Има ли такава система

rak

Active Member
Искам да направя сайт, който да не допуска в съдържанието си гугъл и никакви търсачки. Съдържанието да се вижда чак след регистрация и да не бъде откривано и четено от търсачките. На входа на сайта потребителят да се регва, а вътре да попада на втора начална страница, с меню и категории за четене, да има избор дали да влезе в чат, форум или в личния си контрол панел. Просто да стане като затворен клуб, в който всеки ще може да се регне, но какво се пише вътре, да не се чете докато не влезеш. Моля кажете каква система ще стане за тая работа.
 
От: Има ли такава система

Една джумла ще ти свърши идеално работа. Правиш всички модули (с изключение на логина) да се показват само на ниво "регистриран".
 
От: Има ли такава система

При инсталацията си Wordpress те пита дали искаш да бъде откриван от търсещи машини. Избираш не и останалото е въпрос на конфигуриране от твоя страна.
 
От: Има ли такава система

Не знам с wordpress дали ще стане точно както го мисля, иначе за джумлата ми беше първата идея, обаче трябва после да намеря някой да ми помогне да и блокирам достъпа на търсачките. Мислех си ако има някаква такава система, предвидена точно за това, ама явно с мързел няма да стане.
 
От: Има ли такава система

Ето оптимално решение, което може да се ползва при всяка система - robots.txt.
 
От: Има ли такава система

Някъде бях чела, че дори да укажеш в кода, че не се допускат търсачки, гугълския паяк все пак опипва почвата и си влиза. Е то няма да пазя вътре секретните планове на НАСА, даже и да влизат въпреки указаното в robots.txt няма да е чак толкова фатално, но искам да стане като запечатано в кутийка.
 
От: Има ли такава система

По принцип е много лесно.
Ако искаш ми пиши на ЛС, ще ти измислим нещо.
 
От: Има ли такава система

В платените форумни системи си има вградени портали, галерии, блогове и какво ли не, а достъпът се ограничава само за регистрирани с едно цъкване на мишката.
 
От: Има ли такава система

Забраната не е най-важното, сега проблема е коя точно система да бъде, иначе даже и домейнчето ми е готово. Май ще се спра на джумла, макар че не знам дали ще стане точно както съм го замислила.
 
От: Има ли такава система

Правили сме такъв затворен сайт с джумла. Единственото съдържание индексирано от търсачките беше това което бяхме пуснали за нерегистрирани - в нашия случай освен началната страница и още 2-3 статии.
 
От: Има ли такава система

Правили сме такъв затворен сайт с джумла. Единственото съдържание индексирано от търсачките беше това което бяхме пуснали за нерегистрирани - в нашия случай освен началната страница и още 2-3 статии.
Супер, аз от вчера се боря с джумлата, засега още настройвам модулите, ще видим дали ще се справя сама, ако не, ще ти пиша за помощ.
 
От: Има ли такава система

Би трябвало да стане с всяка CMS за joomla и drupal съм сигурен за wordpress не мога да кажа не съм се занимавал с нея, не ти трябва да ограничаваш нищо през robots просто както беше казал някой в предните постове правиш всичко освен логин формата(и каквото друго решиш да се вижда в началната ти страница) да се вижда само от регистрирани потребители, така като бота не може да направи регистрация няма как види каквото и да е било от сайта.
 
От: Има ли такава система

В Wordpress, както е споменал колегата по-горе има опция да се забрани достъпа на търсещите машини. Работи перфектно (tested) другото, което се сещам е че публикациите могат да се правят с пароли, лични и т.н. със сигурност ще има вариант да им изискаш регистрация за четене.
 

Горе