Има ли шуробаджанащина с домейните .BG ?

Системата не може да отговори в момента. Моля, опитайте по-късно. The system is not able to process your request. Please, try again later.
Deeba, umrq
 
Ако спрете да се занимавате с мишкарския бизнес "drop catching", няма да има и шуробаджанащина мисля аз....

Що?
 
Deeba, umrq
Тъй става като се опитваш да отвориш форума в електричката и то баш по средата на линията Стара Загора - Тулово!
 
Последно редактирано:
Тъй става като се опитваш да отвориш форума в електричката и то баш по средата на линията Стара Загора - Тулово!
Електрички от много години няма по тоя маршрут.
Въобще вече е цяло чудо ако видиш електричка, не че още не ги патъркат макар от поне десетина години всички да са обявени за негодни и опасни.
 
Защото това, че си се наредил на опашката не ти вменява задължението да го придобиеш. Изпада домейна, идва твоя ред на опашката, не го искаш, предлагат го на следващия нареден, никой не го иска, остава за свободна регистрация. Не знам кое ти е странното?
Преди години пишеше смислени неща .. последно време нещо или не четеш или си решил да контрираш всичко.

В ситуации когато няколко човека имат интерес от даден домейн в нормалните регистратори се извършва търг за даденото домейн име ... тук се определят някакви опашки по техен начин без публична информация. Аз как мога да разбера дали съм бил първи или последен на опашката? Най-малко реакцията им и очудването че някой желае да подаде декларация за изтекъл домейн ме навява мисълта колко "голям" е наплива от хора за предварителни регистрации. Ако не проверявах информацията на домейна още можеше да си чакам за регистрация, като от тяхна страна никаква обратна връзка 5 дни по-късно, а при предварителната регистрация само кръщелното дето не ти искат като информация.
 
И аз за един домейн чаках, който беше изтекъл февруари, началото на месеца им звъннах да ги питам на какво основание 4 месеца не го освобождават, те ми казаха, че са удължили срока заради короната, и хоп вчера гледам домейна е за ICN.
 
Преди години пишеше смислени неща .. последно време нещо или не четеш или си решил да контрираш всичко.

В ситуации когато няколко човека имат интерес от даден домейн в нормалните регистратори се извършва търг за даденото домейн име ... тук се определят някакви опашки по техен начин без публична информация. Аз как мога да разбера дали съм бил първи или последен на опашката? Най-малко реакцията им и очудването че някой желае да подаде декларация за изтекъл домейн ме навява мисълта колко "голям" е наплива от хора за предварителни регистрации. Ако не проверявах информацията на домейна още можеше да си чакам за регистрация, като от тяхна страна никаква обратна връзка 5 дни по-късно, а при предварителната регистрация само кръщелното дето не ти искат като информация.
За теб може да са безмислени, но аз го пиша от позицията на човек, който има досег до системата на регистър.бг, а ти като краен ползвател без ясна представа какви са взаимовръзките регистрар->регистър->потребител. И това с кръщелното и бележника от пети клас не го искат ICN, а register.bg.
 
Имал съм случай да се продава домейн без да е регистриран а само запазен за 30 дни в който звъннах на регистъра и помолих да го освободят защото му е изтекъл срока за запазване и да го освободят. А реално имаше още 2 седмици :rolleyes:
 
За теб може да са безмислени, но аз го пиша от позицията на човек, който има досег до системата на регистър.бг, а ти като краен ползвател без ясна представа какви са взаимовръзките регистрар->регистър->потребител. И това с кръщелното и бележника от пети клас не го искат ICN, а register.bg.
Ама те и система ли имат?
Мислех че ги пишат там в една тетрадка...

Може да са внедрили некоя екселска табличка последните години.
Девойчето сигурно се сбърква всеки ден да вади изтичащите домейни и да им актуализира статутите.
 
  • Like
Реакции: dnc
За теб може да са безмислени, но аз го пиша от позицията на човек, който има досег до системата на регистър.бг, а ти като краен ползвател без ясна представа какви са взаимовръзките регистрар->регистър->потребител. И това с кръщелното и бележника от пети клас не го искат ICN, а register.bg.
Знам че си запознат с процедурите, преди години беше свързан с хостбългария (може и да бъркам) но през цялото време ти говоря за регистър.бг и посещението ми в техен офис, ICN не знам да имат услуга за предварителна регистрация. Та така всичко с тези предварителни регистрации, нареждане на опашки, дропене на домейни и т.н. от регистър бг си ги правят по свое усмотрение и както ти казах никаква обратна връзка не можеш да получиш дали си бил първи или последен на "опашката", като в случая по твои думи всичко е окей с процедурите им и не виждаш никаква шуробаджанащина и всички хубави домейни си е нормално да ги вземат едни и същи хора.

Ама те и система ли имат?
Мислех че ги пишат там в една тетрадка...

Може да са внедрили некоя екселска табличка последните години.
Девойчето сигурно се сбърква всеки ден да вади изтичащите домейни и да им актуализира статутите.

