Има ли Android, WP, iOS разработчици в бг?

toretic

Member
Абе има ли бг разработчици, ама имам предвид бг фирми, а не някви дето са тука, че е ефтино?
 
От: Има ли Android, WP, iOS разработчици в бг?

Е примерно я са водя WP разр...
 
WP7 (Windows Phone 7) мисля, че е имал предвид :)
 
От: Има ли Android, WP, iOS разработчици в бг?

Повечкото са заети с големи проекти и аз търся за IOS, ама все на камък удрям.
 
От: Има ли Android, WP, iOS разработчици в бг?

За Android повече ще намериш. Просто търси хора, които чаткат java и ще си намериш. Аз имам твърде малко опит с приложения за андроид за да предложа моите услуги :)
 
От: Има ли Android, WP, iOS разработчици в бг?

То Андроида съм чувал че хем девелъпмънт процеса бил по-терсене, хем печалбата от комерсиалните приложения била кажи-речи никва в сравнение с ИОСа.
 
Абе не знам до колко Андроида е назад, ама за пример играта която играя Order & Chaos вади ей тези резултати. При 7 долара такса за инсталация и месечен събскрипшън след първите 3 месеца (които са безплатни за зарибявка), предполагам, че печалбата им е станала поне десеторна.
Очаквам с нетърпение (ако това е възможно, понеже се твърди, че няма как да се направи бридж между Андроид и АйОс сървърната версия) да видя тогава какви ще са резултатите, а и промяната в цялата игра :Д
И наистина е възможно разлиакта да е в полза на АйОс, защото едва преди 2 месеца, на разработчиците им беше въведено апи за ползване на андроид маркета за предлагане на допълнителни маркет функции, като отключване на определени функции или пък закупуването на материали (които са нужни в тази игра да речем) и т.н.
Иначе казано - магазин в магазина.
 
От: Има ли Android, WP, iOS разработчици в бг?

Не ми трябва разработчик, просто ми е интересно :).
@Noke, това малко по малко се оправя. Почти съм убеден, че андроид маркета ще задмине ап стора на ейпъл, тъй като пазарния дял на андроид е 48%, а има и едни други факти, но като цяло очаквам до края на следващата година андроида да е задминал във всякакво отношение iOS.
 
От: Има ли Android, WP, iOS разработчици в бг?

Повечето разработчици на мобилни игри изобщо не обръщат внимание на Android, защото подготовката на заглавия за тая ОС е много по-трудна, а печалбите са лоши. Статистически доказано е, че потребителите на Android нямат навика да харчат пари за приложения, което не може да се каже за хората с iPhone, които са доста щедри.
 
От: Има ли Android, WP, iOS разработчици в бг?

Те и Nokia до вчера бяха голямото добрутро ама...
Говориш тук за стари статистики, може би и настоящи, но както върват нещата, разработчиците малко по малко обръщат все повече внимание на Android тъй като "подготовката на заглавия" става все по-лесна.
 
Re: От: Има ли Android, WP, iOS разработчици в бг?

Повечето разработчици на мобилни игри изобщо не обръщат внимание на Android, защото подготовката на заглавия за тая ОС е много по-трудна, а печалбите са лоши. Статистически доказано е, че потребителите на Android нямат навика да харчат пари за приложения, което не може да се каже за хората с iPhone, които са доста щедри.

Статистиката по-скоро показва, че потребителите на iOS, са несклонни да си джейлбрейкнат телефона за да ползват приложението на телефоните си, а за потребителите на Андроид е нужно само да намерят апк файла за инсталация на приложението :)
От там идва и голямата разлика при печалбите според мен.

И впрочем си с грешка. Доста голяма част от потребителите си купуват приложенията, било то за Андоид или iOS. От 33 които ползвам в момента - 14 са платени и за 14те съм си платил ;) Но тук нещата опират малко до принципите, които мнозина други нямат.

Хубавото е, че все повече хора разбират факта, че като изядат един чийзбургер по-малко, ще си платят и ще ползват приложението неограничено (а и ще получават неговите обновления).

Както казах по-горе - андроид маркета, тепърва ще търпи развитие, а с оглед бавното развитие на айфоните и светкавичното такова на телефоните поддържащи андроид, няма да се изненадам, ако в края на 2012та година, приказките не се обърнат.
 
От: Има ли Android, WP, iOS разработчици в бг?

Е тц :) .

Епъл прави бърза глобална инвазия тип германски Блицкриг.
Примерни статии:
http://sportsblogs.star-telegram.com/mac-engel/2011/07/this-is-how-apple-has-more-than-the-us-reserve.html
Сульо и Пульо вече ползва епълски продукти.


И се поинтересувайте от условията дето предоставя епълското АпСторе в сравнение с Гугълското от гледна точка на независим мобилен девелъпър. Аз не че съм, ама съм подочувал туй-онуй :) . A и не е като фактите да не говорят:
http://www.computerworlduk.com/news/mobile-wireless/3291790/developers-increasingly-prefer-ios-over-android/

Скоро пускат и Айфон 5 (и айпад 3 малко по-късно) - истерията ще удари с нова сила. А в андроид света какво ще се случи - няколко месеца по-късно ХТЦ, Моторола, Санг, Самсунг, и Манг ще пуснат дизайн КОПИЯ на айфона с евентуално нова версия на Андроид, за която на никой грам няма да му придреме...
 
Последно редактирано:

Горе