Интервюта с 10 SEO експерта за линк билдинга

:confused: Кой е казал че линк билдинга не работи?!?!?!
Искам да му видя сайта на тоя апологет!

Честно казано за мен винаги юзъбилитито, кънтента и дизайна са били по-романтичната част на СЕО. Но, когато имаш клиенти, които не искат да променят нищо, трудно можеш да ги накараш да напишат някакъв линк бейт или просто бизнеса им не го позволява, няма нищо друго, което да си оправдае парите/времето като линк билдинга.
СЕО е било и още дълго време ще бъде кънтент + линкове, а много често като СЕО специалист не са ти съвсем развързани ръцете с кънтента, в такива случаи единственото качествено оръжие което ти остава е линк билдинга, нямам какво да добавя...

Миналата година ги имаше няколко такива образа вече не си спомням точно кои ..... Довечера като се прибера ще се оптима да ги открия...:wink:
 
Миналата година ги имаше няколко такива образа вече не си спомням точно кои ..... Довечера като се прибера ще се оптима да ги открия...:wink:

Интересно би било да, съжалявам че се изказах малко общо по-горе и очевидно предизвиках бгкулинар за нещо, което мисля че и двамата мислим еднакво.
Не знам дали забелязахте в това интервю на експертите, че всъщност няма отрови сред линковете само дози. Казвам го по повод на линк ексчейнджа, а и защото преди време спорихме с Мастера можело ли линкове да навредят или не. Говорихме тогава за линкове от директории, други колеги излязоха с копи от теста на Ранд за СЕО експерти, но в крайна сметка стана ясно че могат да навредят - ако намирисват на линкове от директории, които продават линкове, можем да си навлечем ръчна проверка, да не говорим че там могат да лъснат и други кирливи ризи. А и Ранд явно сам се измята, защото и той казва същото в интервюто.
Когато коментирах с Мастър тогава, това имах предвид, имах сайт за скейтърски облекла който излизаше преди Амазон, Тилис и други огромни ретейлъри и беше за всичките ми таргетирани фрази в топ3 до момента в който в статистиките ми не се застояха разни младежи от Гугл Инк, сега съм на 8 страница ... излишно е да казвам че бях събмитвала на сляпо в директории ... явно е имало някоя не много читава.
 
Смятам че за всеки който чете тоя форум е повече от ясно че линк ексчейнджа е част от билдинга, и той също работи както и билдинга - тематично и умерено, работи си, колега.
Досега не съм направил нито един линк ексчейндж и повярвай ми постигам много добри резултати, което не означава, че не правя линк билдинг. Просто наблегнах на факта, че изказването е касаело линк ексч. и аз съм на мнение, че от него няма голяма файда и ако имаш личен опит с който да ме обориш, ще се радвам да споделиш. Само, моля те, не ми цитирай преводна литература.

А, и сайтовете ми са известни.
 
Ние имахме ексчеинд с почти всеки топ 40 сайт в нишата в която доминирахме ... как се вика а ко саита ти добър няма начин да не е линкван пак макар и ексчиндж с конкуренцията....
 
Досега не съм направил нито един линк ексчейндж и повярвай ми постигам много добри резултати, което не означава, че не правя линк билдинг. Просто наблегнах на факта, че изказването е касаело линк ексч. и аз съм на мнение, че от него няма голяма файда и ако имаш личен опит с който да ме обориш, ще се радвам да споделиш. Само, моля те, не ми цитирай преводна литература.

А, и сайтовете ми са известни.

За какво говоим в момента изобщо? Ти четеш ли какво съм написала в тоя тред. Щото от горното си мисля че:
а) Нищо не си чел просто те кефи да се заяждаш
б) Нищо не си прочел, просто искаш да си мерим лактите
в) Нищо не си чел ама освен това и много те дразни факта че съм превела една статия от 40 страници и сега етитюда е "О, я тая ко ми разбира от СЕО, превежда ми тука кой ко казал и само ми се отваря"

Забележи, че няма вариант в който си чел ама не си разбрал, защото аз независимо от това че не ме интересува какви сайтове си оптимизирал, по дефолт смятам че си добър.
Аз смятам този разговор за приключен.
 
Не се заяждам, бе, колежке. Просто Кулайс казва, че обяснявал, че линк ексчейнджът работи, а ти намесваш вендага линк билдинга. Затова се появи и моят коментар.

Освен това смятам линк ексчейндът за не особено подходящ начин за правене на СЕО и исках опровержение от личен опит, а не някой писал нещо си и казал, че работи.
 
Последно редактирано от модератор:
Не се заяждам, бе, колежке. Просто Кулайс казва, че обяснявал, че линк ексчейнджът работи, а ти намесваш вендага линк билдинга. Затова се появи и моят коментар.

Освен това смятам линк ексчейндът за не особено подходящ начин за правене на СЕО и исках опровержение от личен опит, а не някой писал нещо си и казал, че работи.

Ядосах се щото ме караш да правя глупости. Как мога да ти дам личен пример с прокопсал линк ексчейндж сайт като първо казах че не правя линк ексчейндж, и второ дори и да правех, ти можеш ли да анализираш с точност в сайт, в който освен други техники които се използват за ранкването му се прави и линк ексчейндж, резултатите на линк ексчейнджа ли се дължат или не, щото аз не мога, то е абсурдно. И някой като ме кара да правя две абсурдни работи се изнервям и мисля че не говори сериозно, а се заяжда. Ама дай да слагаме край на тоя кофти линк бейт, щото аз всъщност те харесвам и ме е яд че трябва да си плюем брадите за нещо дето е дъвкано та дъвкано :p
 

Горе