Интервюта с 10 SEO експерта за линк билдинга

coolice

Owner
- Rand Fishkin от SEOMoz
- Aaron Wall от SEO Book и Clientside SEM
- Andy Hagans, от Tropical SEO Blog
- Jim Boykin от We Build Pages и Internet Marketing Ninjas
- Eric Ward, от URL Wire
- Michael Gray от Graywolf SEO Blog
- Debra Mastaler от Alliance Link и The Link Spiel
- Roger Montti, от martinibuster.com
- Todd Malicoat от Stuntdubl и Clientside
- Justilien Gaspard, от SearchEngineWatch.com & SEMPO Institute
- Rae Hoffman, от Sugarrae и MFE Interactive


всеки един от тях е интервюиран без да има възможност да сверява отговорите си с тези на останалите участници.
Повече

чакаме и втората част :)

интервюто част 2
 
Последно редактирано от модератор:
доста полезнички съвети... професионален оптимизатор няма да станеш като прочетеш това интервю но пък има интересни моменти :wink:
 
coolice каза:
Аз бях :) Останал съм с такова впечатление :) прегледаите коментарите :)

Хмм, ами може ... ама Тод е по-куул, освен това е линк нинджа, момичетата си падат по тия неща ;-)

Ама май се разсеяхме нещо от темата. Аз набирам сили за 2-рата част защото е и по-длъжка :shock:

Между другото, шегата наистина настрана, аз мисля че по отношение на линк билдинг най-добър е Тод Маликоат (за което взема и $5000 на ден + разходите, ако реши някой да се консултира с него) доста е нахакан но има свежи идеи по темата. В блога му имаше и много интересен джоб пост преди няколко месеца - търсеха си линк билдър, интересни критерии беше посочил. Блога му е http://www.stuntdubl.com/
 
ще го погледна блога на Тод :) Аз не го чета по принцип но 5к на ден е добра цена малко повече от $600 на час :) Иначе всеки с мнението си :) на мен просто ми направи впечатление профила на коментиращите при бате Ранд :)


btw много добър блог пост :) чакаме да събереш сили за втората част :) и ще добавя линка и до нея в първият пост :)
 
coolice каза:
ще го погледна блога на Тод :) Аз не го чета по принцип но 5к на ден е добра цена малко повече от $600 на час :) Иначе всеки с мнението си :) на мен просто ми направи впечатление профила на коментиращите при бате Ранд :)


btw много добър блог пост :) чакаме да събереш сили за втората част :) и ще добавя линка и до нея в първият пост :)

Благодаря, Кулайс, Тод за съжаление от лятото някъде не блогва много, започна някакъв стартъп не помня с кой, но има златен архив. За втората част на статията другата седмица ще е :)
 
не бързаме :) не пропускаи да ни оведомиш като си готова :) макар че аз хвърлям по един поглед на блога ти през рсс :)

Ето го интервюто, другари, отпечатъци на пръстите не ми останаха, надявам се да съм била полезна :)
 
Последно редактирано:
dtodorova, евалата ;) вярно че е много дълго, но супер полезно. аз бих избрал най-полезния отговор на всеки въпрос (малко трудно да се прецени) и публикувал в отделна важна тема във форума ... за тези които не им се чете много :)
 
dtodorova, евалата ;) вярно че е много дълго, но супер полезно. аз бих избрал най-полезния отговор на всеки въпрос (малко трудно да се прецени) и публикувал в отделна важна тема във форума ... за тези които не им се чете много :)

Идеята е страхотна, ако има някой доброволец ще се радвам да помогне, аз тези два поста поне 2 седмици не искам да ги виждам :confused:
 
Заслужена почивка :) ПП Аз цифра време разправям в форума че линк ексчеиджа си работи но си има някои които си твърдят обратното...

ппп И едно доъплнение за да изглежда нормална ситуацията трябва да имате и нофолоу линкове от големи сайтове :)
 
Заслужена почивка :) ПП Аз цифра време разправям в форума че линк ексчеиджа си работи но си има някои които си твърдят обратното...

ппп И едно доъплнение за да изглежда нормална ситуацията трябва да имате и нофолоу линкове от големи сайтове :)

:confused: Кой е казал че линк билдинга не работи?!?!?!
Искам да му видя сайта на тоя апологет!

Честно казано за мен винаги юзъбилитито, кънтента и дизайна са били по-романтичната част на СЕО. Но, когато имаш клиенти, които не искат да променят нищо, трудно можеш да ги накараш да напишат някакъв линк бейт или просто бизнеса им не го позволява, няма нищо друго, което да си оправдае парите/времето като линк билдинга.
СЕО е било и още дълго време ще бъде кънтент + линкове, а много често като СЕО специалист не са ти съвсем развързани ръцете с кънтента, в такива случаи единственото качествено оръжие което ти остава е линк билдинга, нямам какво да добавя...
 
Последно редактирано:
Link exchange, колежке, не линк билдинг!
Смятам че за всеки който чете тоя форум е повече от ясно че линк ексчейнджа е част от билдинга, и той също работи както и билдинга - тематично и умерено, работи си, колега.
 

Горе