Инвестиране на 50 000 лева

Глупаво. Ако не го кажа на никой - така не им давам начален старт, а ги оставям да се чудят отначалото. Например, представи си, че имам supply lines. Ако просто отида и кажа на всички откъде и как взимам - всеки ще почне да го прави. Не е много трудно. Да, може да е трудно, че съм се сетил, но защо да го давам наготово? Ти някакъв хуманист ли си? Защото на мен не ми дреме за общото благо или добро.
Всъщност всичко зависи от сферата на начинанието. Ако е толкова просто, че един доставчик да ти осигури цветущ бизнес - тогава напълно ясно е, че споделянето е глупаво. Но ако начинанието ти е доста по-сложно, тогава то трябва да се изгради на много етапи и най-логичният начин за това е да накараш някой друг да извърши първите етапи, като при това естествено той ще печели. Ти няма и да имаш възможност да свършиш огромния проект сам. Тук не става дума за благо и добро, а най-стандартното създаване на подходяща бизнес среда (бизнес климат) в която да можеш да развиваш по-сложни проекти от онлайн магазин на дрехи и обувки.
 
Всъщност всичко зависи от сферата на начинанието. Ако е толкова просто, че един доставчик да ти осигури цветущ бизнес - тогава напълно ясно е, че споделянето е глупаво. Но ако начинанието ти е доста по-сложно, тогава то трябва да се изгради на много етапи и най-логичният начин за това е да накараш някой друг да извърши първите етапи, като при това естествено той ще печели. Ти няма и да имаш възможност да свършиш огромния проект сам. Тук не става дума за благо и добро, а най-стандартното създаване на подходяща бизнес среда (бизнес климат) в която да можеш да развиваш по-сложни проекти от онлайн магазин на дрехи и обувки.
Бих споделил за бизнес, който е на базата на химична формула и няма как да ме откраднат и да искат. Всичко друго може да се "вземе".
 
Бих споделил за бизнес, който е на базата на химична формула и няма как да ме откраднат и да искат. Всичко друго може да се "вземе".
Идея не се краде дюд, като станеш "голям" ще разбереш, какво се има предвид :)
 
Идея не се краде дюд, като станеш "голям" ще разбереш, какво се има предвид :)
Краде се разработена идея, "дюд". Като почнеш да мислиш като младото поколение - ще разбереш какво се има на предвид.
 
Зависи от много фактори според мен. Ако си от малък град такива пари ще те тласнат доста напред, ако ги инвестираш правилно, но според мен, ако имаш идея започни с 30-40% от капитала и когато имаш вече наблюдения над нещата, инвестирай плавно и тествай. С 50к може да започнеш дори дребно производство на продукти (например мебели), като предварително си подсигуриш малък пазар. С такъв капитал имаш доста широк спектър от реализация на дадена идея, но все пак ако дадеш някакви пояснения на всеки ще му е по-лесно да ти даде мнение и съвет.
 
Ти някакъв хуманист ли си? Защото на мен не ми дреме за общото благо или добро.
Абе опитвам се да ти кажа, че е много вероятно идеята ти да не е толкова уникална и да има причина никой да не я е реализирал. Като не я споделиш с правилните хора, няма да разбереш. От кого какво купуваш и как точно си правиш нещата си е твоя работа, тука говорим за идеята, а не как е реализирана.
 
Какъв според вас би бил най-разумния подход за инвестиране на такава сума?

Нямаш тази сума.
 
Иначе конкретно за София в момента има голяма нужда от малки строителни фирми, подизпълнители на големите.

Сериозно :) само строят или и ремонтират :)
 
Абе опитвам се да ти кажа, че е много вероятно идеята ти да не е толкова уникална и да има причина никой да не я е реализирал. Като не я споделиш с правилните хора, няма да разбереш. От кого какво купуваш и как точно си правиш нещата си е твоя работа, тука говорим за идеята, а не как е реализирана.
Говорех за реализирана идея, където вече има поток на пари.
 
Благодаря за идеите, получих още и на лични съобщения. И да, имам парите.
 
Благодаря за идеите, получих още и на лични съобщения. И да, имам парите.
Здравейте,
предлагам Ви да инвестирате в свой собствен бизнес с храни, като може да откриете заведение, производство, магазин и пр. По този начин ще удвоите парите си и ще създадете нови работни места. Аз и моя екип можем да Ви съдействаме да откриете свой бизнес с храни. Обадете се на посочения телефон и ще Ви изпратя нашата страница за да видите колко успешни клиенти имаме за 6 години, от както упражняваме дейността си, като консултанти.
тел. 0988 357 062- В. Бойчева
 
  • Like
Реакции: Tvt
Аз бих ги изплющял така:
1. 10 бона в акции на Химимпорт
2. 10 бона в акции на Софарма
3. 10 бона в акции на Монбат
4. 10 бона в акции на ЦКБ
5. 10 бона в акции на Фонд за недвижими имоти България

Успех!

п.п. имам всички от посочените акции, но не съм сигурен че предложението ми би било печелившо за вас, така както е за мен!
 

Горе