Ако им прегледаш общите условия, всички срокове са ориентировъчни тоест в рамките на някакъв период се случват нещата, което ме навява на мисълта че процеса не е автоматизиран, може и да не е тетрадка но най-вероятно се правят ръчно нещата.
 
Последно редактирано:
Как се автоматизира преглед на заявка за регистрация в хартиен вид :rolleyes:
 
Как се автоматизира преглед на заявка за регистрация в хартиен вид :rolleyes:
като я попълниш в тяхната система и я подпишеш с КЕП по закона за електронния документ и електронно удостоверителните услуги
 
като я попълниш в тяхната система и я подпишеш с КЕП по закона за електронния документ и електронно удостоверителните услуги
всеки път си казвам, че за следващия домейн ще си подновя КЕП-а :D
инак имах друго предвид - че няма как да автоматизират всичко докато има хартиени документи.
 
всеки път си казвам, че за следващия домейн ще си подновя КЕП-а :D
инак имах друго предвид - че няма как да автоматизират всичко докато има хартиени документи.
А има хартиени досументи, защото не всички са свикнали с КЕП
 
Интересна случка ми се случва за втори път при опит да взема хубав домейн домейн .бг. От няколко месеца следя alabala.bg (примерно) като домейна изтичаше през месец Март, подадох декларация по надлежния ред за нареждане на опашка за регистрация, интересното беше че в офиса им бяха малко очудени че някой подава тяхна декларация в техния офис, като ми казаха "ама той домейна е регистриран" тоест не се случва често някой да подава подобни декларации или просто са слабо информирани че имат подобна опция... Както и да е получих имейл че са получили заявката ми за регистрант, успешно и започна чакането, така няколко седмици до вчера, влизам проверявам домейна запазен за Internet Korporeyted Netuarks EOOD (icn.bg) и от един имейл който е собственик на множество домейни, който реално принадлежи на човек който се занимава с покупко-продажба на домейни.

Викам си добре ... някак си ме е изпреварил но преди време имах същата случка със същия имейл и търговец на домейни, бях си харесал един много добър свободен домейн, като бях решил да го регистрирам през ICN.bg, платих си получих имейл че са ми приели заявката, информирах ги да използват пълномощно за регистрацията и хоп изведнъж имейла се оказа регистриран и собственост на същия търговец на домейни (но вече не помня дали беше регистриран на Internet Korporeyted Netuarks EOOD, както сега но за имейла съм сигурен) като от съпорта на ицн ме информираха че ме бил изпреварил с много малко ако желая да се свържа с въпросния имейл на търговеца за да се разберем нещо... както и че системата им не коректно синхронизирана с тази на регистър бг и съответно ми възстановиха заплатената сума. Още тогава се осъмних понеже домейна беше свободен и се оказва че в едно и също време двама човека сме регистрирали един и същ домейн, като той ме е изпреварил с малко.

Та така сега, регистър бг ли подават информация към icn за хубави домейни, въпросния търговец на домейни ли е с привилегии в регистър бг или пък ICN са в добри взеитмоотношения с въпросния господин че му регистрират домейните от тяхно име? Оставам без коментар случката ми от преди време и как някой случайно регистрира същия домейн по едно и също време с мен че много конспиративни теории могат да се развият.


Всичко, което сте написали е вярно!

За да подкрепя твърдението Ви, ще налея допълнително масло в огъня със следващия линк: Кой е “Регистратор” и какво правно основание има да продава без идентификация като ФЛ или ЮЛ?

 
Какво правно основание имат върху имената “DOMAIN.BG” “DOMAINS.BG” “DOMEIN.BG” “DOMEINI.BG” и защо всички тези домейни са регистрирани безсрочно?

При направена проверка статусът на всички по-горе имена е: expires on: infinity

Бих искал да попитам: Къде в общите условия за регистрация на .BG домейн има правна норма, рамка, член, алинея, клауза, точка и т.н. един домейн да притежава вечна регистрация със статус: INFINITY?
 
Едва ли някъде по света ще срещнете статус на регистрация INFINITY.

За да бъда още по-точен ще споделя и следващият домейн с вечна регистрация и статус INFINITY.

INTERNET.BG
 
"Дигитални Системи" = първият Интернет доставчик и т.н. Естествено, че и този домейн им е близък на сърцето.

Вадете вилите и протест пред офисчето им във Варна.

Или някой да подшушне на Свинята-Майка и да им вземат бизнеса в полза на държавата.
 
"Дигитални Системи" = първият Интернет доставчик и т.н. Естествено, че и този домейн им е близък на сърцето.

Вадете вилите и протест пред офисчето им във Варна.

Или някой да подшушне на Свинята-Майка и да им вземат бизнеса в полза на държавата.

Още едно доказателство за порочна практика:

Домейн статус: IP.BG - registration status: invalid

Домейн статус: IT.BG - registration status: invalid
 

Горе