Инвестиция, съдружие или обучение

fantaze

Member
Здравейте, постът ми ще е малко странен, но нормално за мен. Явно изживявам криза на средната възраст и не знам накъде да поема, за това си търся съветници. Досега винаги съм работил за някой главно в търговията на едро и дребно, като горе-долу са ми ясни повечето процеси на малка и средна фирма. Обаче винаги съм искал да работя за себе си и като включим заплащането в БГ, просто вече нямам никаква мотивация за работа тук. От 5-6 години карам курсове и се опитвам да уча за дигитален маркетинг, оптимизация, е- комерс и т.н. но за жалост, когато не практикуваш нещо, то се забравя мн бързо. Имам няколко идейки, но не знам, дали са за основен бизнес или за допълнителни доходи. Та търся съдружник, също с някакви идеи и да се организираме и да направим нещо заедно, като си помагаме и допълваме. Другият вариант, за който се замислих е да изкарам някакви курсове, тясно специализирани и да се развивам в някаква ниша, но пак за себе си. Може тази ниша да я няма още в БГ или да не е развита. Може курсовете също да не са в БГ. Но отсега да си кажа, моля не ми предлагайте да се запиша в Софтуни и да почвам да уча програмиране от нулата. Ще чакам вашите мнения и съвети и дано се получи добра дискусия :) Весел уикенд!

blackout8

Well-Known Member
Здравейте, постът ми ще е малко странен, но нормално за мен. Явно изживявам криза на средната възраст и не знам накъде да поема, за това си търся съветници. Досега винаги съм работил за някой главно в търговията на едро и дребно, като горе-долу са ми ясни повечето процеси на малка и средна фирма. Обаче винаги съм искал да работя за себе си и като включим заплащането в БГ, просто вече нямам никаква мотивация за работа тук. От 5-6 години карам курсове и се опитвам да уча за дигитален маркетинг, оптимизация, е- комерс и т.н. но за жалост, когато не практикуваш нещо, то се забравя мн бързо. Имам няколко идейки, но не знам, дали са за основен бизнес или за допълнителни доходи. Та търся съдружник, също с някакви идеи и да се организираме и да направим нещо заедно, като си помагаме и допълваме. Другият вариант, за който се замислих е да изкарам някакви курсове, тясно специализирани и да се развивам в някаква ниша, но пак за себе си. Може тази ниша да я няма още в БГ или да не е развита. Може курсовете също да не са в БГ. Но отсега да си кажа, моля не ми предлагайте да се запиша в Софтуни и да почвам да уча програмиране от нулата. Ще чакам вашите мнения и съвети и дано се получи добра дискусия :) Весел уикенд!

Като искаш курс защо не хвърлиш поглед тук:
http://protrading.bg/kurs-po-cqlosten-tehnicheski-analiz/

fantaze

Member
Като искаш курс защо не хвърлиш поглед тук:
http://protrading.bg/kurs-po-cqlosten-tehnicheski-analiz/

Да, това е едно наистина добро предложение, даже като малък си мечтаех да съм точно такъв. За жалост сега го гледам малко като хазарта, а от сблъсъците ми с хазарта болките са ужасни. Знам какво трябва и какво не трябва да правя, но психиката ми е прекалено слаба да удържа желанията :) но си слагам курса в букмарк и може някой ден да се върна към детските си мечти ;)

blackout8

Well-Known Member

blackout8

Well-Known Member
Да, това е едно наистина добро предложение, даже като малък си мечтаех да съм точно такъв. За жалост сега го гледам малко като хазарта, а от сблъсъците ми с хазарта болките са ужасни. Знам какво трябва и какво не трябва да правя, но психиката ми е прекалено слаба да удържа желанията :) но си слагам курса в букмарк и може някой ден да се върна към детските си мечти ;)
Когато се усещаш, че не си готов, то много ясно, че не е за теб.
При ниво курс, важното е да ти го преподава ментор преминал през всичко, което описва, а не някакво wanna-be ...като гледам към 2017 години, в почти всяка сфера е пълно с тонове талаш ...

fantaze

Member
Когато се усещаш, че не си готов, то много ясно, че не е за теб.
При ниво курс, важното е да ти го преподава ментор преминал през всичко, което описва, а не някакво wanna-be ...като гледам към 2017 години, в почти всяка сфера е пълно с тонове талаш ...

