Инвестор.БГ АД продаде 25% от Aha.bg в сделка, оценяваща сайта на 0,8 млн. евро

От: Инвестор.БГ АД продаде 25% от Aha.bg в сделка, оценяваща сайта на 0,8 млн. евро

Даже бях забравил за съществуването на този сайт...но пък новината е интересна.
 
От: Инвестор.БГ АД продаде 25% от Aha.bg в сделка, оценяваща сайта на 0,8 млн. евро

Aha.bg е велик сайт, който никой от моите приятели не ползва, не е ползвал и няма и да ползва. Но пък явно е ултра атрактивен за инвеститори и рекламодатели и по брояч има доволна посещаемост.
 
От: Инвестор.БГ АД продаде 25% от Aha.bg в сделка, оценяваща сайта на 0,8 млн. евро

Aha.bg е велик сайт, който никой от моите приятели не ползва, не е ползвал и няма и да ползва. Но пък явно е ултра атрактивен за инвеститори и рекламодатели и по брояч има доволна посещаемост.

Ако си над таргет групата съвсем нормално да не го ползвате :D

Интерсно ми как са го оценили за 1.6 милки, при положение аз не съм видял сериозни рекламодатели само редирект на трафици. Те не случайно го продават, не генерира нужния доход, по-добре се разкара. Но това също така означава, че и сайт менинджера е на едно ниво, че ...
 
От: Инвестор.БГ АД продаде 25% от Aha.bg в сделка, оценяваща сайта на 0,8 млн. евро

Поредната сделка която смърди от всякъде - Някой здраво надува балона и перат кинти накрая бая народ ще реват.

Всичките сделки дето съм им гледа напоследък са изключително странни и рано или късно ще избие на някъде.
 
От: Инвестор.БГ АД продаде 25% от Aha.bg в сделка, оценяваща сайта на 0,8 млн. евро

тоя мейл ру не е ли на оня бе, руското милиардерче юри милнер дето е акционер в туитър, фейсбук, групон и още кво ли не
 
Така става с проекти, които се правят не за да печелят пари, а за да си мерят пишките, тъй де броя на потребителите. Един типичен пример за сайт направен на принципа "абе нека докараме потребители, пък от какво ще го избиваме ще го мислим като му дойде времето", а то времето все не идва, а заплатите и разходите по поддръжка си вървят. То не бяха опити за наливане на трафик в днес.бг, в тялото.бг в какво ли не.
 
От: Инвестор.БГ АД продаде 25% от Aha.bg в сделка, оценяваща сайта на 0,8 млн. евро

Перат пари 100% :)
 
От: Инвестор.БГ АД продаде 25% от Aha.bg в сделка, оценяваща сайта на 0,8 млн. евро

Факт е, че са продали такъв дял и са взели пари. Браво на тях!
 
От: Re: Инвестор.БГ АД продаде 25% от Aha.bg в сделка, оценяваща сайта на 0,8 млн. ев

Така става с проекти, които се правят не за да печелят пари, а за да си мерят пишките, тъй де броя на потребителите. Един типичен пример за сайт направен на принципа "абе нека докараме потребители, пък от какво ще го избиваме ще го мислим като му дойде времето", а то времето все не идва, а заплатите и разходите по поддръжка си вървят. То не бяха опити за наливане на трафик в днес.бг, в тялото.бг в какво ли не.

Че те опитите за наливане на трафик не са спирали в гореспоменатите сайтове :)
 
От: Инвестор.БГ АД продаде 25% от Aha.bg в сделка, оценяваща сайта на 0,8 млн. евро

Много е странно да гледаш от страни и да си правиш някакви изводи. Ситуацията е следната - локалните сайтове за запознанства губят мащаб. Facebook ги подяжда яко. Ако погледнете статистиката на Gemius, ще видите, че последните 2 години само Gepime бележи ръст, но при него фокуса е малко по различен.
По отношение на Aha.bg - ясно е, че ако не излезе на чуждия пазар, ще му е трудно да е конкурентен. За руснаците обаче представляваме интересен пазар. За тях стратегически е важно да се разширяват, за да блокират конкурентни платформи. А Българския пазар им е близо и е лесно разбираем за тях.
Колкото до цената, за България може да изглежда висока, но погледни така - втория по пазарен дял сайт за запознанства, огромна база данни, утвърдена марка и ноу-хау. Освен това, когато си част от една голяма група, разходите ти неимоверно растат.

