Има ли още смисъл от добавянето на Facebook фенове?

radki

Active Member
Здравейте, Facebook не ми е слабост, а напротив - слаба страна и нямам никакви наблюдения, а затова имам въпроси...


  • Има ли смисъл да се ползват услуги по добавянето на фенове примерно 10-100к и знам, че сега ще кажете "Има значение по какъв начин..."?
  • По-какъв начин трябва да се добавят феновете за да има смисъл?
  • Има ли смисъл да се купува FB страница с много фенове, но голям процент неактивни и какъв трябва да е този процент като минимум въобще за да си заслужава?
  • Могат ли след това тези фенове да се съживят (практически не теорИтично)
  • Каква цена бихте платили за 1 фен (таргетиран/нетаргетиран) вие?
  • Доколко е опасно за самата страница да се добавят фенове и за какво трябва да се внимава?

Надявам се има хора които ще отговорят на въпроса?


За някой тези въпроси може да са ясни, но за други като мен не, затова който не му пречи нека помага на зелените :)

На времето (преди година-две) съм си купувал 10к Фена за 75лв сега цената е малко по-висока като гледам, а възвращаемостта е по-ниска може би.

 
Последно редактирано:
От: Има ли още смисъл от добавянето на Facebook фенове?

Няма абсолютно никакъв смисъл, ако ще си харчиш парите във фейсбук, по-добре ги дай за добре таргетирана реклама, която да приканва хората да харесат страницата и да участват в нещо. ;)
 
От: Има ли още смисъл от добавянето на Facebook фенове?

Аз лично добавям не повече от 1000 фена и то само по нови страници, които трудно генерират харесвания. Обикновено хората, по-често лайкват по-големите страници. Друга плюс не виждам
 
От: Има ли още смисъл от добавянето на Facebook фенове?

То по-добре да дадеш 3 долара тогава и да набиеш няколко хиляди пакистанци и непалци, ако ще е само за бройка.
 
От: Има ли още смисъл от добавянето на Facebook фенове?

То по-добре да дадеш 3 долара тогава и да набиеш няколко хиляди пакистанци и непалци, ако ще е само за бройка.
Е да ама ако страницата е "Ремонт на покриви" и е предназначена за българи, някак не изглежда нормално да е пълна с амуджи :)
 
От: Има ли още смисъл от добавянето на Facebook фенове?

Смисъл от добавяне на фенове "на килограм" няма. Тези фенове са неактивни, не са таргетирани и пречат на органичното достигане до правилните хора. Добавянето на фенове по начин, различен от фейсбук реклама, води до "убиването" на страницата по отношение на активността и reach-a. С добра рекламата - криейтив + таргетиране, цената за нов фен може да се смъкне за България до около 5-6 цента.
 
От: Има ли още смисъл от добавянето на Facebook фенове?

кухите фенове не се толерират! няма смисъл от тези измишльотини
 
От: Има ли още смисъл от добавянето на Facebook фенове?

Смисъл от добавяне на фенове "на килограм" няма. Тези фенове са неактивни, не са таргетирани и пречат на органичното достигане до правилните хора. Добавянето на фенове по начин, различен от фейсбук реклама, води до "убиването" на страницата по отношение на активността и reach-a. С добра рекламата - криейтив + таргетиране, цената за нов фен може да се смъкне за България до около 5-6 цента.

Съгласен съм с написаното, само да вметна че тези 5-6 цента зависи от таргета, докато имаше още опция да правиш custom audience с имейли, аз постигах цена по 2-3 цента за таргетиран фен, и то не само от България.
 
От: Има ли още смисъл от добавянето на Facebook фенове?

Ами и аз достигам до този извод, благодаря на включилите се. А относно таргетирането колко точно трябва да се таргетира? В смисъл освен по възраст, пол и демографски данни остават интересите, те приложими ли са за българският пазар?
 
От: Има ли още смисъл от добавянето на Facebook фенове?

Преди да решите да си давате парите на ФБ за реклама погледнете това видео:

[video=youtube;oVfHeWTKjag]https://www.youtube.com/watch?v=oVfHeWTKjag[/video]


Изпробвах няколко месеца платените рекламни услуги на фб. Ефекта е почти нулев.
За тези пари бих могъл да пусна реклама по телевизията със сигурна възвращаемост.
 
Последно редактирано:
От: От: Има ли още смисъл от добавянето на Facebook фенове?

Преди да решите да си давате парите на ФБ за реклама погледнете това видео:

[video=youtube;oVfHeWTKjag]https://www.youtube.com/watch?v=oVfHeWTKjag[/video]


Изпробвах няколко месеца платените рекламни услуги на фб. Ефекта е почти нулев.
За тези пари бих могъл да пусна реклама по телевизията със сигурна възвращаемост.

За България с правилно таргетиране и креативност се получават нещата. Напълно съм съгласен с клипа, но е за US :)
 
От: Има ли още смисъл от добавянето на Facebook фенове?

Много зависи за какво се използват феновете. За нещо масово като новинарски сайт и генериране на трафик вършат работа. За локален бизнес тип кварталната железария, автомонтьор и т.н. не вършат работа. За онлайн магазините вършат частична работа - повече за имиджа и то само при използването на допълнителна платена реклама.
 
От: От: Има ли още смисъл от добавянето на Facebook фенове?

И аз съм на същото мнение + това дали кликовете са реални един Господ знае :)
 
От: Има ли още смисъл от добавянето на Facebook фенове?

:oops: (размислих, кой чел-чел :) )
 

Горе