Инвестиране и Печалба от Акции и ETF-и, Bitcoin

Аз пак да си пусна предложението, което считам, че е добро попадение - HIMX.
Не знам, какво е имал предвид колегата, но напоследък постиженията на компанията във всички аспекти, са повече от впечатляващи.
Това предложение, може да се окаже много добро попадение!
 
Не знам, какво е имал предвид колегата, но напоследък постиженията на компанията във всички аспекти, са повече от впечатляващи.
Това предложение, може да се окаже много добро попадение!

UMC, TSMC и останалите производители на полупроводници също. В края на 2023 всички ще вече ще са на 300мм. Търси компании, които не изостават.

Аз лично предпочитам AAPL ако става въпрос за чип плей. M1 Max е брутален. За сега няма по-добра алтернатива на пазара с неговия размер от 432mm^2 и 57b транзистора. А М2 ще избие рибата отново.
 
hyzn и аз купих на добра цена :) Стискам много палци там.
Евала, чакаме да видим дали ще изкярим х2 или повече
Днес himx го свалиха бая с profit taking, което беше очаквано по принцип. И аз взех малко. Чакаме х2 поне.
 
Как е пичове, петрола миналата и по-миналата година не ви харесваше. :D

@metaverse, марджина до колко ти се сви? :D Купувай де, нали затва е невиждана промоция. Някои tech са на цени преди ковида., какво повече да искаш.
Аз като балъче си държа едни петролни, ама то щот съм смотан и не купувах tech. Пък тукашните разбирачи ми казваха, че да инвестираш в петрол е като да инвестираш в Нокиа, след като се е появил iphone", разбираш ли. :D Пхххх.
Мисля по некое време да ги продам и да пазарувам, като дете в сладкарница, пък вие DCA-вайте, че който е пазарувал миналата година, направо не ми се мисли. :D

@D.Ivanov гледам миналата година по това време е бил начинаещ инвеститор, сега вече е Pro. :eek: Кво нещо е бичи пазар на tech компаниите, ей.. Хората вземат тъкмо си повярват и те удари некоя тухла по главата. Цъцъцъ...

PS. Не искам да ви е гадно, ама положението е такова.
И наистина не искам да падат повече цените, ама положението е такова.
 
@Ivo_ като момченце от детската градина си, надсмихваш се подигравателно сочейки с пръс връстниците си :)
Лично аз започнах да се занимавам с борсите преди около една година. Немога все още да се нарека инвеститор а лично нямам намерение да стана. Все пак сигнах до едни заключения, които мисля, че са от значение за всеки, който реши да се занимава с това (поне за мен са).

1. Ясна цел - кога, колко или какво искаш да постигнеш
2. Принципи, които следиш за постигането на целта си.

Като гледам и @metaverse и @D.Ivanov си имат свои цели и принципи, които си следят.

Та, какви са твоите цели и принципи?
 
@wbg , няма как да пропусна да се надсмея на глупостта, особено, когато е тъй силно пропагандирана, дори и при видими погрешни решения. Грешките не са лошо нещо, но пък да се инатиш и дори обратното, настоятелно да твърдиш, че така е правилно е безумно :)
Също няма как да приема за нормално @metaverse да агитира да се купуват акции на тесла, а самия той да не го прави, а в последствие да излиза с номера, че му била голяма позицията.
Същевременно на същия му отвръщам и на начина, по който той ми е реагирал. ;)
А за другия - за другия просто ми е смешно, защото предлага платени консултации. :hankey:
 
@wbg , няма как да пропусна да се надсмея на глупостта, особено, когато е тъй силно пропагандирана, дори и при видими погрешни решения. Грешките не са лошо нещо, но пък да се инатиш и дори обратното, настоятелно да твърдиш, че така е правилно е безумно :)
Също няма как да приема за нормално @metaverse да агитира да се купуват акции на тесла, а самия той да не го прави, а в последствие да излиза с номера, че му била голяма позицията.
Същевременно на същия му отвръщам и на начина, по който той ми е реагирал. ;)
А за другия - за другия просто ми е смешно, защото предлага платени консултации. :hankey:

Интересно ми е каква реализирана доходност имаш от началото на корекцията? Имаш ли някаква изобщо или единствените ти позиции са обявените във форума, където си около $40к назад, но поне не е реализирана загубата (надявам се)? ;)

Аз държа за сега доходност от около 9% на личните си пари в опционният акаунт.

Ако толкова си сигурен, че грешим - защо не шортиш TSLA пък и пазара като цяло? Не да се извиняваш, че ти не шортиш защото имаш някакъв по-висш мироглед видиш ли. :love:

Аз признавам, че не смея да го правя често. Макар че Put позициите се водят short, a Call опциите са си просто хедж.

ss.png


Ако го беше направил преди няколко месеца както ти дадох тази идея сега можеше да си с едни бързи и лесни $20-30к напред. В същото време хейтиш другите, които просто следват своя план и не ги интересуват идните месеци, а идните 5-10-15 години.

Много е лесно да говориш без да покриеш приказките с действия.
 
Ако го беше направил преди няколко месеца както ти дадох тази идея сега можеше да си с едни бързи и лесни $20-30к напред. В същото време хейтиш другите, които просто следват своя план и не ги интересуват идните месеци, а идните 5-10-15 години.

Много е лесно да говориш без да покриеш приказките с действия.

Ахаха, това последното звучи странно от теб. Нали точно това визирам - говориш, пишеш, агитираш как да се купува тесла, изброяваше десетки причини, че тая година ще направи печалби, продажби и т.н, как си щял да купуваш, ако беше мааалко още паднала цената (беше паднало на $900), ама не купуваш и под $800.

А "дал си ми идея" е все едно догодина, ако цената се върне нагоре ти кажа, че няколко пъти те карам да купуваш тесла, пък ти не си купил и си могъл да бъдеш напред Х пари :D

PS. Питаш ме нещо, което съм ти отговорил. Не обичам да рискувам излишно. Не ти ли е достатъчен отговор, смисъл не знам какво искаш да ти кажа по-различно по отношение на шортенето.

Дали имам доходност? Моята доходност ще е след 5-10 години. Нали така е модерно ;)
 

Горе