Има ли слисъм от използването на тагове?

Таговете са широкоизползвани, но мислите ли че в контекста на ъпдейтите на Гугъл и това да сме готови за тях има дългосрочна полза от тяхното използване?
Благодаря предварително за отговорите Ви! P.S. Sorry за мисклика в заглавието
 
Последно редактирано:
От: Има ли слисъм от използването на тагове?

Въпроса ми е защото срещам доста мнения по чуждоезични форуми че използването на тагове не е препоръчително с идването на още по-рязък ъпдейт на Гугъл. Знаем как сайта топ обяви окупира SERPа без да е ни най малко уместен към търсената фраза.
Мислите ли че Гугъл ще остави това така?
Струва ми се нелогично Гугъл да не предприемат действие. За мен е видно че сайтовете изпозващи тагове печелят трафик и то най вече сайтове тип сателитки. Извинявам се за липсата на тирета, загубих ги някъде :)
 
От: Има ли слисъм от използването на тагове?

Таговете ме отепаха преди година и половина.
Според мен има смисъл от тях ако са направени примерно така "Бойко Борисов"!

Другото си е бошлаф работа, и въпреки, че все още има сайтове вървежни в бг. от тях скоро ще изчезнат, освен, ако гуглю не върнат старата политика. :) Което жестоко ме съмнява, но пък ако я върнат няма да им се разсърдя. :)
 
От: Има ли слисъм от използването на тагове?

Въпроса ми е защото срещам доста мнения по чуждоезични форуми че използването на тагове не е препоръчително с идването на още по-рязък ъпдейт на Гугъл. Знаем как сайта топ обяви окупира SERPа без да е ни най малко уместен към търсената фраза.
Мислите ли че Гугъл ще остави това така?
Струва ми се нелогично Гугъл да не предприемат действие. За мен е видно че сайтовете изпозващи тагове печелят трафик и то най вече сайтове тип сателитки. Извинявам се за липсата на тирета, загубих ги някъде :)

На този етап няма да предприемат нищо.. но това си е лично мое мнение. И все пак сайтовете за обяви имат много дублиран контент и това е един вид свеж контент.
Аз лично ги използвам от самото начало :)

Поздрави,
 
От: Има ли слисъм от използването на тагове?

Едно е да използваш тагове, които са релевантни на статията и помагат за класирането на статията, респективно сайта, друго е да генерираш по изкуствен начин тагове.
 
От: Има ли слисъм от използването на тагове?

Въпроса ми е защото срещам доста мнения по чуждоезични форуми че използването на тагове не е препоръчително с идването на още по-рязък ъпдейт на Гугъл. Знаем как сайта топ обяви окупира SERPа без да е ни най малко уместен към търсената фраза.
Мислите ли че Гугъл ще остави това така?
Струва ми се нелогично Гугъл да не предприемат действие. За мен е видно че сайтовете изпозващи тагове печелят трафик и то най вече сайтове тип сателитки. Извинявам се за липсата на тирета, загубих ги някъде :)

Топ обявите както и топ игрите все още продължават да работят с тази технология. Също и при свежо 90% от търсенията са възоснова на тези тагове.
Топобявите заедно с мен и още един сайт на колега и безплато.нет бяхме челните три сайта преди година и половина за обяви и то най-вече точно зареди тези тагове. След наказанието Първо изпаднаха топобявите, после аз, после алабала, после безплатно, и още много други сайтове на колеги. Остана само единствено ало.бг вървежно и до момента с тези тагове и генериращо на 30-40к. трафик на ден.

Сега за първи път, предлагам оферта на заинтересовани, които искат да тестваме, дали все още може да стане нещо с таговете (Не за друго ама от доста време съм му набрал на гуглю)!

Изисква се домейн и хост при "суперите за предпочитане" и тъпчене с по една две статии на ден, адсенс или нещо с което да делнем пачката.

Изработката на сайта и всичко останало + автомат таговете от мен.

Желаещите на лс.

Аз ще преценя дали ще се съглася или не според зависи от човека, само един ще има шанса, а инфото ще споделим заедно тук!
 
От: Има ли слисъм от използването на тагове?

Таговете ме отепаха преди година и половина.
Според мен има смисъл от тях ако са направени примерно така "Бойко Борисов"!

Другото си е бошлаф работа, и въпреки, че все още има сайтове вървежни в бг. от тях скоро ще изчезнат, освен, ако гуглю не върнат старата политика. :) Което жестоко ме съмнява, но пък ако я върнат няма да им се разсърдя. :)
Примера е добър!
А и като се замисля дайствително употребата им зависи от типа сайтове.
Както например за новинарски сайтове също има логика и при тях да има тагове.
 
От: Има ли слисъм от използването на тагове?

Хубава тема, и аз много се чудя за тези тагове, по-специално таговете поставени под статии. Попадам на две крайни мнения. На част от старите сайтове съм ги оставила, но на новите въобще не слагам, и още не мога да преценя кое е по-малкото зло. Ако махна всички тагове от по-старите сайтове се притеснявам да не ме налази някое животно, заради промяната която ще настъпи (все пак всеки един таг води към страница с резултати, която ще изчезне ако ги махна).
 
От: Има ли слисъм от използването на тагове?

Едно е да използваш тагове, които са релевантни на статията и помагат за класирането на статията, респективно сайта, друго е да генерираш по изкуствен начин тагове.

Напълно подкрепям това мнение и мисля, че правилната употреба на тагове не може да навреди, а само да помогне
 
От: Има ли слисъм от използването на тагове?

Към настоящия момент таговете определено помагат за класирането.
Като пример от практиката бих посочил, че имам статии с много уникални посети на ден от органично търсене, които излизат в резултатите на Google с някои от таговете които съм им сложил.
Което за мен означава, че определено Г възприема добре използването на релевантни тагове в статиите.

Според личния ми опит прекаляването с тагове може да навреди на дадена статия, особено ако сайта няма авторитет.
Няма проблеми да сложите 3-4 тага на една статия от 300-400 думи. Но ако напраскате 15-20 та и повече Гугльо ще ви прасне със секирата.
 
От: От: Има ли слисъм от използването на тагове?

Към настоящия момент таговете определено помагат за класирането.
Като пример от практиката бих посочил, че имам статии с много уникални посети на ден от органично търсене, които излизат в резултатите на Google с някои от таговете които съм им сложил.
Което за мен означава, че определено Г възприема добре използването на релевантни тагове в статиите.

Според личния ми опит прекаляването с тагове може да навреди на дадена статия, особено ако сайта няма авторитет.
Няма проблеми да сложите 3-4 тага на една статия от 300-400 думи. Но ако напраскате 15-20 та и повече Гугльо ще ви прасне със секирата.
И при мен е + използването на тагове. Използвам 3-4 релевантни тага в статия от 400+ думи и ми носят трафик за БГ.
 

Горе