Колкото до колегата отгоре, за потребителите и парите, сайта има много ясен модел, VIP плащания, виртуални стоки, affiliate. Ако се позагледаш, може да видиш доста начини за монетизация.

А за наливането на трафик, това са медийни сайтове, продават се на импресии и то защото рекламодателите това искат да купуват. Не виждам причини защо да не го правят, а и не виждам нищо лошо в това.
 
От: Инвестор.БГ АД продаде 25% от Aha.bg в сделка, оценяваща сайта на 0,8 млн. евро

Браво, продават един залязващ продукт на които дните му са преброени :)
 
От: Инвестор.БГ АД продаде 25% от Aha.bg в сделка, оценяваща сайта на 0,8 млн. евро

Да оставим цената на страна дали е реална или не - аз друго си мисля кой би налял толкова пари за да има само 25% и да не може да се разпорежда със сайта - такава сделка означава че купувача е доволен от мениджмънта на този сайт до сега и просто налива пари - ама ако мениджмънта беше толкова успешен нямаше да го продават.

А колкото до българският пазар едва ли им е толкова близък на руснаците - това че ние разбираме руски не значи че руснаците разбират български.
 
От: Инвестор.БГ АД продаде 25% от Aha.bg в сделка, оценяваща сайта на 0,8 млн. евро

Като става въпрос за аха.бг, чудих се скоро, на времето (преди модата на фейсбука) най-голямата мрежа за запознанства се казваше импулс.бг. Защо този сайт вече не съществува ? Каква е логиката да бъде спрян толкова успешен проект ? Търсих из нета и нищо не намерих по този въпрос.
 
От: Инвестор.БГ АД продаде 25% от Aha.bg в сделка, оценяваща сайта на 0,8 млн. евро

Аз пък помня flirt4e че беше доста нашумял всичките ми познати имаха профили там.Сега там няма никой.
 
От: Инвестор.БГ АД продаде 25% от Aha.bg в сделка, оценяваща сайта на 0,8 млн. евро

Като става въпрос за аха.бг, чудих се скоро, на времето (преди модата на фейсбука) най-голямата мрежа за запознанства се казваше импулс.бг. Защо този сайт вече не съществува ? Каква е логиката да бъде спрян толкова успешен проект ? Търсих из нета и нищо не намерих по този въпрос.

За да бъдат спрени такива проекти има 2 отговора според мен- недостатъчен бюджет за поддържане на тези сайтове, спрямо приходите или просто лош мениджмънт и съсипване на продукта. Второто е по-вероятно за мен.

А и IMPULSE не е спрян, опитаха се да го слеят с далавера, да направят един ОГРОООМЕН ПОРТАЛ... съответно нищо не се получи, едно мазало, никой не успя да се ориентира в новия сайт и обезличиха утвърдени сайтове и брандове. Сега в момента не съм влизал да видя какво е станало, ама само като видях, че на логото пише DALAVERA-IMPULSE ... и лошо ми стана. Това е пълен непрофесионализъм за мен да се разсипят по този начин сайтовете.
 
От: Инвестор.БГ АД продаде 25% от Aha.bg в сделка, оценяваща сайта на 0,8 млн. евро

Импусла го осраха. Преди и аз с моя партньор започнахме със сайт за запознаства, но почти всичко бяхме объркали и края бе ясен, доста големи бюджети си трябват и голямо творчество за приходите.
До колко успявахме за второто 1рвото ни се изплъзваше и края беше ясен. Много спечелих покрай тази ми грешка, но др тема.

За аха генерира страшно много трафик, в момента е номер едно в сегмента си. С гепими иначе си делят палмата. Фейса е никаква конкуренция, проблема е в лошия мениджменът, а там си трябва доста далновиден защото таргета е от неплатежоспобните. Но като гледам бай руснак е доста напред и за него това са нищожни пари, знае че има качествено ноу хау и управление и навлиза.
 
От: Инвестор.БГ АД продаде 25% от Aha.bg в сделка, оценяваща сайта на 0,8 млн. евро

Навремето имаше и sladur.bg, гледам и него го няма от неизвестно време :)
 

Горе