Има ли по-печеливш легален бизнес от бизнеса с лекарствата?

От: Има ли по-печеливш легален бизнес от бизнеса с лекарствата?

Пари има във всичко, за което се сетите. Познавам един чичак, който печели милиони от производство на клечки за зъби.

317130_443408359029482_1404243767_n.jpg
 
От: Има ли по-печеливш легален бизнес от бизнеса с лекарствата?

Между другото - знаете ли, колко време и пари са необходими за регистрацията на козметичен продукт? Това е с 10 нива по - лесно от това да регистрираш ново лекарство, или лекарствен продукт.. Въпроса е риторичен не е нужно да отговаряте :)
 
От: Има ли по-печеливш легален бизнес от бизнеса с лекарствата?

То сега им е и сезона. Ако забележиш около теб има поне 10ма болни. За това и сега е бума. По тези канални телевизии се въртят точно 3-4 основни бранша - лекарства, банки, телекоми и бензиностанции. Все монополи и картели. И всичко друго е междудругото - напитки, маркети, техника, коли. Поне от последното ми гледане това съм видял. Всичко друго е умряло в кожата си. Няма нормални бизнеси, които инвестират в тази толкова неефективна реклама. Само тия дето имат да харчат за щуро.
 
От: Има ли по-печеливш легален бизнес от бизнеса с лекарствата?

@Test колкото и по - скъпо да е не можеш да ми намериш аспирин дето да легне под 100 лева килото. Това е аспирин, което не лекува а само притъпява болката от което следва, че ме може да се брои за лекарство в смисъла на думата. Не е въпроса колко кила пия, въпроса е колко от тези 170 лева за кило реално са чиста печалба (темата е кое е по - печелившо все пак). И още нещо - колко от лекарствата, които се продават са на "евтината" цена от 170 кинта?
 
От: Има ли по-печеливш легален бизнес от бизнеса с лекарствата?

Чистата печалба не знам колко е, но със сигурност си докарват доста добри приходи фармацевтичните компании. Това не може да се отрече. Обаче и тяхната понякога не е лесна. Пример: http://iusauthor.com/Reshenie-na-KZ...o-na-targovski-marki-i-promishlen-dizaIn.html . :)
 
От: Има ли по-печеливш легален бизнес от бизнеса с лекарствата?

И кво? Бълха ги ухапала, че дали 50к за глоба. За тях това са пари за семки + това ще си ги приспаднат от данъците = пак пенсионерите си го отнасят/плащат.
 
От: Има ли по-печеливш легален бизнес от бизнеса с лекарствата?

Замислям се дали да не започна да продавам лекарства контрабанда :).Не съм чувал някой да го опандизят за продажба на аспирин или някакви други лекарства :).А и да ме опандизят какво ще ми дадат 3 месеца в ареста и една условна или направо само една пробация.А ако ме тикнат в затвора в никакъв случай няма да е за повече от година,ще го преживея,имам много приятели там,ще играем тенис на маса,ще превъртя всики игри за Xbox :)....

Майтапа на страна обаче с тия цени много се злоупотребява.Възползват се от това,че лекарства ще се пият винаги и колкото и голяма конкуренция да има,пак има достатъчно много хляб за всички.Това за мене е най-печелившият бизнес в сегашната мизерна ситуация(легален бизнес).
 
От: Има ли по-печеливш легален бизнес от бизнеса с лекарствата?

За тези от вас, които обичат да четат книги, горещо препоръчвам книгата на Артър Хейли - Опасно лекарство. http://chitanka.info/text/9393

Невероятен роман, интересен и увлекателен за фармацефтичната мафия. Как се създават, тестват и удобряват лекарства. Скрити нежелани ефекти и милиарди печалби. Ще ви хареса и ще си обясните доста неща, за които в момента дискутирате в темата.
 
От: Има ли по-печеливш легален бизнес от бизнеса с лекарствата?

Всички много бъркате, най-доходоносно е да си "премиер" на България. Цяла държава и всички фирми работят за теб, а ти само режеш ленти! ;)
 
От: Има ли по-печеливш легален бизнес от бизнеса с лекарствата?

Като сатна въпрос за фармацевтичната мафия, препоръчвам книгата "Псевдонауката":
 
От: Има ли по-печеливш легален бизнес от бизнеса с лекарствата?

„Броят на китайците над 65-годишна възраст възлиза на 123 милиона души и на практика е равен на цялото население на Япония. При това той нараства бързо в резултат на възприетата през 70-те години на 20-и век от Китай политика на едно дете.

Според Световната банка китайското общество застарява толкова бързо, че е "побеляло" през последните 40 години, докато този процес е отнел в Съединените щати и Великобритания един век.

Делът на възрастните от хората в трудоспособна възраст ще достигне в провинциалните райони на Китай 34,3% до 2030 г. срещу 21,1% в градовете при 13,5% за цялата страна през 2008 година, сочат данни на Световната банка“.

Предвид факта, че Япония има същия проблем и той ще става все по-остър и в двете страни, ми е бедна фантазията, какви пари тепърва ще правят фармацевтичните компании.
 

Горе