Има ли някакви изисквания при регистрация на .де домей

a_vel

New Member
Има ли някакви специални изисквания при регистрация на .де домейн (имам предвид лесно ли става като .ком или има особености като .бг домейните ) ?
 
От: Има ли някакви изисквания при регистрация на .де домей

Взимал съм от тук europeregistry.com без проблем няма някакви допълнителни изисквания :)
 
От: От: Има ли някакви изисквания при регистрация на .де домей

Взимал съм от тук europeregistry.com без проблем няма някакви допълнителни изисквания :)


Danke опасявах се да не искат адрес в германия и други простотии
 
От: Има ли някакви изисквания при регистрация на .де домей

Имам спомени, че изискват за насочването на домейна да има вече създадени DNS зони на съответните нейм сървъри, но това е вече след закупуването му.
 
От: Има ли някакви изисквания при регистрация на .де домей

Искат си адрес в германия на 100%. Това че някой регистратори позволяват да се въвежда какъв да адрес не значи, че не си в нарушение. Отделно всеки сайт трябва да има страница "Impressum", която съдържа имена на титуляра, физически адрес, телефон за връзка и мейл за връзка, както и номер на данъчна регистрация, ако ти е комерсиален сайта. Имаше и някакви други простотии, които съм забравил. Разбира се можеш и нищо от това да не спазиш, но си носиш последствията ако стане нещо.
 
От: Има ли някакви изисквания при регистрация на .де домей

Искат си адрес в германия на 100%.

Ще напишем един адрес толкова имам сумата приятели в Германия само да не тръгнат да ми искат сканиран документ ;)

В неймчийп пише друго:
http://www.namecheap.com/support/kn...ific-requirements-for-registering-a-de-domain

Така че проучи по-добре.

A minimum of 2 DNS is required, and both cannot be located in the same class C IP address.

това не знам дали е така в споделения ми хостин към суперхостинг и ще стане или да си търся друг хост
 
От: От: Има ли някакви изисквания при регистрация на .де домей

Ще напишем един адрес толкова имам сумата приятели в Германия само да не тръгнат да ми искат сканиран документ ;)

Ще стане - важното е адресът да е съществуващ.

A minimum of 2 DNS is required, and both cannot be located in the same class C IP address.

това не знам дали е така в споделения ми хостин към суперхостинг и ще стане или да си търся друг хост

Имаме много клиенти с .de домейни и хостинг при Суперхостинг - необходимо е домейнът да се добави предварително в хостинга като паркиран, addon или отделен хостинг план, за да се активира от регистъра, тъй като преди да го активират проверяват DNS сървърите.
 
От: Има ли някакви изисквания при регистрация на .де домей

Със сигурност е така, защото това е изискване не само на немския регистрар а и на много други и вероятно всяка хостинг компания го покрива:
ns87.superhosting.bg has address 91.196.124.226
ns88.superhosting.bg has address 91.196.125.226

Исках да кажа, че става въпрос за "both cannot be located in the same class C IP address."
 
От: Има ли някакви изисквания при регистрация на .де домей

Със сигурност е така, защото това е изискване не само на немския регистрар а и на много други и вероятно всяка хостинг компания го покрива:
ns87.superhosting.bg has address 91.196.124.226
ns88.superhosting.bg has address 91.196.125.226

Исках да кажа, че става въпрос за "both cannot be located in the same class C IP address."

Не всяка, но големите - да.
Някои от малките са ни давали DNS сървъри с различни hostnames но едно IP зад тях...

Можеш да пробваш дали домейнът е добавен коректно в сървърите на Суперхостинг тук:
http://www.denic.de/en/background/nast.html
 
От: Има ли някакви изисквания при регистрация на .де домей

Благодаря на всички които писаха :|
 
От: Има ли някакви изисквания при регистрация на .де домей

Разбира се можеш и нищо от това да не спазиш, но си носиш последствията ако стане нещо.

какво може да стане ако си вкарам каквито си искам данни за какви последствия се говори ?
 
От: От: Има ли някакви изисквания при регистрация на .де домей

какво може да стане ако си вкарам каквито си искам данни за какви последствия се говори ?

Зависи от регистратора - при нас ако се подадат данни извън Германия, няма да се активира самият домейн и затова осигуряваме такъв.
Ако се подадат несъществуващи данни в Германия, при една проверка (които не са толкова редки), или при каквото и да е действие по домейна което включва проверка на адреса, губиш всички права върху него, т.е. ще ти го вземат.
 

Горе