Интегриране на Skype в сайт...

087

New Member
Здравейте, имам такъв въпрос: Може ли да се интегрира Skype в сайт ? Обеснявам точно какво искам да постигна: Искам посетител на сайта като натисне иконката или бутона с име "Попитай от тук" внедрен на страницата връзка с нас в сайта ми, да се свърже с мен по Skype и да разговаряме.
 
От: Интегриране на Skype в сайт...

Дано да ти свърши работа, ако не свиркай да помагаме
 
От: Интегриране на Skype в сайт...

Здравейте,

много се радвам, че открих това хубаво местенце с толкова позитивни хора:neutral: Реших да се махна от работа, че ми омръзна от гадости и се потопих в нета. Имам нужда от помощ как да стартирам в скайпа платените услуги скап прайм бета. Всичко което е нужно направих но като се стигне до таксуване и ми излиза надпис "поради технически причини плащането не може да се осъществи" Моля ако някой знае да даде едно рамо.
 
От: Интегриране на Skype в сайт...

Пълно ръководство за показване на скайп-статус с картинка или бутон не само в сайт или блог, но и във форум има на този адрес:
:arrow: napravisisait.com/2009/11/show-skype-status.html
 
От: Интегриране на Skype в сайт...

а как се прави да не ти звънят а да ти пишат че ме дразнят гласовете на потребителите :)
 
От: Интегриране на Skype в сайт...

а как се прави да не ти звънят а да ти пишат че ме дразнят гласовете на потребителите :)
Слагаш следния линк (като за твоя профил):


skype:eXtraNina?chat - това е линк за чат връзка

skype:eXtraNina?add - за да те добавят сред абонатите си

skype:eXtraNina?sendfile - да ти изпратят файл

skype:eXtraNina?userinfo - да ти разгледат профила


Подчертаният текст е skype name, а удебеленият текст трябва да се съдържа в линка, тоест например <a href="skype:extranina?chat">text</a>.
 
От: Интегриране на Skype в сайт...

Теоритично може, чрез Visial Basic , но практически е невъзможно , понеже .vbs скриптовете могат да направят доста неща на windows и се водят за крайно опасни според браузерите пък и само с IE ще стане , след 1000 предупредителни прозореца.
 
От: Интегриране на Skype в сайт...

А някой срещал ли се е с проблема често в сайта да дава че си offline а всъщност да не си. Skype ми е включен по 18 часа в денонощието а в сайта редовно е извън линия оправя се като му сменя статуса няколко пъти примерно от отпочиващ на на линия и обратно. Но това е досадно и мога ли да следя през 1 час какво му е скимнало ако някой знае решение ще се радвам да го сподели.
 

Горе