Има ли реална защита на съдържанието

dhstudio

New Member
Здравейте. Днес се сетих един доста уместен въпрос "Мога ли да защитя съдържанието на сайта си". Сайта ми kakvo.org съдържа всякакви думи добавени от доста хора. Ако някои ми ги копира едно към едно как мога да се защитя, аналог на този случай е сайта на eurodict.com (Има те ли идея те защитени ли са и как се защитават ако са защитени).
Благодаря предварително.
 
От: Има ли реална защита на съдържанието

В този дух възниква много интересен въпрос. В kakvo.org всеки може да добавя думи, но преминават през редактор->Какво ще стане ако някои дума е от cambridge, eurodict или някои друг речник ?Т.е. потребителя е копирал едно към едно думата от някои речник и я публикува в kakvo.org. Нелегално ли ще е това ? (Ако да, кой е виновен(Модератор/администратор/потребител)
 
От: Има ли реална защита на съдържанието

@dhstudio всъщност думата принадлежи на езика, а той не може да те съди ;)
 
От: Има ли реална защита на съдържанието

@dhstudio всъщност думата принадлежи на езика, а той не може да те съди ;)

Гениален извод, само че тука става въпрос за съдържание от речници, което е запазено с авторски права.
 
От: Има ли реална защита на съдържанието

Смятам, че AxCx е напълно прав. Нямам идея кои е запознат и кои не е с реалната действителност, според това което ми се струва реално така мисля. Мисля, си, че авторското в превода на една дума е допълнителте изрази които има, а не самия превод на думата. Подредбата на изразите и можеби последователността на преводите
 

Горе