Има ли причина да НЕ стане?

truestory

New Member
Здравейте. Преди малко открих едни онлайн магазин, където цените на някои фотоапарати са с 20-30 евро по-евтини от цените на същите апарати в Амазон. И се чудех, дали е възможна схемата, да продаваш фотоапаратите от онлайн магазина с надценка в Амазон?

Също така, след като ти платят в Амазон, възможно ли е веднага да теглиш или трябва да изчакаш определен период от време?
 
От: Има ли причина да НЕ стане?

Първо сигурен ли си, че всичко с апаратите е наред. Технически, от гледна точка на гаранция?!
Винаги когато видя оферта която е с доста по-ниска от останалите първо се питам, защо е такава... И не вярвам цената да е такава щото едни добри момчета са решили да продават без надценка...
От там нататъка. Значи чакаш някои да ти поръча, апарат, след това ти го поръчаш от сайта и му го пращаш. Погледнал ли си колко е доставката до тебе, другата може клиента да я плати. После нещата доста ще се проточат. 2 седмици пътува до тебе, после 2 седмици към клиента. Недай си боже да се загуби, към тебе или пък към клиента. В eBay когато клиента каже, че не е получил продукта варианта е или да му върнеш парите или да му изпратиш нов продукт... Можеш ли да си позволиш да му изпратиш втори апарат за 1000$ примерно?

Изобщо аз не бих се захванал с подобно нещо. Защото има прекалено голям риск при опита да спечелиш 50 лв да загубиш много повече...
Сега вече ако имаш достатъчно пари да направиш сериозна инвестиция, и ако загубата на 1 апарат не те бърка е друго... Но пак имай в предвид, че при загуба на 1 апарат, ще трябва да продадеш поне 10 за да си възстановиш парите...
 
От: Има ли причина да НЕ стане?

Значи идеята ми по-скоро беше, да не чакам да ми пращат на мен продукта, а направо да го поръчам от сайта на другия магазин към клиента.

За това дали всичко с апаратите е наред. Мисля, че са, защото имат добра репутация, като им направи един ресърч.
 
От: Има ли причина да НЕ стане?

Така, по може да стане. Обаче как ще става плащането? Ако става въпрос за EU, макар, че и при US няма да е по различно, от единия магазин към поръчката пишат документ на стойност 350EU, а клиента ти е платил 400, няма ли да е малко?! Отделно, че след като веднъж поръча повече няма да поръча от теб, щото ще може да поръча директно от другите.
 
От: Има ли причина да НЕ стане?

Кофти е така - все пак аз като клиент ако си поръчам фотоапарат за $400 от теб през Амазон, пък ми дойде с доставка от Фирма Еди Коя Си с бележка за цена $300 и данните на същата тая фирма, бих ти ударил черната точка :)
 
От: Има ли причина да НЕ стане?

Пича иска дропшипинг да развива, обаче тая няма да стане без онзи сайт с евтините стоки да му съдейства, т.е да сключат договор някакъв.
 
От: Има ли причина да НЕ стане?

Добре, значи трябва да пиша на сайта да измислим нещо заедно. Само някой може ли да ми каже, колко време трябва да чакаш, преди да може да си теглиш парите от Амазон. За да сметна колко пари ми трябват за да завъртя нещата.
 
От: Има ли причина да НЕ стане?

Може да са по евтини но дали си погледнал дали не са върнати от хората и вече са с отворени кутии
 
От: Има ли причина да НЕ стане?

Да, пишеш на сайта, че искаш да продаваш чрез дропшипинг и се договаряте. Имаше тема над 100 страници тук за дропшипинга, чети.
 
От: Има ли причина да НЕ стане?

Благодаря за отговорите. Вече прочетох доста за дропшипинга. Само 1 въпрос ми остана неотговорен и не мога да намеря отговор. Значи ясно ми е, че парите остават в сметката и не може да ги пипаш за определен период от време. Чудя се колко е това време в Амазон. Например клиента плаща, ти пращаш стоката, всичко е окей, НО след колко време може да теглиш вече тези пари?
 
От: Има ли причина да НЕ стане?

Благодаря за отговорите. Вече прочетох доста за дропшипинга. Само 1 въпрос ми остана неотговорен и не мога да намеря отговор. Значи ясно ми е, че парите остават в сметката и не може да ги пипаш за определен период от време. Чудя се колко е това време в Амазон. Например клиента плаща, ти пращаш стоката, всичко е окей, НО след колко време може да теглиш вече тези пари?

Това няма как да не го пише в общите условия на Amazon... Чети... Повечето по-принцип дават 30 дни money back, предполагам ще е нещо такова ама знам ли...
 
От: Има ли причина да НЕ стане?

Там пише, че когато стоката ти пристигне, може да теглиш парите, но нещо се съмнявам, защото преди време бях, чел че не е така. Но може и да са го променили.
 
От: Има ли причина да НЕ стане?

Ами за афилиейта на амазон е 60 дни срока.
Предполагам и за търговците ще е толкова.
Все пак Амазон си имат много добре написано FAQ, така че отговора там ще го намериш.
 

Горе