Има ли повод за притеснение ?

От: Има ли повод за притеснение ?

Тракинг номера няма нищо общо с бързината на пристигане на пратката. Реално не върши абсолютно нищо. Следиш си пратката уж от къде е тръгнала и къде е в момента, но данните на повечето места са с поне една седмица закъснение. Така, че този номер не е от никакво значение. Най-добрия вариант е ако стоката е по-скъпа да се плати за експресна доставка, всичко друго са кьорфишеци ;)
 
От: Има ли повод за притеснение ?

Би трябвало да е пристигнала. В сайтовете, където се следят пратките не се вписва информация дали дадената пратка е взета от получателя си.
При този статус има няколко възможности:
- Да е приета, но още да не е обработена и затова да не я намират
- Ако в даденото населено място има централен клон + още няколко за дадени квартали примерно - информацията е, че е пристигнала в централният клон

Когато има тракинг номер, може да се дава на самите служители в пощата, което ги улеснява допълнително при намирането й.

ЕДИТ: Иво, въобще не си прав ... много е важно да има тракинг номер, защото ако няма и стоката се загуби, с две думи "духаш супата", докато ако има, преспокойно казваш на господата изпращачи да я намират. Така по-лесно се отваря и диспут в PP, който се печели на 101%.
 
От: Има ли повод за притеснение ?

Би трябвало да е пристигнала. В сайтовете, където се следят пратките не се вписва информация дали дадената пратка е взета от получателя си.
При този статус има няколко възможности:
- Да е приета, но още да не е обработена и затова да не я намират
- Ако в даденото населено място има централен клон + още няколко за дадени квартали примерно - информацията е, че е пристигнала в централният клон

Когато има тракинг номер, може да се дава на самите служители в пощата, което ги улеснява допълнително при намирането й.

ЕДИТ: Иво, въобще не си прав ... много е важно да има тракинг номер, защото ако няма и стоката се загуби, с две думи "духаш супата", докато ако има, преспокойно казваш на господата изпращачи да я намират. Така по-лесно се отваря и диспут в PP, който се печели на 101%.

Благодаря!
За 4 дни, навръх Нова година, успява да пристигне от Естония до Пазарджик! За пет дни в Пазарджик не успява да се появи за получаване!
Пощенския код е на централната поща в града, до поискване - не би трябвало да ходи никъде.
Още час-два и ще се разбере какво става. Ще им бъде връчен тракинг кода.
Естонците не ми пратиха мейл, че са експедирали пратката. Явно за тях това е излишно - след като е пратена, значи нещата са в ред.
Предвид празниците, до вчера не бях активен.
Да споделя нещо: Писах мейла до доставчика снощи, към 22 часа. За огромно мое учудване, получих отговор след час - в 23,15! :shock: Уж и ние сме в Евросъюза! :confused:

Та ползата от тракинг кода е неоспорима! А и каква по-експресна доставка, от препоръчана въздушна поща!?
За парите бях спокоен, чел съм достатъчно тук как Пейпал защитава платеца. Но на мен ми трябват семената - доста редки и желани неща намерих на този сайт. А и някои от тях бяха последни бройки.

Добавка:
Току що ми се обадиха - пратката е в ръцете на получателя. :D И е била на разположение наистина още на втори януари.
Грешката, както обикновено, е в човека. Получателя не е заявил, че очаква пратка до поискване. И пощенските служители са търсили пратка до адрес.
Сега, "въоръжен" с тракинг кода, е "разстрелял" пощите за две минути. :lol:
 
Последно редактирано:
От: Има ли повод за притеснение ?

Би трябвало да е пристигнала. В сайтовете, където се следят пратките не се вписва информация дали дадената пратка е взета от получателя си.
При този статус има няколко възможности:
- Да е приета, но още да не е обработена и затова да не я намират
- Ако в даденото населено място има централен клон + още няколко за дадени квартали примерно - информацията е, че е пристигнала в централният клон

Когато има тракинг номер, може да се дава на самите служители в пощата, което ги улеснява допълнително при намирането й.

ЕДИТ: Иво, въобще не си прав ... много е важно да има тракинг номер, защото ако няма и стоката се загуби, с две думи "духаш супата", докато ако има, преспокойно казваш на господата изпращачи да я намират. Така по-лесно се отваря и диспут в PP, който се печели на 101%.

Колкото пъти ми се е губила стока си искам парите от братята китайци и те на 100% винаги са ми ги връщали без разправии (гледай с кого търгуваш ;) ). Ако чакаш с тракинг номер да доказваш кой крив и кой прав в друг свят живееш :) , не се заяждам просто този номер е най безсмисленото нещо ако някоя стока се загуби. Случвало ми се е да се загуби и да почне "разследване", не намериха къде точно пак е изчезнала пратката и пак си ми върнаха парите.
 

Горе