Инструмент за тестване на IP локация на сайт

Be seller

Member
Здравейте webmaster - и .. надявам се сте си прекарали страхотно празниците :)
Та така .. имаме сайт , който трябва да зарежда различно съдържание ... езикова версия , зависимост от IP адреса на посетителя на сайта ... т.е. имаме
засичане по IP , но трябва да тестваме колко коректно работи това , и ще ни е необходим някакъв инструмент на помощ ... доста рових .. пооткрих някои неща ..
но ще се радвам да споделите опит и да кажете кое е най - доброто решение ... :)

Благодаря ви предварително ..
 
От: Инструмент за тестване на IP локация на сайт

Няма никаква гаранция за който и да е инструмент, защото локацията може да е съвсем различна, зависи какво е плеснал администратора на AS. И езикова версия според IP-то е най-голямата идиотия, защото много хора ползват TOR, proxy и т.н. Ако аз съм в Дубай в командировка и ми сервирате сайт на арабски нема се върна повече. Седнете прочетете малко за UX и респективно техниките за динамично сервиране на многоезично съдържание - примерно настройки на браизъра, операционна система, локаличация на OS-а и прочие.
 
От: Инструмент за тестване на IP локация на сайт

На въпроса ти - Примерно http://hostingchecker.com/ или https://check-host.net/

Иначе @s1yf0x е прав, че ви е грешен подхода. Съдържание не се сервира по IP. Зависи от базата данни, която се ползва, но аз съм виждал IP да е според различни чекъри в Чикаго и в Пакистан.
 
От: Инструмент за тестване на IP локация на сайт

На въпроса ти - Примерно http://hostingchecker.com/ или https://check-host.net/

Иначе @s1yf0x е прав, че ви е грешен подхода. Съдържание не се сервира по IP. Зависи от базата данни, която се ползва, но аз съм виждал IP да е според различни чекъри в Чикаго и в Пакистан.

всички такива чекъри използват една и съща база данни, която се ползва стандартно за geoip пакета в linux. Просто визуализацията им е по-различна и респективно са наблъскани с различни банери. Ако Be seller е решил да проверява достоверснотта на GoIP базата данни или кой какво си е сложил в whois-а на автономната система, определено ще налива от пусто в празно.
 
От: От: Инструмент за тестване на IP локация на сайт

Няма никаква гаранция за който и да е инструмент, защото локацията може да е съвсем различна, зависи какво е плеснал администратора на AS. И езикова версия според IP-то е най-голямата идиотия, защото много хора ползват TOR, proxy и т.н. Ако аз съм в Дубай в командировка и ми сервирате сайт на арабски нема се върна повече. Седнете прочетете малко за UX и респективно техниките за динамично сервиране на многоезично съдържание - примерно настройки на браизъра, операционна система, локаличация на OS-а и прочие.

Путкрепям,,,
 
От: Инструмент за тестване на IP локация на сайт

Не кавам че това е най правилното решение , но вече е интегрирано при клиента и ние работим на свършен факт .. за него е важно езиковата версия на сайта да се зарежда според държавата на потребителя ..
Все пак, ако се намираш в Гърция няма да ти сранно ако сайта зареди на гръцки нали ... ?
GeorgeG имам в предвид да симулирам отварянето на сайта от друга държава .. т.е. да тествам сайта. все едно го отварям от съседните държави за да видя какво е поведението на сайта.
Ако някой знае подобен инструмент .. приставка ... ще се радвам да сподели
 
От: Инструмент за тестване на IP локация на сайт

Не кавам че това е най правилното решение , но вече е интегрирано при клиента и ние работим на свършен факт .. за него е важно езиковата версия на сайта да се зарежда според държавата на потребителя ..
Все пак, ако се намираш в Гърция няма да ти сранно ако сайта зареди на гръцки нали ... ?
GeorgeG имам в предвид да симулирам отварянето на сайта от друга държава .. т.е. да тествам сайта. все едно го отварям от съседните държави за да видя какво е поведението на сайта.
Ако някой знае подобен инструмент .. приставка ... ще се радвам да сподели

ТОR Browser
 
От: Инструмент за тестване на IP локация на сайт

Малко излизам извън рамката на въпроса, но примерно страницата на adobe като я заредиш пита по един културен начин дали да "настрои" сайта за България.
Което е и логично, понеже не е задължително ако някой идва от българско ip да е българин или да знае български.
Be Seller, за тестови цели може да пробваш зареждане на страницата през прокси - гугълни list of free web proxy
 
Последно редактирано:
От: Инструмент за тестване на IP локация на сайт

Що ли се сещам за кой женски фешън сайт става дума ?!?
 

Горе