Има ли смисъл да си променя домейна на сайта си ?

SniperBG

Member
Здравейте, сайта ми http://sniperbg.info е на тема игри и има добър брой посетители . Самият домейн обаче нещо куца, а аз си пазя един друг superigri.com и се питам дали ще е добре, ако направя superigri.com да ми е главен сайт ? Има ли някаква възможност (редирект) с който да не загубя позициите в търсачките ?
 
ами със сигурност популярността ти в търсачките ще пострада. Всички беклинкове , които си градил , вече няма да имат особенна полза , въпреки ,че може да се измисли нещо и поне да се понамалят щетите.
 
301 redirect към другия и на следващият backlinks update ще индексира твоят сайт. А пък до тогава стария ще ти ранква в търсачките за старите думи и страници и някой като кликне, ще го заведе на новия домейн.
 
georgimateev каза:
301 redirect към другия и на следващият backlinks update ще индексира твоят сайт. А пък до тогава стария ще ти ранква в търсачките за старите думи и страници и някой като кликне, ще го заведе на новия домейн.

А този редирект може ли да окаже някакво негативно влияние ? Ти пробвал ли си го ?
 
Аз съм го пробвал засега няма негативно засега но не мога да измеря положителния ефек все още... То оргиналнта идея е това да го направиш с някои линкбаитнат сайт които има десетки хиляди линкове ...
 
А защо не насочи само другия домейн към sniper.bg :)
 

Горе