Има ли значение за търсачката дали съм на безплатен или платен домейн.

alexhara

New Member
Има ли значение за търсачката дали съм на безплатен или платен домейн. В момента съм на 110mb.com .
И как точно бих могъл да разбера какво точно да оптимизирам.
 
Ами доколкото знам, няма голямо значение, ако домейна ти е безплатен. Единствено ще ти навреди на конверсията и/или популяризирането, понеже безплатните домейни обикновено са субдомейни. Ако и хостинга ти е безплатен, тогава вече мисля че сайта ти се смята за по-малко важен и съответно се ранква по-надолу.

Иначе оптимизираш за тези ключови думи, за които искаш да се ранкваш.

1.От някой keyword suggestion tool разбираш кои точно са тези думи. Един добър е този например.

2. Смъкваш си тази програма. От нея разбираш как се справяш с оптимизацията.

Ако има нещо, питай. Винаги има някой насреща тук. :)
 
Последно редактирано от модератор:
На пркатка нямаш, но на теория зависи от къде идва и главният домейн, аз съм забелязал, каякто и повечето тук че блогове на блогспот и WP се ракват добре, а да не говориме че за шитави фри домейни с непреспективни хостинги.

Иначе не би трябвало да има значение - напрактика ако си направил страница, която и в същото време е добър линк байт - би трябвало да се ранкнеш добре. Разбира се
тръстът на главният домейн трябва да е добре удобряван от търсачките или с други думи да не го свързват с домейните нарушаващи дадени правила на мрежата. Но такива сами се следят за да имат повече юзъри правещи си такива съб-домейни и даващи сила на глвания чрез линк във футъра. :)

Така че с две думи: аз мисля че не е много голямо значение.

Пример: Ако ти кажа за много силна дума: :Make Money Online: 3-то място се държи от псъб-домейн на блогспот.:)

Успехи...:)
 
Не се занимавай с безплатни домейни и хостинг, освен ако не е blogspot или wordpress.

Съгласен, само че и с wordpress не се занимавай. Там има толкова много лимитации, че не е истина
 
Съгласен, само че и с wordpress не се занимавай. Там има толкова много лимитации, че не е истина
Съгласен съм с MacTeP. Blogspot според мен става и го казвам от опит. Почти всико ми е там. Въпреки че нямаш супер красиви template-и пак си е доста лесен начин за хостване на blog.
 

Горе