Има ли математици тук, за да решим задачка от средния курс? :)

От: Има ли математици тук, за да решим задачка от средния курс? :)

С петкан имаме стара вражда. Почна да плюе по една от темите ми в която предлагам услуги без нищо съществено като основание.

Иначе задачата е чиста математика, няма финанси. Това че някой не може да смята си е негов проблем. Аз през годините съм доказал, че математиката я разбирам.

П.С. заблОден си ти, петкане. :lol:
 
Последно редактирано:
От: Има ли математици тук, за да решим задачка от средния курс? :)

колега "заблоден" и "злоба" са различни думи!

не всичко е математика!
Това че някой е математик незначи че разбира от финанси - примерно!
Това се учи от другаде

Също така мога и да ти го докажа стига някой да се интересува наистина, а не да си чеше клавиатурата

Да прав си, кайвето не съм си го пил още и виждам нещо друго в бързината. За другото какво общо има финансите и/или ДДС с тази проста математическа задача? Със същата сила можеше да пишеш и физическа и статистическа задача и т.н.

Както и поста ти е тотално сбъркан математически не се смята така - я ми докажи как по твоя метод ако цената е 100 лв и е намалим с 15% как ще получиш пак 100 лв като я сметнеш 85х1.15 :)
 
От: Има ли математици тук, за да решим задачка от средния курс? :)

Da сяга като се замисля е точно така
100 / 15% = 15
100 - 15 = 85
85 х 1.15 не е 100 :)

това е 15% от 85

Човек допуска и грешки
Номера е да си ги признаваш

Ето аз съм сбъркал - случва се!
 
От: От: Има ли математици тук, за да решим задачка от средния курс? :)

С петкан имаме стара вражда. Почна да плюе по една от темите ми в която предлагам услуги без нищо съществено като основание.

Иначе задачата е чиста математика, няма финанси. Това че някой не може да смята си е негов проблем. Аз през годините съм доказал, че математиката я разбирам.

П.С. зАблоден си ти, петкане. :lol:

Пич казах ти в твойта тема аз нямам връжда с теб поисках да ми докажеш нещо което твърдиш, а ти неможеш.
Как тук ми доказа, че аз греша и аз се съгласих. А ти не можеш?
 
От: Има ли математици тук, за да решим задачка от средния курс? :)

Освен простата математика, трябва да се вкара и малко логика. Хората се заблуждават от това, че стоката е намалена с 15% и веднага тръгват да ги прибавят към 85, без да се замислят, че всъщност тези 15% са от 85, а не от 100.
 

Горе