Има ли SEO специалисти тук?

N1ck

Active Member
Днес направо ме хвана яд, някаквъв крастъв сайт е на 5 позиция за моята кл. дума, а аз съм от №3 на №13... моят сайт е по-хубав, с по-добро съдържание, и по-хубави линкове. Да ама не.

И така неговият домейн е нов, emd.

Реално има входящи линкове само от 2 -3 сайта. PR2 4-5 годишни домейни, които нямат нищо общо с темата на сайта, явно са купени от акция в татето и не са маркирани като дропнати. Та 301 от тези 3 домейна към неговият и после як спам към тези 3 домейна - единият например има 350,000+ линка от 5,000+ домейна, като топ 10 anchora са гол домей и вариянти на основната кл. дума

Следователно якият спам работи през 301 при това няма никакво значение домейна през който се прави 301 дали е тематично свързан с основният сайт или не. Важни са кл. думи на линковете.

Не знам гошо и мат къц какво ще кажат ако ги питам, но не ме интересува много. Аз си искам моя сайт на №2

И така, кажете какво мислите, някой може ли да помогне с идеи кое как, в смисъл, 1) как да купя домейн евтино без да дропне 2) как да го наспамя? (примерно ако знаете свестен доставчик на услуги ще е добре).

Ето маркет самурай какво казва:

Моят сайт е на-горе, той е №5 (6 ако броим моя от горе)

ms.jpg

1. nbdraft.net
2. xxx.tumbrl.com
3. xxx.wordpress.com
4. sbwire.com
5. ЕМД
6. domain.com/кл. дума
7. ххх.webs.com
8. друг сом подобем на моя и 5.
9. друг сом подобем на моя и 5.

Моят сайт дропна около 24 Май - имаше някаъв ъпдейт тогава помня, май новият пингвин.

Очаквам съвети. Черпя добре който помгне да върна сайта.
 
От: Има ли SEO специалисти тук?

Еми като за начало, никой не може да види всички беклинкове на сайт, освен служителите на Гугъл.
И основния ми съвет е да си развиваш твоя сайт и да не се тревожиш за другите, че са те минали. Прави си твоя по-добър и по-добър и не се отказвай и с времето ще се изкачваш малко по малко.
А ако почнеш да правиш разни спамерски методи, има голям шанс в дългосрочен план да се прецакаш, понеже методите на Гугъл за откриване на спама стават все по-агресивни и чувствителни. А тъй като сайтовете в интернет стават все повече всяка секунда, а първите места са си само 10, то логично е Гугъл да става все по претенциозен.
Поздрави.
 
От: Има ли SEO специалисти тук?

Здравей,

Първо прегледай обстойно твоя сайт за някакви проблеми. Ако искаш ми прати URL-то и ще ти дам препоръки и ще видя какви потенциални проблеми има ;) Виж си google webmaster toola-a за съобщения и грешки.
 
От: Има ли SEO специалисти тук?

Нищо му няма на сайта ми. Трябват ми няколко силни линка от подобни сайтове.

Интересно, че темата умря, за разлика от темите за политика. :)
 
От: Има ли SEO специалисти тук?

А може би те е ударил леко пингвина, ако си имал голям процент линкове с един и същи анкори?
 
От: Има ли SEO специалисти тук?

Блек хат техниките лесно могат да вдигнат нечий сайт на върха, за 1-3 месец-а, но после си заминава. Гледай сега от нерви и зор, да не си оклепаш твоя сайт. Калинки винаги ще има :)
 

Горе