Има ли ляп в сайтовете за рецепти

kreten

New Member
абе имам един домейн от две три години за рецепти и така прашасва и се чудя дали да го оставя да се дропи или да му кача едно сайтче за рецепти

естествено с уникално съдържание или полууникално - все пак зелеви сарми се правят от кайма, ориз и зелеви листа и тва койзнае колко уникално не мога д аг о направя. на първо време ще тръгне без мног оснимки щот не ща да крада от други сайтове пък докато изям всичко в сайта бая време ще мине

ще го барна малко, ще го организирам, ще му добавя малко екстри ама въпроса е струва ли си и колко се печели от таквоз нещо
 
От: Има ли ляп в сайтовете за рецепти

емам баха му, аз мислех че има ляп, сирене че и саламче то явно и сухи трохи няма щом още никой нищо не е писал. или хищниците чакат да видят къф ли домейн за манжа имам на три години с пр 1 дет ще се дропи а? :D
 
От: Има ли ляп в сайтовете за рецепти

Довре ве като неще никой да си признае ще го направя. даже като открит урок ще го направя

План за действие

1. домейн вееч имам, не е лош купих го със сайт преди време ама всичко е някаква копирана плява и не ме кефи хич даже пр 1 и около сто уникални дневно идея си нямам кви бекове има
2. хостинг също вече имам
3. система - ще ползвам уордпрес щот ма кефи а и ще си допиша каквото ми кефне
4. дизайн - имам няколко много качествени теми от темефореста дет съм ги купувал все една ще стане за рецептурник
5. съдържание - първо ще одера нета, после сортиране, филтриране, махане на плявата, категоризиране и тн
6. пренаписване на съдържанието - тая част много я мразя ама ако искам да е като хората трябва да се барне всяка рецепта
7. снимки - виж тука удрям на камък щото не ща да вземам снимки от бг сайтове ще видим кво има из македонския и сръбския нет, все трябва да имат сарми античките
8. база данни - най-добре ще е да ръгна всичко в една база и да го вържа за постовете, или като мета ли да го ръгам тва ще го видим в последствие ама ми се ще да имам време за сготвяне на рецептата, брой порции с калкулатор. на джаваскрипт ще скалъпя калкулатора ама остават съставките, зема да ги нашибам в постметата ама може да забавя базата тва ще го мисля по-късно - в края на краищата още две таблици може и да са по разумното решение
9. качване - тва е лесно - ще го изсера директно в базата данни
10. сеото - тая част ще заложа на свежото и няколко други социалки, статии-матии нещо не ми се пишат ама може някоя друга сателитка да ръгна в блога, глога и там квото още намеря. размяната на линкове е за гейове тъй че ще минем без това. виж по форумите може и да не елоша идея да се разходя, че и по блоговете

ама пак ме гложди въпроса - ляп има ли
 
Последно редактирано:
От: Има ли ляп в сайтовете за рецепти

Начи понеже имам домейн и хостинг ,системата реших ква ще е, дизайна после ще го мисля почвам отстъпка 5 - дрането на нета

трябва ми парсер

понеже и през ум не ми минава да купувам нещо ще трябва да напиша нещо. най-умното е да направя лист със сайтове за рецепти, да напиша един парсер и д аго модифицирам според сайта. всичко го тъпча в база данни на локалния хост, картинките ще ги записвам в папка - няма да ги ползвам ама има такива идиотски рецепти дето ако не ги видя на картинка убий ма няма да разбера за кво иде реч. преди малко гледах - рецепта за торта камионче - тва ако не го видиш направо щсе пукнеш

ок, ся ще издрискам един парсер и при добра организация за ден два ще съм обрал десетина хиляди рецепти. тва е лесната част - пренаписването ще е някъф кошмар ебаси обаче ако не го направя ще е много тъпо

ПП бе забравих първо да сетна една база данни на локалния. начи на прима виста колонки - източник - урл на сайта от дето съм го взел за да мога да пусна линк към оригинала, заглавие, продукти, количество от проудкт, начин на приготвяне, порции, време, снимка файл (в масив ако са повече от една)
 
Последно редактирано:
От: Има ли ляп в сайтовете за рецепти

Има 3-4 човека от форума с такива сайтове. Поне тези които не го крият. Сигурно и поне още толкова които си траят. Със сигурност ще пише някой, просто изчакай. Все пак темата е от преди 3 часа.

