Интегриране на виртуален POS в Laravel

Nikoalek

Member
Здравейте, искам да интегрираме виртуален POS терминал в платформата без да те редиректва към друга страница за верификация/ауторизация.

Някой има ли опит с внедряване на картови плащания, които да стават директно в сайта? Имам предвид на поръчка въвеждаш данни, картови номера и плащаш без да те прехвърля в Борика или друго. Направо да завършвам поръчката.
 
Колко теми ще пуснеш с това абсурдно запитване?
Ако си Amazon може да направиш такова нещо и да не очакваш отлив, но при всички остнали случаи... не си вкарвай таралеж в гащите.
 
Колко теми ще пуснеш с това абсурдно запитване?
Ако си Amazon може да направиш такова нещо и да не очакваш отлив, но при всички остнали случаи... не си вкарвай таралеж в гащите.

Здравей, точно и ясно отговарям на въпроса ти: Пуснал съм 2 теми, няма да пускам други. Дано пък някой да отговори по моята тема с реален съвет и опит. Животни в гащите, близо до гащите и където и да било не си вкарвам. Мерси за коментара и съвета.
 
За да стане това, което искаш, трябва да се свържеш директно с банка, поне ако работиш с Бг банка и искаш сметката да ти е тук и по нея директно да получаваш постъпленията.
Имам опит с ПИБ и ЦКБ, доволен съм и от двете.
Те имат документация и ще ти помогнат с внедряването, разбира се срещу заплащане. Можеш да си наемеш девелопър, като сигурно така ще ти излезе по-евтино.
Има и международни решения като Stripe, Braintree, Authorize.Net и прочие (гугъл е твой добър приятел)
 
Последно редактирано:
Благодаря. Говорих вече с няколко банки. С ПИБ и ЦКБ не съм, утре ще ги питам и тях. Досега отговорите им са, че не става и се случва през Борика. Ако има девелопър, който има опит и е правил такава интеграция да ми пише. Разбира се ще има заплащане. Моят, който прави в момента сайта на Laravel ми каза просто да търся кой предлага такава опция на виртуален POS с който да не ни пренасочва. Предполагам, че той може да го внедри. Въпроса е да има такъв модул/виртуален ПОС и някой да предложи опцията.

Предполагам, че ще имаме повече разходи за защита на сайта и други, но да почнем отнякъде и да видим варианта. Ще прегледам и тези решения Braintree и т.н. Благодаря ти за отговора и коментара.

Давам тук и нагледен пример за какво говоря, който иска може да го тества тъкмо ще помогне за хубава каузa и на някой нуждаещ се https://helpkarma.com/campaign

Който няма възможност да дари, за да види резултата реално след натискане на бутона "Подкрепете" вече сте готови. Един вид поръчката е извършена.
 
Здравей, приятел!

Значи това което питаш за "директно в сайта".
Приготви си едни пари за SSL към 5000 лева, най-добре ползваш iframe ако банката предлага или прехвърляне към вратата, ако имаш идея да събираш карти към код няма как да стане просто.
Кажи какво искаш да внедриш в сайта си? Аз лично пиша POS терминали за директно в сайта и интеграция на такива към врата от банката или към врата на банката чрез iframe или прехвърляне чрез Api.
Цената на една POS обаче ще ти струва 1/2 хиляди, няма значение дали е symphony или laravel, към php е толкова.

Ако искаш директно в сайта 30/40к само за работата ще ти взема, зависи от случая :)
Пиши на лично ако искаш помощ :)

Успех!
 
Разбрах ти идеята, иди в банката и си представи идеята пред тях. Мисля, че за благотворителност ще са по-склонни. Всичко е въпрос на как си презентираш проекта пред тях. Варианти винаги има, стига да има и желание. Мисля, че и твоят девелопър ще се справи щом му се даде достъп до документация, която банката предлага за внедряването на картовите разплащания on-site.
Чуждите банки са по-консервативни, нашите са по-отворени. Слагал съм виртуален пос от ПИБ на току-що стартиращ сайт за продажба на цветя онлайн. Някои банки може да ти искат първо постигнат оборот, за да ти отворят ПОС, ПИБ също може да поискат, не знам дали и как им се е изменила политиката.
Накарай ги да повярват в идеята ти и ще направят каквото искаш. :)
Щом приемаш дарения най-умно ще е да е с БГ банка и БГ сметка, даренията са особена тема и не е като да пускаш обикновен онлайн магазин.
Дано платформата ти успее, даряването е начинът човек да се отблагодарява на обществото, а не данъците, но това е друга тема.

