Има ли по-печеливш легален бизнес от бизнеса с лекарствата?

D.Ivanov

Well-Known Member
Преди малко се загледах в телевизията...не го бях правил много отдавна.И ми направи впечатление,че повечето реклами са за лекарства,за капки за нос и за всякакви други такива работи :)

И като се замисля,болни хора колкото искаш,грипове и настинки колкото искаш и луди бабки и дядки,които висят по цялл ден пред лекарските кабинети колкото искаш...
 
От: Има ли по-печеливш легален бизнес от бизнеса с лекарствата?

Повярвай ми, няма!
Нямаш си представа за какви пари става въпрос. Наистина.
 
От: Има ли по-печеливш легален бизнес от бизнеса с лекарствата?

За сметка на здравето... Не бих спекулирала с доверието на хората, за да продавам отровите на фармацията. Алтернативни природни лекарства в изобилие и на достъпни цени. Защо мислите са болни хората, защото са дрогирани от химията.
 
От: Има ли по-печеливш легален бизнес от бизнеса с лекарствата?

С малкото уточнение - не аптеките, а фирмичката дето си я имаме да ни прави хаповете и вносителите разбира се. Във фирмичката обаче намърдването няма да е лесно, а за вносител едни определени хора трябва да ти разпишат едни определени бумаги...
 
От: Има ли по-печеливш легален бизнес от бизнеса с лекарствата?

Aз не взимам никакви лекарства,дори и билкови,просто за моя радост не съм се разболявал от години...и затова ми направи голямо впечатление цялата тая реклама на тия лекарствени продукти...ами то го пиеш за едно,то ти вреди на друго(така казва баба ми :)).Мисля,че лекарствата отслабват организма и трябва да се взимат само в спешни случаи,когато наистина има спешна нужда,става въпрос за зрели хора без заболявания.
 
От: Има ли по-печеливш легален бизнес от бизнеса с лекарствата?

Ако не се лъжа миналата година бяха хванали софарма ли кои бяха точно не се сещам за сироп за кашлица за деца. В България се продаваше за почти 4лв., а в хараватска ли къде беше същия за 0.98 ст. парите бяха преобразувани към евро или нещо от този род. Демек в БГ плащахме почти 4 пъти повече за едно и също лекарство :)

Малко съм объркал, но се разрових и намерих новината :)
http://www.focus-news.net/?id=f20482
 
От: Има ли по-печеливш легален бизнес от бизнеса с лекарствата?

Ооо че нямало, има доста :)

Най-най-най-печелившия е печатането на пари - проблема е че този бизнес само ЦБ :) След тях са всички по-линията Банки, сенчесто банкиране, застрахователи и т.н от фин. свят. После е ред на реалното производство.
 
От: Има ли по-печеливш легален бизнес от бизнеса с лекарствата?

Два са бизнесите. Лекарства и тоалетна хартия. И без двете хората не могат, тъй че ако предложиш конкурентен продукт ще избиеш рибата. Само трябва да решиш дали ще си властелин на аптечката или цар на кенефа. :)
 
  • Like
Реакции: snux
От: Има ли по-печеливш легален бизнес от бизнеса с лекарствата?

Съвсем реално - зъболекарските услуги са топ - като те заболи зъб умиране има отърване от болката няма(ако е нещо проблемно)

Eто и друг голям бизнес, само дето той е чрез колаборация на допълващи стоки!

http://www.webcafe.bg/id_95059121_V...=arena&utm_medium=banner&utm_campaign=webcafe
 
От: Има ли по-печеливш легален бизнес от бизнеса с лекарствата?

Общо взето лекарствата колкото и да поскъпнат все ще се купуват.Те и на това залагат производителите и диструбуторите.Аз имам познат в Германия,който взима по 4000 евра месечно,работи в Bayer и излива калъпите за хапчетата.Показателна е тази заплата за един обикновен работник,който е дори българин.

Незнам дали в другите държави е на такова ниво медийно популяризацията на тези продукти,но със сигурност знам от доста хора българи,които живеят в Англия,Германия и други западно европейски държави,че на деца до 6 годишна възраст не им се дават антибиотици по никакъв повод.А тука като заведа дъщеричката ми за една хрема и да и видят гърлото дали е червено и лекарите ми казват,че без анибиотик няма да мине...което е абсурдно нали,по този начин нарочно отслабваме организма,а това особено при малки деца е много лошо,те сега им се гради имунитет.