Аз мога да говоря като юзър(поведение) - пиша твоите "зелеви сърми" в гугъл, отварям първите четири резултата, преглеждам какви продукти имам и карам по най близката рецепта. След 10 минути съм ги затворил и четирите. Как се монетизира такова поведение лично на мен ми е Х, но нека все пак и другите да си кажат мнението ...
 
От: От: Има ли ляп в сайтовете за рецепти

Как се монетизира такова поведение лично на мен ми е Х, но нека все пак и другите да си кажат мнението ...

има логика, начи трябва да накарам сганта пардон юзърите да искат да се регистрират заради нещо и да искат да се връщат. имам няква идея в тая посока ама първо трябва да оправя съдържанието. То винаги може да го оставя с някакъв адсенс ама на 1000 уникални дали ще вади по 2-3 лева? нетаргетиран трафик, като гледам кой знае кви реклами няма в ништа, цената на клик едва ли фърля 3 стинки, начи при няква конверсия от порядъка на 3% кво ще рече на хиляда уникални 30 клика по 3 стинки - лефче. баси печалбата

най-много да го продам, като домейн и в най-смелите си мечти не мога да му взема сто лева като сайт белким ще му взема нещо по прилично

ся пиша парсер
 
От: Има ли ляп в сайтовете за рецепти

1. Ако искаш пари от кликове и монетаризация на подобно нещо, правиш един отвратителен сайт с реклами отвсякъде и с много малко информация по темата и по някакъв начин му набавяш някакви посещения, които най-вероятно няма да се повторят никога повече...
2. Правиш нещо, което е супер готино, има много четене в него, чрез което се привлича таргетиран трафик.. И начина тук е от платена реклама и брой уникални.
3. Средно положение - не е ясно накъде ще наклони в крайна сметка.
Забележка: Не се занимавай с нещо, от което единственото нещо е да чакаш да береш плодове, тъй като още не знаеш що за семка ще посееш и след колко време ще поникне въобще първият плод. Това е отрасъл или бранд, който човек е добре да възприема за хоби преди всичко. И последно - преборването с конкуренцията е най-трудната част, а в твоя списък ти си заложил на сео-то на 10-та точка..
 
От: Има ли ляп в сайтовете за рецепти

Аз сеото на десето място съм го сложил по хронологичен ред. Нямам намерение д асе класирам по "рецепти" - искам да се класирам по "зелеви сарми", "боб с наденица", "великденски козунак" и други подобни. Предпочитам да се класирам прилично по 500 дълги фрази отколкото по една-две мнооооо важни
 
От: Има ли ляп в сайтовете за рецепти

Има леб, ама ако са на инглижки.
 
От: Има ли ляп в сайтовете за рецепти

Има леб, ама ако са на инглижки.

инглижкити после - ся на бг по ме кефи щот съм гладен, ако стане ще ръгна и един-два на ингилижки
 
От: Има ли ляп в сайтовете за рецепти

няма ляб освен в рецептите за ляб
 
От: Има ли ляп в сайтовете за рецепти

Първи проблем: както можеше да се предположи повечето, данказвам всички сайтове за рецепти не са правени така че да ги парся лесно. вероятно техните собственици не са предвидили опция за улесняване на разни кретени да навлизат на пазара и да им крадат съдържанието.

начи има малки сайтчета с мног осимпатични рецепти н ос кошмарна организация - там лесно - ще г ипреработя ръчно като на наистина оригиналните рецепти ще дам жив линк към оригинала.

от друг астрана разни големи сайтове имат чат пат добра организация но кошмарно съдържание - при някои гледам в по пет сайта едно и също нещо. начи тук линк определено не заслужава никой щото кой от кого е крал никой н езнае . ка кще оползотворя съдържанието - ще оформя стъпките по по-полезен начин за потребителя и ще добавя допълнителни обяснения поне за да изгладя тектста.