Да, прав си напълно. Аз точно за професионален курс си мисля с практическа насоченост, един вид - занаят в ръцете. Знам, че всяко нещо изисква мн време, но никой не се е родил научен.
Би ми било интересно някакво малко производство или нещо подобно.

hatre

Active Member
Едва ли ще чуеш хубав съвет, по-добре питай във форума softuni тези които са завършели дали са доволни. Ако смяташ да си правиш сайтче и след това нещо от него да вадиш, ще минат 5 години ако уцелиш някоя схема, ако не - цял живот.
Остави сентенциите за бизнес на останалите. От тях едва ли някой е забогатял, а иначе много се говорят и помни едно - Това което чуваш са мнения, а не факти, това което виждаш са мечти, а не реалност.

fantaze

Member
Едва ли ще чуеш хубав съвет, по-добре питай във форума softuni тези които са завършели дали са доволни. Ако смяташ да си правиш сайтче и след това нещо от него да вадиш, ще минат 5 години ако уцелиш някоя схема, ако не - цял живот.
Остави сентенциите за бизнес на останалите. От тях едва ли някой е забогатял, а иначе много се говорят и помни едно - Това което чуваш са мнения, а не факти, това което виждаш са мечти, а не реалност.

Май, не си ме разбрал правилно. Аз не исках да кажа нищо лошо за Софтуни, даже им свалям шапка за това, което правят, но за жалост ако сега се запиша да уча и тръгна стъпка по стъпка да се развивам, ще дойде време за пенсия, докато почна да изкарвам пари, а дотогава - я камилата, я камиларя! Иначе, знам в България хората колко трудно споделят знания, донякъде сме и на това дередже. Доктор ми е казвал как професори на по 100 години крият от студентите как извършват дадена интервенция, аджеба да не им вземат хляба младите и примери милиони на тая тема. Нямаме общностна култура, всеки се бори за оцеляване. А за сайта, мечтите и 5 годинки за развитие, не съм съгласен. Факторите са милиони, но ако човек е предприемчив, следва си плана и има малко късмет, нещата се получават, не винаги разбира се :)

blackout8

Well-Known Member
Дай линк, ако знаеш нещо.
Ако наистина искаш да влезеш навътре в трейдинга, то виж линка по-горе от мен.
Държавно финансирано обучение към някой ИП ... си е отвсякъде шити комбинация, да получиш никакво знание, но някои хора солидни постъпления.

trader

Member
Блеки от зор по пустата реклама, започна да пишеш несвързано. Успокой топките и не вкарвай хората във филми. Тоя, ако е толкова добър щеше да бачка за себе си, не да лови риби.

blackout8

Well-Known Member
Блеки от зор по пустата реклама, започна да пишеш несвързано. Успокой топките и не вкарвай хората във филми. Тоя, ако е толкова добър щеше да бачка за себе си, не да лови риби.
Не разбрах, кой в какъв филм вкарвам?
Човека иска обучение, дадох му обучение.
След това се спомена за държавно финансирано обучение ... случайно да си наясно само какъв цинизъм е ниво ИП обучение спрямо външно финансиране?
Как реши, кой за кого работи и лови риби - след като по-голям прозрачност на ниво БГ трейдинг аз не съм видял :)

А като си говорим за "лектори, учители" по трейдинг в БГ, то цинизма е на ново ниво - чувал съм, за такива "обучители", които директно сключват" договор" с брокер, да вземат част от загубата, на техните курсисти ...
Номера е бързо ти изсипват материала, с цел да направим сметка при брокера :D
Не случайно масово курсове, които ги има в нета са за смешни пари, а другите скъпите са със супер(около 1к, 1к+) странен достъп до курса ... а нещо като връщане на пари е в сферата на научната фантастика.

Имам няколко клиента дали над 1к, да ги обучат, a получили ниво фрее неща от нета и книги по 10 лв :D, после ми реват ушихме се с над XXXX долара.

Последно редактирано:

Горе