Аз си мисля,че има някаква връзка здрава между лекари и тези,които продават лекарствата.Как може дето се вика за нищо,за някаква лека настинка да ти изпишат 5 неща да пиеш на стойност не по-малко от 30 лв?Това нормално ли е?Еми не е нормално по никакви параграфи,защото с 2 греени ракии и си готов.А недай си боже нещо по-сериозно да те лепне...отиде ти заплатата,че и заем ще търсиш.Луда работа,объркана както всичко друго.Лошото,е че хората вярват на каквито и да е лекари.Ако им кажат и 20 вида лекарства ще си купят и пият.Щом доктора казва значи трябва.Стига бе хора да не сме преди 200 години квото каже доктора,попа и даскала значи тва е вярно.Трябва сами да си правим оценка на състоянието доокъдето можем и да не се тъпчем със всякакви боклуци.
 
От: Има ли по-печеливш легален бизнес от бизнеса с лекарствата?

Два са бизнесите. Лекарства и тоалетна хартия. И без двете хората не могат, тъй че ако предложиш конкурентен продукт ще избиеш рибата. Само трябва да решиш дали ще си властелин на аптечката или цар на кенефа. :)

Не и за мен. Аз тоалетна хартия от малък не ползвам, след голяма нужда се мия направо под душа с душ-гел. Така бях и в казармата, и даже много момчета видяха от мен, и започнаха и те да се мият, и казаха че така се чувстват по добре - по чистоплътно е! Да си бършеш задника с хартия - ами то се размазва още повече, и колкото и да бършиш то пак остава, и после като си вдигнеш гащите, те се цапат.

В интерес на истината много чужденци си мият задниците и то предимно от западна европа, ненапразно съм забелязал в чужбина по хотелите а пък и в апартаментите им - задължително на самата тоалетна чиния вграден душ-телефон, точно за подмиване. Тук на балканите е слабо познато това, но аз пък така съм си свикнал да се мия.
 
От: Има ли по-печеливш легален бизнес от бизнеса с лекарствата?

Хич не е слабо познато на балканите дори има така професия - "ибрикчия" познай от къде идва :)
 
От: Има ли по-печеливш легален бизнес от бизнеса с лекарствата?

Да бе ама ако си в публична тоалетна как си миеш дупето :D
 
От: Има ли по-печеливш легален бизнес от бизнеса с лекарствата?

Да бе ама ако си в публична тоалетна как си миеш дупето :D

Стискам се, и чак когато се прибера в къщи, или в хотела ( ако съм отседнал някъде ), а аз мога да се контролирам, в смисъл мога да се въздържам и когато реша тогава се изхождам. То пак добре че мога де. :)
 
От: Има ли по-печеливш легален бизнес от бизнеса с лекарствата?

При лекарствата е най-голямата мафия, как няма да печелят, сигурно печалбите са по-големи и от наркотиците.
 
От: Има ли по-печеливш легален бизнес от бизнеса с лекарствата?

http://apteka.framar.bg/30000801/%D0%B0%D1%81%D0%BF%D0%B8%D1%80%D0%B8%D0%BD-%D0%B8-%D0%B2%D0%B8%D1%82%D0%B0%D0%BC%D0%B8%D0%BD-%D1%86-%D0%B5%D1%84%D1%84-%D1%82%D0%B0%D0%B1%D0%BB-10-bayer 1 лев за 1 грам (приблизително) крайна цена за най - обикновен аспирин. Вари го, печи го това си е 1000 лева килото. Пак казвам да няма объркани - 1000 лева за кило аспирин. Сещате се какво става с лекарствата които са по 200 лева опаковката и нагоре или иначе казано за истинските лекарства, които лекуват болести и проблеми.
Не ми се вярва хартията да излиза такива пари (за килограм). Отделно - ако нямаш хартия ще се намери алтернатива, но ако се разболееш няма такава.
 
От: Има ли по-печеливш легален бизнес от бизнеса с лекарствата?

Не си направих труда да прочета горните мнения, но бих искал да си кажа своята гледна точка - ако искате да се занимавате с легални наркотици - фармацията е вяашата среда:)
 
От: Има ли по-печеливш легален бизнес от бизнеса с лекарствата?

@eliten
Този не е обикновен, а разтворим. Обикновеният е по-евтин, а най-изгодни са генерици като Ацетизал, които са със същия състав като аспирина, но не се налага да плащаш за запазената марка на Байер. Пример: http://apteka.framar.bg/01004792/ацетизал-табл-500-мг-20-actavis и http://apteka.framar.bg/01000049/асперан-табл-325-мг-100 .
 
От: Има ли по-печеливш легален бизнес от бизнеса с лекарствата?

Това "евтиното" излиза 170 кинта килото - и това доколкото разбирам е най - евтиното по въпроса. Или греша?
 
От: Има ли по-печеливш легален бизнес от бизнеса с лекарствата?

Не е най-евтиното. В тази онлайн аптека всичко е по-скъпо, отколкото в истинските, а и не съм фармацевт, че да ти кажа кой е най-евтиният генерик на оригиналния аспирин. Освен това 170 лв. килото пак не е скъпо, когато става въпрос за лекарства. Ти колко кила пиеш на година?
 

Горе