Инвестор БГ продаде Nasamnatam.com

dogbrand

Member
Малко е офтопик, но не можах да намеря по-точна тема.
На кратко:


Инвестор.БГ АД е продало 80% от сайта NasamNatam.com в сделка за около 250 хил. лв., заявява дружеството в съобщение чрез Бюлетин Investor.bg.

Купувач е основателят и проджект мениджър на сайта Ивалина Ненова. Тя е имала правото на 20% от печалбата на сайта.

Проектът е закупен от Инвестор.БГ АД през 2008 г. за 3 000 лв., като в момента се продава за 200 000 лв. плюс правото Investor.bg да продава и придобива 100% от приходите на банер рекламата в Nasamnatam.com до края на 2012 г., което прави сделката за общо около 250 000 лв.

Цялата новина е ето тук http://www.investor.bg/novini-i-ana...de-80-ot-nasamnatamcom-za-250-hil-lv,132745/

Интересно ми е какво е вашето мнение, добра ли е сделката, и можем ли да очакваме други подобни. На пример излизания на отделни проекти от портфолиото на други Интернет групи.
 
От: Инвестор БГ продаде Nasamnatam.com

А бе няма ли някой ден някой от форума да продаде за 250 000 сайта си, тогава вече ще е новина :)
 
От: Инвестор БГ продаде Nasamnatam.com

blackout0826, имам предвид препродаден ;)
Не говоря за сегашната продажба.

Нищо чудно да си го купят за един милион след една година :Д
 
От: Инвестор БГ продаде Nasamnatam.com

сори грешно го прочетох, е ако има такъв купувач що да не му го шитнат :D
 
От: Инвестор БГ продаде Nasamnatam.com

blackout0826, имам предвид препродаден ;)
Не говоря за сегашната продажба.

Нищо чудно да си го купят за един милион след една година :Д


Тук по скоро колегата има в предвид, че евентуално може Инвестор да си го купят обратно за 1 милион, и да оправдаят някакви пари.
Което теоретично е възможно, но ще последват едни проверки предизвикани от инвеститорите, от КФН и т.н. а и ще е невероятно подкопаване на имиджа. Поради тази причина е възможно но клонящо към нула, като реализация.
 
От: Инвестор БГ продаде Nasamnatam.com

Че що да има проверки - някой да е правил проверки че цената на закупуване и продаване е близо 90 пъти по-ниска.

Ако ще и на 10 милиона да го продат - една цена не се базира само по счетоводна стойност а и по редица фактори като мениджмънт, ноу хау и т.н. - спокойно хипотетично при тези депресии в Гърция, които ще доведат още по лоши дейстивия като социални дисбаланси, конфликити и т.н. да не казвам нещо друго ще има як отлив от него пазар с посока БГ един такъв сайт като посоки при правилно развитие и този засилен интерс и 1 милион може му се вземе - не забрай сега сме във времена на криза, а като дойде подобем ..... :)
 
От: Инвестор БГ продаде Nasamnatam.com

Въпросния сайт го чувам за първи път. Влязох да го разгледам, проверих му трафика и позициите в България и смея да твърдя, че максималната цена, която може да му се вземе са 200 000 лева, ама ако махнем две от нулите. Това разбира се при условие, че се водим от пазарни принципи. При сделката, за която става въпрос в темата явно е имало други фактори, които няма как да знаем.
 
От: Инвестор БГ продаде Nasamnatam.com

Мисля, че много се задълбавате в импресиите и технологията. Хвърлете едно око на последният брой на .net и вижте къде се класира като пазарен дял и процент от аудиторията и тогава пак можем да говорим.
Според мен цената която плащат за новият собственик е леко по-висока. Реално би била около 130-150 хиляди. Но от друга страна, ако нямаме оскъпяване от кредит за инвестиция, то определено може да постигне връщане на инвестицията с хоризонт 3-5 години.
 
От: Инвестор БГ продаде Nasamnatam.com

Интересно развитие на пазара. Инвестор надали ще го купят обратно.
 
От: Инвестор БГ продаде Nasamnatam.com

По-скоро има неща, които не знаем.
 
От: Инвестор БГ продаде Nasamnatam.com

Я влезте сега в сайта и вижте за какво става дума.. няма сайт?!
 
От: Инвестор БГ продаде Nasamnatam.com

Сигурно подготвят нещо невиждано , което ще промени интернет завинаги :)
 
От: Инвестор БГ продаде Nasamnatam.com

Стига бе и аз го чувам за първи път 200 000 са страшно много пари колко посещения има на ден. ИМат ли избиване
 

Горе