Един съвет: не чакай всичко да е "перфектно", за да започнеш. Това е голяма грешка в много стартиращи бизнеси, по-добре започни и събирай feedback от потребителите, това е най-ценното, те ще те насочат в правилната посока на развитие. :)

П.П.: Глупостите на @userca можеш да ги игнорираш, тотален bullshit (в частта 30-40к). :)
 
Ако имаш идея да правиш нещо като helpkarma ще ти трябват бая пари :) но мисля че не ти е нужно да правиш тези неща като "директно в сайта", има си Api всяка банка без проблем ще се оправи твоят човек но ще е скъпичко.
Надявам се да не те откажем, просто съвети да имаш и да си помислиш.
Успех! :)
 
Ако имаш идея да правиш нещо като helpkarma ще ти трябват бая пари :) но мисля че не ти е нужно да правиш тези неща като "директно в сайта", има си Api всяка банка без проблем ще се оправи твоят човек но ще е скъпичко.
Надявам се да не те откажем, просто съвети да имаш и да си помислиш.
Успех! :)

Здравей, благодаря ти за смисления коментар по темета. Писал съм ти на лично. И не, в никакъв случай няма да правя нещо като Helpkarma. Вече имаме такава платформа благодарение на тях и се радвам, че я развиват. Ние можем само да им помагаме. Нашата идея е друга и е насочена към това все по - добре да стават нещата и с общи усилия на нас на Helpkarma на всички хора, които се трудят за да помагат на нуждаещите се. Да допринасяме за общата картинка.
 
Последно редактирано:
Разбрах ти идеята, иди в банката и си представи идеята пред тях. Мисля, че за благотворителност ще са по-склонни. Всичко е въпрос на как си презентираш проекта пред тях. Варианти винаги има, стига да има и желание. Мисля, че и твоят девелопър ще се справи щом му се даде достъп до документация, която банката предлага за внедряването на картовите разплащания on-site.
Чуждите банки са по-консервативни, нашите са по-отворени. Слагал съм виртуален пос от ПИБ на току-що стартиращ сайт за продажба на цветя онлайн. Някои банки може да ти искат първо постигнат оборот, за да ти отворят ПОС, ПИБ също може да поискат, не знам дали и как им се е изменила политиката.
Накарай ги да повярват в идеята ти и ще направят каквото искаш. :)
Щом приемаш дарения най-умно ще е да е с БГ банка и БГ сметка, даренията са особена тема и не е като да пускаш обикновен онлайн магазин.
Дано платформата ти успее, даряването е начинът човек да се отблагодарява на обществото, а не данъците, но това е друга тема.

Един съвет: не чакай всичко да е "перфектно", за да започнеш. Това е голяма грешка в много стартиращи бизнеси, по-добре започни и събирай feedback от потребителите, това е най-ценното, те ще те насочат в правилната посока на развитие. :)

П.П.: Глупостите на @userca можеш да ги игнорираш, тотален bullshit (в частта 30-40к). :)

Благодаря и на теб! Ще направя няколко срещи с банки тази седмица. Пуснал съм темата тук точно, за да черпя информация от хора с опит и ако може някой да съдейства. Нямам проблем да платя за съвета дори, или за начина по който да го направим, ако някой вече го е правил, за да не търся "топлата вода". Нещата ще се случат щом сме ги почнали и вървим по пътя с желание и воля да го направим. Мерси за всички съвети. Всичко добро от мен.
 
Благодаря и на теб! Ще направя няколко срещи с банки тази седмица. Пуснал съм темата тук точно, за да черпя информация от хора с опит и ако може някой да съдейства. Нямам проблем да платя за съвета дори, или за начина по който да го направим, ако някой вече го е правил, за да не търся "топлата вода". Нещата ще се случат щом сме ги почнали и вървим по пътя с желание и воля да го направим. Мерси за всички съвети. Всичко добро от мен.
Когато имаш уговорка с някоя конкретна банка, ако искаш пиши.
Мисля, че мога да намеря кой да ти го направи за много по-малко от 30-40к, както @userca предложи. :)
 

Горе