в таблицата ще трябва да добавя още колони и ще си напиша нещо дето по-лесн ода обработвам после рецептите нещо като гугъл транслейта - от едната страна старата рецепта от другат астрата форма за попълване на новата рецепта. даже после тая форма ще я ползвам в сайта за вмъкване на рецепти

звучи умно - да действаме
 
От: Има ли ляп в сайтовете за рецепти

няма ляб освен в рецептите за ляб

глупости - в кифтетата също има ляп особено ако с ав студентския стол
 
От: Има ли ляп в сайтовете за рецепти

инглижкити после - ся на бг по ме кефи щот съм гладен, ако стане ще ръгна и един-два на ингилижки
На бг има само трохици.
 
От: Има ли ляп в сайтовете за рецепти

На бг има само трохици.

Ся не ми кърши мерака - на бг е по-лесно и за ранкване и за сео за всичко, вярно по-малко кинти ама щом в момента тоя смотан сайт дето стои на домейна влачи по 100 уникални с някво мършаво съдържнание без да го барам, начи ако добавя ХХХХ уникални рецепти ще влачи доста повече трафик.

бе що ти е такъв страшен аватара? туй редрум на мърдър ми прилича като го чета наобратно - пристисняаш ма дати кажа
 
От: От: Има ли ляп в сайтовете за рецепти

има логика, начи трябва да накарам сганта пардон юзърите да искат да се регистрират заради нещо и да искат да се връщат. имам няква идея в тая посока ама първо трябва да оправя съдържанието. То винаги може да го оставя с някакъв адсенс ама на 1000 уникални дали ще вади по 2-3 лева? нетаргетиран трафик, като гледам кой знае кви реклами няма в ништа, цената на клик едва ли фърля 3 стинки, начи при няква конверсия от порядъка на 3% кво ще рече на хиляда уникални 30 клика по 3 стинки - лефче. баси печалбата

най-много да го продам, като домейн и в най-смелите си мечти не мога да му взема сто лева като сайт белким ще му взема нещо по прилично

ся пиша парсер

Извинявам се за офтопика, но с това отношение, ако мислиш потребителите за "сган", чакай си монетизация. Въпреки, че тук говорим за "цъкове" от реклами, един вид юзърите се явяват твои клиенти. Редно е поне малко да ги уважаваш, защото и 1 стотинка да изкараш, ще е благодарение на тях. :wink:
 
От: Има ли ляп в сайтовете за рецепти

На бг има само трохици.

Абсолютно съм съгласен! Не си струват усилията, а и конкуренцията не е малка...
 
От: Има ли ляп в сайтовете за рецепти

Чеките ся да се уточним едно нещо - тая тема е тип Follow me in my journey to the top начи правилните коментари са "бааасиии, пиииич тва аз неа се наеа да го прая" или "браточка събскрайбнах се - шта чета да знаеш", "успех копеле, не вярвам, че ще успееш ама искрено ти желая успех да те шибам в амбреажа (тва с най-добри чувства и само с качествен вазелин)" .

Без да се обиждате ама коментари от рода "тва не си струва труда", "тва беше добра идея през 2003 ма сегааа..." некси не се връзват с пейзажа. Аз пиша парсер между другото и карам по плана.
 
От: Има ли ляп в сайтовете за рецепти

Прав е! Ако чака верни потребители в сайт за рецепти, ще умре от глад... сган са ... Студенти, ергени, и пресноокосмени девойки... лъжи ги да кликат върху рекламите и хич да не ти пука ще се върнат ли пак..
 
От: Има ли ляп в сайтовете за рецепти

Има 3-4 човека от форума с такива сайтове. Поне тези които не го крият. Сигурно и поне още толкова които си траят. Със сигурност ще пише някой, просто изчакай.

Чеките ся да се уточним едно нещо - тая тема е тип Follow me in my journey to the top начи правилните коментари са "бааасиии, пиииич тва аз неа се наеа да го прая" или "браточка събскрайбнах се - шта чета да знаеш", "успех копеле, не вярвам, че ще успееш ама искрено ти желая успех да те шибам в амбреажа (тва с най-добри чувства и само с качествен вазелин)" .

Без да се обиждате ама коментари от рода "тва не си струва труда", "тва беше добра идея през 2003 ма сегааа..." некси не се връзват с пейзажа. Аз пиша парсер между другото и карам по плана.

Не съм много сигурен, че некой "от форума с такива сайтове" ще пише, при положение, че он си пише парсер. На ти сайта ми, гепни го, цепни го... Възниква ситуация.
 

Горе