy имам да довършвам.
 
От: От: Има ли бунаци... или как не се прави форум

В крайна сметка, когато отидеш на гости на някой не започваш да му нареждаш какво да прави и да му се караш например, че пуши в хола! Групата, която създаде форума, работи заедно около година и определено имаме доста знания и опит, които могат да са полезни на всеки занимаващ се сериозно с АМ. Напълно нормално и в реда на нещата е тази информация да не е достъпна за всеки в началото, не мислиш ли? Имаме идея какво искаме да представлява affiliatesbg и предпочитаме форума да е от 50 човека всеки един от които да може да е полезен с нещо на другите, отколкото да има 5000 потребителя, 99% от които да точат информация от него и да не дадът нищо в замяна :)
 
От: Има ли бунаци... или как не се прави форум

Alan, не те познавам и принципно нямам нищо против теб. Но да слагаш етикети и да хейтваш просто защото не можеш да асимилираш нещо по правилния начин, е леко казано смешно.

Да ти се обясняват разликите между видовете форуми и тяхното предназначение очевидно би било чиста загуба на време. Похвално е, че имаш познания и желание, но е жалко че дори не можеш да разбереш защо не си бил приет добре в affiliatesbg.

Успех!
 
От: Има ли бунаци... или как не се прави форум

Понеже няколко души ми писаха ( познати ) , които участват в affiliatesbg, искам да затворя темата, като пак казвам ,че нямам нищо лошо, против нито един от тях, просто администратора е утрепка и не се ядосах за друго, не че не сте ми дали права да гледам downloads секцията спокойно :) , ядосах се, защото админситратора ми пусна отрицателна репутация + БАН + триене на акаунта + триене на темата, за да не видите вие какво има в нея.

Разбирам, че сигурно сте леко афектирани всички, които пишете там, но пак казвам, нямам нищо против вас, просто съм меко казано възмутен от начина, по който бях "приет" във форума ви :). Вчитам темата за затворена, ако имате нещо да ми казвате, пишете на лично.
 
От: Има ли бунаци... или как не се прави форум

Понеже няколко души ми писаха ( познати ) , които участват в affiliatesbg, искам да затворя темата, като пак казвам ,че нямам нищо лошо, против нито един от тях, просто администратора е утрепка и не се ядосах за друго, не че не сте ми дали права да гледам downloads секцията спокойно :) , ядосах се, защото админситратора ми пусна отрицателна репутация + БАН + триене на акаунта + триене на темата, за да не видите вие какво има в нея.

Разбирам, че сигурно сте леко афектирани всички, които пишете там, но пак казвам, нямам нищо против вас, просто съм меко казано възмутен от начина, по който бях "приет" във форума ви :). Вчитам темата за затворена, ако имате нещо да ми казвате, пишете на лично.

Не е правилно да слагаш етикети на хора които не познаваш и то само защото предполагаш, че той е човекът, който ти е сложил отрицателна карма... Голяма част от успехите ми в АМ се дължат на него! Повярвай ми - човека разбира и никога не е отказвал помощ, колкото и глупави да са ни били някои от въпросите и е настроен положително към хора със желание и свежи идеи.
 
От: Има ли бунаци... или как не се прави форум

Алан, братле, не знам кво ти става, преди не беше така. Тия дни от три рандом твои теми ти гледам две са хейтърски. Дай малко по свежо и не знам защо си го слагаш това че някой си некъде си те е баннал от мега форума? Да помниш тия неща повече от 5 мин си е разхищение на ментален ресурс, а да правиш такава патардия си е кофти работа.
 
От: Има ли бунаци... или как не се прави форум

Не виждам нищо лошо или странно някой да банне някого от форума си понеже не го кефи начина му на мислене.
Ама и не виждам нищо лошо баннатият да го нарече както си иска и където може.
Нормално е да има взаимност :) .

Примерно ако наистина афилиейт линковете са забранени, а човекът си блъска неговите (а видях че го прави, и то по краставичарския начин, което за мен като читател е някакси обидно), напълно си заслужава определенията до второ нареждане...

ПС: Пардон, видях че това е разрешено, но само за някаква елитна бригада наречена с кодовото название "АМ групата"...

ПС2: Зачетох форума не от чудене кво да хейтна и аз, ами понеже се чудя дали и аз да не пусна едно бг форумче на определена темичка и ми е леко интересно как се стартва бг форум... Май се поотказах :) .
 
Последно редактирано:
От: Има ли бунаци... или как не се прави форум

Алън тоя форум да не е поддомейн на форума Бойна слава - там преди да кихнеш трябва да кажеш - извинете :)
 
От: Има ли бунаци... или как не се прави форум

На второ четене мярнах че там има разни уважавани от мен потребители като Булблогър, затуй се отказвам да давам някакви конкретни определения на мястото.
 
От: Има ли бунаци... или как не се прави форум

Определения за мястото няма какво да даваме щото не са ни питали :)
Аланфорт може би се е афектирал основно заради това, че на новия друг форум потребителите са от тук и всъщност част от тукашните потребители са го баннали. Ако бяха съвсем непознати, въпреки че на моменти е доста емоционален, едва ли щеше да го направи на такъв въпрос.
 
Последно редактирано:
От: От: Има ли бунаци... или как не се прави форум

То по таз логика те не е трябвало да банват Mr. Fort без да ме питат, понеже той примерно е в скайп листа ми (което открай време се е считало за рядка привилегия), а те не са :) .
 
  • Like
Реакции: adi
От: Има ли бунаци... или как не се прави форум

най се дървим, като видя групичка от хора, които я имат, я нямат общо 30 продажби да ми обесняват на мен за афилиейт маркетинг. нищо лично, но не ми звучи сериозно. хубаво е, че сте решили да го правите, даже евалата, ама аре леко да направите примерно 100К в генериран оборот и тогава да започнем да се обучаваме. :)

а аз още преди време ми направи впечатление, че Алан последно време хейтва мъжката. :) но пък за сметка на това пуска и хубави теми с ресурси, за това не мога да се изкажа зле за него, баланса го има. :)

и се иска малко повече от триене и модериране за управлението на форум. отдаденост и отличителна черта, това ще ви повдигне нагоре. иначе ви пожелавам успехи и дано стане голямо местенце.
 
От: Има ли бунаци... или как не се прави форум

най се дървим, като видя групичка от хора, които я имат, я нямат общо 30 продажби да ми обесняват на мен за афилиейт маркетинг. нищо лично, но не ми звучи сериозно. хубаво е, че сте решили да го правите, даже евалата, ама аре леко да направите примерно 100К в генериран оборот и тогава да започнем да се обучаваме. :)

Еее, глупости...кой би се осмелил да те учи теб. Та ти си жива машина за генериране на приходи от Интернет. :)
 

Горе