Интеграция на Paypal плащане, проблем

momcheto

Well-Known Member
Взех този скрипт: http://codecanyon.net/item/paypal-p...h_item&WT.seg_1=search_item&WT.z_author=borni

Плащането е коректно, но проблемът е при съхраняването в бд-то на данните. Просто IPN не праща данните!?

Някой да е пробвал скрипта?

Има документация и я схванах, но IPN не праща данните след приключване на поръчката. Видях, че има и коментари, явно не е само при мен проблемът.

Явно проблем прави файлът ipn.php, тъй като вътре е пращането на заявката към БД-то, респективно и данните за плащането, получени от PayPal.

http:// www. mediafire. com/?ig8cer7eo38f3a4

Някой да предложи решение?
 
От: Интеграция на Paypal плащане, проблем

Здравей,
Сигурен ли си, че IPN_URL в onfig.php е коректно зададено ?
има ли лог файл ? би трябвало в ipn_errors.log да пише все нещо.
във файла ipn.php махна ли коментарите от редове 48 и 59 ? Така ще получиш емаил на пощата със съответната информация при пропадане или успешно плащане. Естествено трябва да смениш имейла с твоя :)
Поздрави,
Константин.
 
Виж си и в лога на уеб сървъра дали са идвали някакви заявки за това ipn.php
Също така е пейпал можеш да си видиш хисторито на ИПН заявките, заедно със статус и грешки евентуално.
 
От: Интеграция на Paypal плащане, проблем

В хисторито на пейпала ги има всички поръчки. Статусът е "sent". Paypal прави заявка към ipn.php

Подозирам, че всичко идва от SSL връзката. В listener-а има ред:

dirname(__FILE__)."/crt/api_cert_chain.crt");

Та, това коя папка би трябвало да е (в коя директория)?

Когато правя превод и когато дойде време за обратно пренасочване към сайта ми (10те секунди) и ми дава този бъг (но и ме препраща към success.php):
Although this page is encrypted, the information you have entered is to be sent over an unencrypted connection and could easily be read by a third party.

Are you sure you want to continue sending this information?


//този ерор го оправих. Сега го няма вече.
В error log-а имам нещо:
[Mon Nov 11 17:59:42 2013] [error] [client 1XX.0.81.1] FastCGI: server "/home/XX/XX.co/XX.co.0fake" stderr: PHP message: cURL error: [77] Problem with the SSL CA cert (path? access rights?)
 
Последно редактирано:
От: Интеграция на Paypal плащане, проблем

В един форум ме посъветваха да купя сертификат? Всеки ли има сертификат за домейна си, за да прави разплащания онлайн?
 
От: Интеграция на Paypal плащане, проблем

Може и без сертификат. Не съм ползвал точно този клас за разплащане, затова не мога да дам конкретна насока.
Може да пробваш 2 неща:
Да не използваш curl, като ред 23 в IpnListener.php промениш
Код:
public $use_curl = true;
на
Код:
public $use_curl = false;
Или да махнеш сертификата изобщо като закоментираш редове 98 и 99 на същият файл.
Генерално по-добре е да имаш серификат но може и без него.
Пак ще те посъветвам да си пуснеш дебъга, който се праща на мейла. С едно съобщение от еррор лога да се търси проблема е много трудно.
Поздрави,
Константин.
 
От: Интеграция на Paypal плащане, проблем

Почна да действа. Пак има бъг с firefox, но записва в БД-то.

Обаче, нещо не ми светна. Каква е разликата между Unique Transaction ID, което вижда купувача и Transaction ID, което вижда продавача. Понеже записвам txt_id в бд-то ми, тоест виждам Transaction ID. Идеята ми е купувачът да въвежда Unique Transaction ID и то да се сравнява с Transaction ID в БД-то. Само, че са две различни неща. Сигурно има нещо, което пропускам. Гледах параметрите, но никъде не видях един за Transaction ID и друг за Unique Transaction ID
 
Има едно поле "custom" и едно поле "transaction_subject", които ти се връщат в IPN-то. Защо не ползваш тях, за да определиш какво точно е платено? Примерно сетвай ги на номер на поръчката / фактурата, и като се върнат - знаеш коя поръчка / фактура е платена.
 
От: Re: Интеграция на Paypal плащане, проблем

Има едно поле "custom" и едно поле "transaction_subject", които ти се връщат в IPN-то. Защо не ползваш тях, за да определиш какво точно е платено? Примерно сетвай ги на номер на поръчката / фактурата, и като се върнат - знаеш коя поръчка / фактура е платена.


Измислих го и го направих. Лошото е с тоя бъг на firefox, но занапред ще го мисля.
Мерси многоо за помощта.
 

Горе