Има ли риск от купуване на линкове във Фейсбук?

Предполагам, че това се прави - въпрсът е доколко това носи риск за моя профил или сайт или за собственика на фен страница? Искам да купя, или каквото там се прави, и да си сложа линка в някоя фен страница, свръзана с моята работа. Има ли специални сайтове за обмяна на платени линкове? Благодаря
 
От: Има ли риск от купуване на линкове във Фейсбук?

По-вероятно риска да е от страна на собственика на страницата. Много селски тарикати има вече, които могат да ти сложат линка в страницата им, но след час, два да го махнат, а и понякога като им платиш въобще да не ти го сложат.
 
От: Има ли риск от купуване на линкове във Фейсбук?

Фейсбук страницата е като стая пълна с хора. Администраторът на страницата е тоя, който държи ключът за вратата и решава какво да пусне вътре в стаята. Ако стаята има много хора и ги заитригуваш - от линка ще получиш много трафик. Ако стаята е празничка, няма да влезе почти никой. Рискове няма, фейсбук е за това.
 
От: От: Има ли риск от купуване на линкове във Фейсбук?

Благодаря. Все пак не е лошо да е свързана със съответната ниша? Има ли някакъв универсален среден % CTR и conversion rate конкретно за социалните мрежи?

Фейсбук страницата е като стая пълна с хора. Администраторът на страницата е тоя, който държи ключът за вратата и решава какво да пусне вътре в стаята. Ако стаята има много хора и ги заитригуваш - от линка ще получиш много трафик. Ако стаята е празничка, няма да влезе почти никой. Рискове няма, фейсбук е за това.
 
От: Има ли риск от купуване на линкове във Фейсбук?

Не е лошо, но ако не е свързан с конкретната ниша пак не пречи. Например - имам страница с 230 хиляди фена, ти искаш да постнеш линк към магазина ти, в който се продава дамско еротично бельо. Това, че страницата ми не е в нишата ти по никакъв начин не означава, че няма да се намерят доста хора, които да харесат линка ти и да посетят магазина ти. Такива неща, като универсален ctr и прочее е трудно да се изчислят. Но около 10 до 20-30% от феновете на страницата виждат постовете и в пиковото време. От тях 10% кликат върху линка, понякога много повече, понякога може и много по-малко. Можеш да си сметнеш сам за какво иде реч.
 
От: Има ли риск от купуване на линкове във Фейсбук?

Да, не е лошо в страница с 230К .. На мен ми се струва, че конверсията като цяло е малка в социалните, защото хората не са в настроение за пазаруване. Поне съдейки по моя случай / който е само моя пример/ , но от ППС реклама и 150 харесвания никой не е купил. Преди това също имаше около 300 фена, от които отново никой не е взимал. Причините може да са безбройни и някои са изцяло в моя сайт - например малко продукти, но аз така мисля, а гледам че така се и коментира в нета. Има добро конвертиране само ако е някаква оргомна фен страница или служи просто за поддържане на имиджа.
 
От: Има ли риск от купуване на линкове във Фейсбук?

Да, не е лошо да потърсиш и проблемите в сайта си/продуктите, които предлагаш. Но развиването на фейсбук страница на магазина ти е идея, върху която ти препоръчвам да помислиш. Купуването на линкове в големи страници може да ти донесе печалба, но може и да не ти донесе, то е като стреляне със завързани очи.
 
От: Има ли риск от купуване на линкове във Фейсбук?

Аз си харесвам продуктите и дизайна също, но го отдавам на малкото продукти и на това , че не знаех какво правя с рекламните кампании и събрах кой ли не от 13+ /48 години от страни от третия свят, отделно нямам никаква стратегия и просто съм качила снимки. Линк на сайта качих едва след като имах вече 300 фена от третия свят. Изобщо социалните мрежи са много различни от стандартните методи и не стават работите без премислен и редовен контакт с клиента.
 
От: Има ли риск от купуване на линкове във Фейсбук?

E, ти какво очакваш, пакистанците, индийци и друга азиатска паплач да купува ли? Те са като хлебарките във фейсбук, безполезни и просто стават за пълнеж, но за нищо друго. Ако искаш да продаваш нещо ти трябват населяващи европейски държави, сащ, австралия и региона - в тях са парите (разбира се пълнолетни).
 
От: Има ли риск от купуване на линкове във Фейсбук?

Прав си, аз имам само 3 американски и едно холандско харесване и още няколко европейски от всичките почти 500, но цената на клик ми беше 13 цента и предполагам ФБ имат някаква тяхна си политика как да се показват рекламите и с каква честота в съответните държави. После като избирах кампания само в Америка и Австралия, цената на клик ми излизаше около 1 евро и аз спрях да го правя. 500 за мен са ок да не изглежда един уебсайт като фантом, оттам нататък само на viral и линкове ще се пробвам.

Ти продаваш ли все още страници с много фенове или са продадени, ако съдя от подписа ти.
 
От: Има ли риск от купуване на линкове във Фейсбук?

Пиши ми на лично какво ти трябва.
 

Горе